“Незламний Бахмут”: освітяни презентували книгу спогадів про місто-фортецю

Микола Ситник 13:00, 21 Березня 2024
Книга спогадів про Бахмут
Книга про Бахмут / фото Управління освіти БМР

Днями для широкого загалу стала доступна книга “Незламний Бахмут: війна очима освітян”. Збірку присвятили 2-й річниці загарбницької війни росії проти України. У цій книзі зібрали твори-спогади мешканців Бахмутської громади — освітян, учнів, їхніх батьків та рідних. Водночас бахмутян запрошують долучитися до створення наступного примірника книги.

Про це Управління освіти Бахмутської міської ради повідомляє на своїй сторінці в Facebook.

“Незламний Бахмут: війна очима освітян”

Управління освіти зібрало в цій книзі есеї, поезії, спогади, репортажі та дослідження жителів Бахмутської громади. Твори присвятили 2-й річниці війни російської федерації проти України.

Це своєрідна спроба увічнити образи та почуття людей, які стали свідками та безпосередніми учасниками історії, що розгорталася з 24 лютого 2022 року на території Бахмутської громади. Це розповіді про події, які змінили життя бахмутян, їхній шлях від розпачу і шоку до віри в перемогу та бажання зробити все задля її втілення,

зазначили // в Управлінні освіти

Ознайомитися зі збіркою “Незламний Бахмут: війна очима освітян” можна за цим посиланням. Книга покликана відобразити весь спектр емоцій та вражень, які відчували бахмутяни. Збірка складається з кількох частин:

  • у розділі “Мій перший день війни” педагоги та батьки поділилися своїми емоціями, висвітлюючи, як цей день відобразився у їхньому сприйнятті світу; 
  • розділ “Історії незламних освітян” — це розповідь про зміни в освіті громади, в спільноті, в людських вчинках і світоглядах. Цей розділ — усвідомлення освітянами, як розчарування людей від війни змінилися на мотиваційне кредо: “життя переможе смерть, а світ переможе темряву!”;
  • у розділі “(НЕ)Дитячий погляд на війну” діти стають авторами своїх власних вражень. Їхні слова — це щирість та невинність, які вбирають у себе всю трагедію та надію тих подій;
  • “Вогонь душі” — це космос віршів, де звучать поезії дітей, педагогів, батьків і випускників. Ці слова — це віддзеркалення глибоких почуттів та душевних станів, сповнених любов’ю до рідного краю;
  • у розділі “Незабутні імена” пролунали розповіді про тих, кого вже немає серед нас. Кожна історія — це спроба утримати в пам’яті їхні добрі справи, тепло і любов, якими вони наповнювали життя.

Автори збірки мають надію, що кожна сторінка цієї книги ввійде у скарбницю великої спільної української історії. До слова, робота над книгою продовжується. Всіх майбутніх авторів закликають надсилати свої історії на електронну адресу: [email protected].

Книга спогадів про Бахмут
Сторінка збірки “Незламний Бахмут: війна очима освітян” / скриншот

Нагадаємо, у лютому в музеї Становлення української нації презентували книгу “Бахмут: хроніки незламної фортеці”. Ця збірка — результат кількамісячної роботи авторки Євгенії Богославської та небайдужих до Бахмута людей. Книга написана на основі спогадів волонтерів, лікарів, військових та медиків.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро