У Бахмутських пунктах обігріву можна буде зарядити телефон і поїсти

Семаковська Тетяна 16:15, 27 Жовтня 2022

AFP DIMITAR DILKOFF 268f2 52afeДо календарної зими залишилося близько місяця, хоча перші морози синоптики прогнозують вже незабаром. Бахмутяни, які залишилися в місті, активно готуються до зими, зокрема роблять запаси дров, вугілля та латають, пошкоджені обстрілами, дахи та вікна, міська рада облаштовує пункти обігріву.

Як повідомила нам начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради, Наталя Кисиличина, наразі місто працює над тим, щоб облаштувати пункти мобільного обігріву, і задовольнити базові потреби, тих хто залишився. Де саме облаштують пункти, поки невідомо.

«Там люди зможуть зарядити мобільні телефони, звісно, що зігрітися та поїсти. Наразі в Бахмуті дуже небезпечно, люди не можуть вільно пересуватися по вулиці. Практично щодня у нас обстріли, на жаль є й загиблі», – розповідає про поточну ситуацію в місті Наталя Кисиличина.

Внаслідок обстрілів сотні помешкань мають потрощені дахи та розбиті вікна. Над цією проблемою теж працюють, наголошує начальниця відділу. Зокрема, мова йде про співпрацю з УВКБ ООН, які надають місту тарпаулін (щільний брезент). Люди звертаються й напряму до міськради, щоб отримати матеріал.

Довідка: УВКБ ООН – це глобальна організація, яка присвячує свою діяльність порятунку життів, захисту прав та побудові кращого майбутнього для біженців, вимушено переміщених громад та осіб без громадянства.

До слова, пані Наталя зауважує, що всю актуальну інформацію, на кшталт безкоштовної евакуації чи наявної продукції у місті публікують на сторінці міськради у Фейсбук.

«У місті дуже слабкий інтернет, а так люди мають змогу оперативно дізнатися новину. Якщо у когось повилітали вікна, чи проблеми з дахом і є можливість ці пошкодження якось залатати, то звісно люди до нас звертаються. Ми надаємо певну кількість матеріалу, орієнтуючись на розміри пошкодження», — пояснює пані Наталя.

Вона додає, що можна звертатися за допомогою напряму в Бахмутську житлову управляючу компанію, там є люди, які видаються бахмутянам матеріали. Попри те, пані Наталя наголошує, що містян активно закликають евакуюватися.

«Ми постійно наголошуємо, що попереду нас чекає зима, буде вона холодною чи теплою, це все ж зима. У нас вже близько місяця немає світла у громаді, тільки в деяких районах є водопостачання. Газу немає і опалення не буде, тому звісно, що ми постійно закликаємо людей евакуюватися.

Проводиться евакуація за попереднім записом. Містян везуть автобусом до Покровська, звідки вони евакуюються до Кіровоградської області. Бахмутян там зустрічають, розселяють безкоштовно, допомагають оформити соцвиплати. На днях у нас була евакуація до Німеччини. Також є волонтери, до яких люди самостійно звертаються з проханням виїхати»,  наголошує начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради.

Втім люди з різних причин ухвалюють рішення не покидати Бахмут — хтось не може залишити літніх батьків, хтось хворих рідних. У людей є якісь переконання, що все перечекається та все буде добре, ділиться у розмові пані Наталя.

«Бахмутяни запасаються дровами, вугіллям. Міська влада щодня завозить хліб, його роздають людям безкоштовно. Дізнатися про те, які продукти є в бахмутських магазинах можна на сторінці міськради. Стосовно супермаркету «Лафар» магазин зачинився та тимчасово припинив свою роботу. Як мені відомо будівля, де був супермаркет постраждала внаслідок обстрілів», — каже пані Наталя.

Нагадаємо, мер Краматорська, сусідньої з Бахмутом громади, раніше у коментарі «Бахмут IN.UA» повідомив, що взимку проблеми з комунікаціями; зокрема — це відсутність води, опалення та каналізаційних систем, очікується у багатьох населених пунктах. Така ж ситуація, ймовірно, буде в самому Бахмуті.

Зазначимо, що бахмутяни можуть евакуюватися навіть до сусідніх громад, де ситуація в місті є більш безпечною, зокрема це Костянтинівка та Краматорськ. У цих громадах вже відновлено газопостачання. Загалом його вдалося відновити у п’ятнадцяти пунктах Донеччини.

