У Бахмутських пунктах обігріву можна буде зарядити телефон і поїсти

Семаковська Тетяна 16:15, 27 Жовтня 2022

AFP DIMITAR DILKOFF 268f2 52afeДо календарної зими залишилося близько місяця, хоча перші морози синоптики прогнозують вже незабаром. Бахмутяни, які залишилися в місті, активно готуються до зими, зокрема роблять запаси дров, вугілля та латають, пошкоджені обстрілами, дахи та вікна, міська рада облаштовує пункти обігріву.

Як повідомила нам начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради, Наталя Кисиличина, наразі місто працює над тим, щоб облаштувати пункти мобільного обігріву, і задовольнити базові потреби, тих хто залишився. Де саме облаштують пункти, поки невідомо.

«Там люди зможуть зарядити мобільні телефони, звісно, що зігрітися та поїсти. Наразі в Бахмуті дуже небезпечно, люди не можуть вільно пересуватися по вулиці. Практично щодня у нас обстріли, на жаль є й загиблі», – розповідає про поточну ситуацію в місті Наталя Кисиличина.

Внаслідок обстрілів сотні помешкань мають потрощені дахи та розбиті вікна. Над цією проблемою теж працюють, наголошує начальниця відділу. Зокрема, мова йде про співпрацю з УВКБ ООН, які надають місту тарпаулін (щільний брезент). Люди звертаються й напряму до міськради, щоб отримати матеріал.

Довідка: УВКБ ООН – це глобальна організація, яка присвячує свою діяльність порятунку життів, захисту прав та побудові кращого майбутнього для біженців, вимушено переміщених громад та осіб без громадянства.

До слова, пані Наталя зауважує, що всю актуальну інформацію, на кшталт безкоштовної евакуації чи наявної продукції у місті публікують на сторінці міськради у Фейсбук.

«У місті дуже слабкий інтернет, а так люди мають змогу оперативно дізнатися новину. Якщо у когось повилітали вікна, чи проблеми з дахом і є можливість ці пошкодження якось залатати, то звісно люди до нас звертаються. Ми надаємо певну кількість матеріалу, орієнтуючись на розміри пошкодження», — пояснює пані Наталя.

Вона додає, що можна звертатися за допомогою напряму в Бахмутську житлову управляючу компанію, там є люди, які видаються бахмутянам матеріали. Попри те, пані Наталя наголошує, що містян активно закликають евакуюватися.

«Ми постійно наголошуємо, що попереду нас чекає зима, буде вона холодною чи теплою, це все ж зима. У нас вже близько місяця немає світла у громаді, тільки в деяких районах є водопостачання. Газу немає і опалення не буде, тому звісно, що ми постійно закликаємо людей евакуюватися.

Проводиться евакуація за попереднім записом. Містян везуть автобусом до Покровська, звідки вони евакуюються до Кіровоградської області. Бахмутян там зустрічають, розселяють безкоштовно, допомагають оформити соцвиплати. На днях у нас була евакуація до Німеччини. Також є волонтери, до яких люди самостійно звертаються з проханням виїхати»,  наголошує начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради.

Втім люди з різних причин ухвалюють рішення не покидати Бахмут — хтось не може залишити літніх батьків, хтось хворих рідних. У людей є якісь переконання, що все перечекається та все буде добре, ділиться у розмові пані Наталя.

«Бахмутяни запасаються дровами, вугіллям. Міська влада щодня завозить хліб, його роздають людям безкоштовно. Дізнатися про те, які продукти є в бахмутських магазинах можна на сторінці міськради. Стосовно супермаркету «Лафар» магазин зачинився та тимчасово припинив свою роботу. Як мені відомо будівля, де був супермаркет постраждала внаслідок обстрілів», — каже пані Наталя.

Нагадаємо, мер Краматорська, сусідньої з Бахмутом громади, раніше у коментарі «Бахмут IN.UA» повідомив, що взимку проблеми з комунікаціями; зокрема — це відсутність води, опалення та каналізаційних систем, очікується у багатьох населених пунктах. Така ж ситуація, ймовірно, буде в самому Бахмуті.

Зазначимо, що бахмутяни можуть евакуюватися навіть до сусідніх громад, де ситуація в місті є більш безпечною, зокрема це Костянтинівка та Краматорськ. У цих громадах вже відновлено газопостачання. Загалом його вдалося відновити у п’ятнадцяти пунктах Донеччини.

Начальник Донецької ОВА повідомив, що опалювальний сезон стартує на Донеччині з першого листопада. Однак, дата може змінитися в залежності від погоди чи військових дій. За його словами, росіяни обов’язково використають фактор морозів як зброю передусім проти цивільного населення.

