Родина, власна справа, спорт – все забрала з собою: ще одна розповідь про мимовільну зміну життя

Семаковська Тетяна 17:19, 21 Травня 2020

IMG 20200129 143815 4a43f 42285Доля цієї жінки схожа на багато інших, яким, з початком війни, довелося виїхати з рідного міста та кинути все, що будувалося протягом життя. Але все ж таки забрати найцінніше – любов, бажання не зупинятись, жагу до життя, насолоду від кожного нового дня.  Читайте у нашому матеріалі про Ірину Яценко – молоду жінку, мати, спортсменку, підприємця та її нове життя в Бахмуті.

“Я просто закохалася  в це місто! Не можу надихатися його повітрям, люблю його доглянуті красиві вулички! У нас в Макіївці суцільний промисловий район, а в Бахмуті – всюди парки, квіти. А люди! Знаєте, інколи я думаю, що це повинно було статись зі мною, щоб доля звела мене з новими друзями”, – каже вона.

Родина живе в невеликій квартирі на околиці міста. Купили таку, на яку вистачило грошей. Бахмут обрали саме тому, що він дуже схожий на рідне місто – відчуттями та людьми.

Але переїзд до Бахмута відбувся не відразу. 

Війна для Ірини почалась, як для всіх – в 2014 році, але жінка, ще майже рік, жила і працювала в окупованій Макіївці. Там вона мала власну справу з ремонту та виготовленню одягу і взуття, власноруч збудовану домівку, діти ходили до дитсадка та навчались в школі, друзі, родичі, добрі знайомі – життя тривало.

“Я постійно питаю себе: “Чому я покинула своє налогоджене життя?”. Нас не гнобили, бізнес не забирали, ми навіть з чоловіком не боялися висловлювати свою проукраїнську позицію там. Але розуміла, що так буде не завжди – багато хто з друзів почали “прославляти” Росію, знайомі чоловіки пішли воювати в ряди “ДНР”, в школі був жах – діти співали “совєтские” пісні, носили пилотки. Я зрозуміла – не зможу пристосуватися, не зможу жити з любов’ю в серці до України, а на людях носить георгіївські стрічки, я не хочу для своїх доньок невідомого майбутнього”, – розказує Ірина Яценко.

семья bb67aПриймати рішення все одно було важко – залишити бізнес, що приносив прибуток, любимий будинок, оточений квітами, без підтримки зануритись в незнайоме життя. Спочатку Ірина з родиною жили в Святогірську, потім переїхали до Харкова.

“Думали – у великому місті багато можливостей і для розвитку нашого бізнесу, і для навчання дітей. Так, старша донька навчалась в елітній школі, але з іншим було важче – висока плата за оренду квартири, не зручно діставатися на роботу та в школу, занадто швидкий темп життя. І ось, витративши всі накопичення, ми залишили Харків і перебралися в Бахмут”, – розказує Ірина.  

P1050804 2652bЖінці з чоловіком, доньками та котом довелось неодноразово перетинати лінію розмежування. Бувало, що й ночували на блокпостах, а кота шукали в кущах, бо він жахався вистрілів.  Тепер у родини є собака, яку взяли з притулку, та ще один кіт, якого врятували від смерті

самоле 66a3fЗараз я маю шанс почати життя спочатку – ніхто мені не скаже: “Ірино, ти ж раніше так не робила!” Наважитись бути собою – це мій вибір!

Ірині з чоловіком пощастило – вони змогли перевезти дещо з обладнання та розпочати власну справу вже на новому місті. Завдяки тому, що жінка постійно розвивається, підвищує кваліфікацію, шукає можливості, вона виграла грант на підтримку бізнесу від ПРООН. За додаткові фінансові кошти придбали ексклюзивне обладнання і тепер в Бахмуті можна пошити чохли для авто, зробити декоративні подушки на качелі, замовити сумку або гаманець зі шкіри ручної роботи.

Як і на багатьох інших підприємців, на родинний бізнес Ірини вплинув карантин, запроваджений через пандемію “COVID19”. Але жінка намагається бачити не лише негативні сторони, а й знаходити переваги в ситуації.

“Так, ці останні два місяці були тяжкі. Наша діяльність попала під обмеження, праця за телефонними замовленнями не приносила грошей. Але “бум” на захисні маски допоміг вижити. Я кажу чоловіку: “Дивись, інші зовсім не працюють, а ми працюємо, заробляємо ще й борги віддаємо!” – каже Ірина.

Ірина також освоює Інтернет-продажі, для цього записалась на онлайн курси.

сережа dfc1cМи любимо свою роботу. Мені подобається спілкуватись з різними людьми, чути їх історії. Я вмію зі старого взуття зробити красиве

та нове і мої клієнти вдячні за це.

Ще Ірина з минулого життя забрала з собою спорт. Кожного ранку, незважаючи на погодні умови, жінка виходить на пробіжку. Спочатку бігала сама, зараз вже зі знайомими. Нещодавно Ірина організувала першу в Бахмуті бігову естафету, на який зібрались бігуни з різних міст Донецької області та навіть з Харкова. Під час карантину разом з молодшою донькою брали участь у всеукраїнських бігових марафонах, які організовувались онлайн.

Жінка має надію, що в Бахмуті колись створиться бігове товариство.  

бег 95478Я обожнюю бігати: приємна музика звучить в навушниках, разом зі мною біжить вітер, а я потопаю в повітрі та насолоджуюсь сходом сонця

Ірина – кандидат спорту з художньої гімнастики. Втілити в життя мрію та займатись професійно спортом не вдалось, але жінка займається з дівчатами спортивною гімнастикою, причому робить це безкоштовно. Серед її вихованців – неодноразові призери міста, області, кандидати у майстри спорту, деякі вже самі стали фітнес-тренерами.

гимнаст 7e595“Я щаслива це робити. Якби не війна, звідси б не поїхали тренера. В Бахмуті є класна спортивна база, є дівчата спортсменки, та їм потрібна допомога саме жінки-тренера. Подобається мені просто дарувати свій досвід, час. Я кайфую від цього, аж дух захоплює, ніби з парашутом стрибаю – кожного разу, коли моя дівчинка на килим виходить!”

Вікторія Кожаріна мати дівчинки Ганни, яка вже кандидат у майстри спорту по спортивній гімнастиці, каже, що з приходом Ірини дівчатка стали краще займатись, у них з’явився ще більший інтерес до спорту.

“Ірина займається з ними як хореограф, заняття проходять під музику. Жінка сама по собі пластична, красива, не неї приємно дивиться, а саме головне, що вона постійно сама показує як треба робити ті чи інші вправи. Дівчата легко переймають, повторюють за нею, роблять це з задоволенням. Причому вона вимоглива до них, але це необхідно в їхній справі. Я дуже рада та і моя донька також, що Ірина займається з ними”, – говорить Вікторія. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]