Україна готується до зими: як зігрітися без опалення

Семаковська Тетяна 15:08, 16 Вересня 2022

сток головна опалення 5e932Уся країна готується до найскладнішого опалювального сезону, українцям рекомендують різні способи обігріву та виробництва електроенергії. Чи справді ця зима буде настільки холодною, чого очікувати в Бахмуті і як зігрітися без опалення – розбиралися журналісти «Бахмут.IN.UA».

Окупанти 11 вересня обстріляли Харківську теплоелектростанцію, внаслідок чого було знеструмлено все місто, кілька районів в області та частково сусідні регіони. Деякі політики припустили, що такий хід може бути помстою за активні бойові дії ЗСУ, і що обстріл критичної інфраструктури України триватиме й надалі.

У зв’язку з цим українців закликають готуватися до складної зими, під час якої не виключають перебоїв з електрикою, подачею газу, води та інших комунікацій. Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що для нього можливий black-out в Україні був очікуваним. За його словами, цей підхід не слід недооцінювати, оскільки він впливає як на ведення війни, так і на економіку нашої країни.

«Але Кремль це не врятує, ми знайдемо щурів і вдень і вночі. А ракет у них не вистачить навіть врятувати своє військо. Намагайтеся максимально перейти на автономні джерела живлення як вдома, так і на роботі. Мобільний краще тримати постійно зарядженим мінімум на 2/3, але пам’ятати, що станції мобільних операторів також електричні», – написав Омелян.

обр 748e9

Що стосується Донецької області, про те, що як мінімум газу у всьому регіоні цієї зими не буде, стало відомо ще влітку. Також у попередньому матеріалі ми писали, чим зараз займаються комунальні служби міста, та в чому полягає підготовка бахмутян до зими.

Сергій Логвінов – заступник директора у комунальному підприємстві «Бахмут-Енергія», що забезпечує місто теплом. Він розповів журналістам «Бахмут.IN.UA», що технічно поновлення роботи частини котелень можливе за умови подачі газу.

«Але є ще два ресурси, які також необхідні для роботи котельні. Це електропостачання та водопостачання. І якщо водопостачання може бути з перебоями, то електропостачання має бути більш менш стабільним. Деякі котельні у місті мають руйнування та потребують відновлювальних робіт. Дві котельні мають серйозні руйнування, потребують значних фінансових вкладень та часу для відновлення», – сказав Логвінов.

дтек 2f1ab

Фото: ДТЕК Донецької області

Крім того, значна частина повітряних теплових мереж та частина підземних також потребують ремонтних робіт. Таким чином, за наявності трьох ресурсів та забезпечення в місті режиму, що дозволяє проводити весь комплекс відновлювально-ремонтних робіт, тимчасово часткова і надалі повна робота котелень буде можлива.

Водночас міський голова Краматорська Олександр Гончаренко у відповідь на коментар до свого допису зробив неочікувану заяву, пов’язану зі звільненням Ізюма. За його словами, газу в області все ж таки бути. Точні терміни відновлення газопостачання стануть відомі, коли відповідна служба розмінує всі території, де необхідно провести ремонтні роботи. Лише тоді можна буде зробити висновки про те, наскільки газогін постраждав внаслідок воєнних дій та робити прогнози по відновленню системи. 

«Ізюм звільнено. Газопровід уздовж проходить. Чекаємо на розмінування, ремонти й подачу газу до області. Коли отримаємо газ у місті – питання можна буде мені ставити. Ніхто на сьогодні не можете оцінити тривалість ремонтних робіт, які має виконати УМГ (ред. – Управління магістральних газопроводів). Я на зв’язку і з очільником області та з УМГ», – розповів Гончаренко.

сток опалення d8ee4

Фото: Getty Images

Своєю чергою голова військової адміністрації Донецької області Павло Кириленко поділився планами на майбутній опалювальний сезон за умови, що цієї зими газ в область все ж не дадуть.

«Під загрозою інфраструктура у всій країні. Росіяни вже показали, що готові знищувати наші електростанції. Це додатковий виклик, до якого ми маємо бути готові. Працюємо над накопиченням альтернативного пального та над тим, щоб підприємства водопостачання та водовідведення працювали безперебійно», – стверджує Кириленко.

Крім того, в інтерв’ю YouTube-каналу Freedom Кириленко розповів, що деякі територіальні громади матимуть змогу опалювати будинки за допомогою вугілля, оскільки вже були для цього обладнані на момент вторгнення росії. Він спростував заяви деяких місцевих мешканців про те, що адміністрації закликають співгромадян евакуюватися, лише тому, що не можуть задовольнити їхні потреби в опаленні та газопостачанні.

кириленко 1 81bdc

Наразі, за словами Кириленка, над відновленням комунікацій у деяких районах області вже працюють. При цьому всі лікарні регіону обов’язково забезпечать опаленням, електрогенераторами та допоможуть обладнати укриття.

«Електроприлади, металеві печі, буржуйки, встановлення їх у приватному секторі для обігріву. Там, де не пристосовані способи обігріву, – альтернативні види палива. Електроприлади у багатоквартирних будинках, у кожній квартирі потрібно закрити усі непотрібні кімнати. Модульні котельні призначені лише для об’єктів критичної інфраструктури», – заявив він.

Тим часом громадська організація «Янголи спасіння», про діяльність якої ми писали в попередніх матеріалах, вже почала проводити «опалювальне» опитування. У місцевих чатах Бахмута та околиць вони розповсюджують анкету, за допомогою якої збирають заявки на безкоштовне постачання опалювальних пристроїв та енергоносіїв. Тип обладнання залежить від того, якого типу житло і з чого зроблені стіни. Українцям пропонують вибрати буржуйку, газову установку чи електричний обігрівач. Крім того, волонтери готові привезти обумовлену кількість паливних брикетів, щепок, дров та газових балонів. Також «Янголи» готові допомогти в утепленні приміщення.

янголи 6c2b4

Фото: Янголи спасіння у Facebook

Проблем з комунікаціями побоюються навіть у столиці. Так, депутат Київської міської ради Юрій Тихонович стверджує, що противник не збирається нехтувати всіма можливими варіантами й надалі завдаватиме ударів по критичній інфраструктурі України. Найважчий опалювальний сезон за всю історію країни наближається надшвидкими темпами, тому потрібно ґрунтовно підготуватися.

тихонович 7c7bc

Фото: Юрій Тихонович

«Київ, як і вся країна, мають бути готові до будь-яких провокацій та варіантів розвитку подій. А ми продовжуємо працювати, у тому числі над питаннями критичної інфраструктури, розглянуто презентацію схеми оптимізації систем водопостачання та водовідведення міста», – зазначив Тихонович.

Про те, як підготуватись до зими, написали також журналісти «Бабеля». Автори Юліана Скибицька та Катерина Коберник розглянули різні способи опалення та отримання електрики, навівши плюси та мінуси кожного. Ознайомитись з матеріалом можна за посиланням. За підсумками статті журналісти зробили висновок, що найпростіший, найдешевший і найбільш надійний спосіб зігрітися цієї зими – переїзд до приватного будинку за умови, що там є піч, а також є дрова, паливо та вода.

Головне фото: Getty Images

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]