Начальник Донецької ОВА повідомив, що опалювальний сезон стартує на Донеччині з першого листопада. Однак, дата може змінитися в залежності від погоди чи військових дій. За його словами, росіяни обов’язково використають фактор морозів як зброю передусім проти цивільного населення.

Головне фото: AFP – DIMITAR DILKOF

Читайте також: Підготовка до зими, безкоштовні вікна та гуманітарка: чим займаються комунальники Бахмута?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Бахмут влітку 2026 року: окупанти показали нові кадри з міста

Валентина Твердохліб 11:30, 23 Червня 2026
бахмут
Бахмут влітку 2026 року / фото росджерела

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року.

Редакція публікує відео.

Стан Бахмута у 2026 році, нове відео

Російські окупанти показали, який вигляд має Бахмут влітку 2026 року. На одному зі своїх каналів вони публікують відео, зроблене в русі. Окупанти їдуть автівкою однією з вулиці міста.

У кадр потрапили багатоповерхові житлові будинки. На відео видно, що всі вони зруйновані, в багатьох будівлях є обвали. Біля знищених будинків лежить будівельне сміття, а узбіччя дороги поросло травою і кущами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вразливі родини ВПО можуть отримати до 179 тисяч гривень на власну справу

Валентина Твердохліб 10:30, 23 Червня 2026
впо
Бізнес-навчання / фото “СОС Дитячі містечка”

Благодійна організація “СОС Дитячі містечка” оголосила набір на проєкт для вразливих родин ВПО. Він передбачає гранти для відкриття або розвитку бізнесу. Скористатися можливістю можуть мешканці трьох областей.

Про це повідомляє благодійна організація “СОС Дитячі містечка”.

“СОС Дитячі містечка”: як отримати допомогу на власну справу

Благодійна організація “СОС Дитячі містечка” оголосила новий етап підтримки родин ВПО з дітьми. Вона передбачає грошову допомогу на відкриття або відновлення власного бізнесу.

Долучитися до проєкту можуть родини ВПО, які проживають у трьох областях:

  • Полтавській;
  • Київській;
  • Львівській.

Податися на проєкт можуть батьки дітей віком до 18 років з вразливих сімей:

  • багатодітні сім’ї;
  • неповні сім’ї;
  • сім’ї, у складі яких є люди з інвалідністю;
  • прийомні сім’ї;
  • опікунські сім’ї;
  • дитячі будинки сімейного типу.

Що передбачає проєкт

Старт проєкту запланований на 13 липня. Він передбачає обов’язкове навчання з можливістю отримання гранту. Суми грантів становлять 89 740,26 гривень та 179 838 гривень без вирахування податків.

Учасники отримають:

  • онлайн-навчання від досвідчених експертів;
  • персональні консультації та менторський супровід;
  • допомогу у створенні бізнес-плану.

Участь у проєкті безоплатна. Якщо ви бажаєте стати учасником або учасницею, заповнюйте анкету за покликанням. Збір заявок триватиме до 8 липня. Результати відбору прийдуть на вказану при реєстрації пошту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

бахмут

Бахмут влітку 2026 року: окупанти показали нові кадри з міста

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Стан Бахмута […]

впо

Вразливі родини ВПО можуть отримати до 179 тисяч гривень на власну справу

Благодійна організація “СОС Дитячі містечка” оголосила набір на проєкт для вразливих родин ВПО. Він передбачає гранти для відкриття або розвитку бізнесу. Скористатися можливістю можуть мешканці […]

Інтенсивність боїв на Покровському напрямку зросла — Генштаб

На лінії зіткнення у Донецькій області фіксується зміна активності російських військ. Інтенсивність бойових дій на Покровському напрямку трохи зросла порівняно з попередньою добою. На інших […]

підрозділ
Важливо

У “днр” створюють окремий підрозділ для боротьби з українськими дронами: що відомо

Ватажок “днр” денис пушилін прокоментував пропагандистам ситуацію з ударами ЗСУ в тилу противника. Так званий глава “днр” підтверджує збільшення ударів безпілотниками і заявляє про роботу […]

позиції

ЗСУ вдарили по позиціях операторів дронів у Покровському районі

Бійці ЗСУ атакували військові об’єкти російських військ на тимчасово окупованих територіях. Під ударом українських захисників були локації в районі Покровська, Мирнограда і Перебудови Донецької області. […]