Головне фото: AFP – DIMITAR DILKOF

Читайте також: Підготовка до зими, безкоштовні вікна та гуманітарка: чим займаються комунальники Бахмута?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Повторне проходження ВЛК: у Соледарській міськраді нагадали кого стосується

Семаковська Тетяна 11:35, 21 Травня 2025
Український захисник на фронті
Боєць ЗСУ на позиції / фото 1-ша ОТБр

До 5 червня військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, які до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, мають пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 5 червня 2025 року.

Про особливості проходження повідомили у відділі з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Соледарської міської ради Бахмутського району Донецької області.

Повторне проходження ВЛК

Відповідно до Закону України від 12.02.2025 № 4235-IX, військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, які до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, зобов’язані пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 5 червня 2025 року.

Хто має обов’язково пройти повторну ВЛК:

  • чоловіки-громадяни України віком 25–60 років, визнані раніше обмежено придатними до військової служби;
  • особи з інвалідністю будь-якої групи не підлягають проходженню повторної ВЛК за цією нормою.

Як пройти повторну ВЛК

Щоб отримати направлення потрібно прийти особисто у ТЦК та СП. Також можна отримати направлення через електронну систему Резерв+ або ж звернутись до ВЛК, визначеної ТЦК та СП при самому ТЦК, у військовому госпіталі, або в іншому медичному закладі.

Мати при собі потрібно наступні документи:

  • документ, що посвідчує особу;
  • військово-облікові документи;
  • медичну документацію (за наявності);
  • попередні висновки ВЛК.

Медичні фахівці проведуть повторний огляд і нададуть оновлений висновок ВЛК щодо придатності або непридатності до військової служби.

Якщо особа не прийде ВЛК в особливий період тягне за собою адміністративну відповідальність згідно зі ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У ЗСУ з’явилася перша мотоциклетна штурмова рота — що відомо про новий підрозділ

Семаковська Тетяна 10:20, 21 Травня 2025
Мотоциклетна штурмова рота / скриншот з відео

425 окремий штурмовий підрозділ “Скала” оголосив про формування першої в Збройних силах України мотоциклетної штурмової роти. Відео з підготовки підрозділу оприлюднено на офіційному YouTube-каналі підрозділу. Бійці відпрацьовують переміщення, маневри та сценарії використання мотоциклів у зоні бойових дій.

Більше про новий штурмовий підрозділ в ЗСУ та реакцію на нього, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Перша мотоциклетна штурмова рота: що відомо

425 підрозділ “Скала” опублікував відео із тренуванням першої в ЗСУ мотоциклетної штурмової роти.

У Deep State наголошують, що на сьогодні в лавах Сил оборони України масове застосування мотоциклів для штурмових дій не є поширеним. У більшості випадків мотоцикли використовувалися для логістики, пересування між позиціями або евакуації. Ініціатива “Скали” передбачає потенційне бойове застосування мотопідрозділів.

Активне використання мотоциклів у штурмах останнім часом спостерігається з боку російської армії, зокрема під час атак у районі Єлизаветівки. Проте більшість таких спроб виявилися провальними — російські групи знищувалися на підході до позицій завдяки роботі FPV-дронів та артилерії. На думку аналітиків, РФ компенсує втрати лише коштом кількісного ресурсу.

Богдан Кроткевич / скриншот з мережі Х

Військовослужбовець та ексначальник штабу 12-ої бригади спеціального призначення “Азов” Богдан Кроткевич зазначив, що “мотоцикл — це абсолютно нормальне рішення, якщо використовується в обороні, як метод швидкої маневровної доставки бійця на позиції”.

Як зазначають самі бійці “Скали”, мотоцикли можуть забезпечити швидку доставку до позицій, допомогти в логістиці, ротації, а за певних умов — і в штурмових діях. Водночас підрозділ наголошує, що нині йдеться про перші випробування, а не про масове розгортання нової тактики.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Український захисник на фронті

Повторне проходження ВЛК: у Соледарській міськраді нагадали кого стосується

До 5 червня військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, які до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, мають […]

У ЗСУ з’явилася перша мотоциклетна штурмова рота — що відомо про новий підрозділ

425 окремий штурмовий підрозділ “Скала” оголосив про формування першої в Збройних силах України мотоциклетної штурмової роти. Відео з підготовки підрозділу оприлюднено на офіційному YouTube-каналі підрозділу. […]

Часів Яр під загрозою: ISW повідомляє про нове просування росіян

Російські війська нещодавно просунулися вперед у напрямку Часів Яру. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 травня, показують, що росіяни вирвалися на північ від Калинівки (на північ від […]

Загроза прориву: ворог обходить позиції ЗСУ між Новополем і Новосілкою

У районі відтинку Новопіль — Зелене Поле — Новосілка фіксується ускладнення обстановки. Після нещодавніх тактичних успіхів росіяни продовжують штурми на позиції Сил оборони України. Про […]

Важливо

Бахмут у російських каналах: як подають річницю окупації міста. Огляд

20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності […]