Main menu

Снимок cd34aТаку можливість вони отримали завдяки участі в проєкті "Прозорі вибори в Бахмуті". А на фінальному форумі хлопці та дівчата поділились своїми враженнями. Серед присутніх були представники місцевої влади, представник політичного штабу, громадські активісти, які також розповіли про власний досвід участі у виборчому процесі.

Олена Щекодіна, керівник проєкту "Прозорі вибори в Бахмуті" спочатку нагадала гостям про хід проєкту, чого вдалося зробити, з якими перешкодами зустрілись.

"Метою проєкту - було привернути увагу молоді та наголосити, як важливо завжди брати участь у виборах: Президента, народних, депутатів міських та сільських рад, міських голів. Розвінчували міфи про вибори, які звучали з уст молодого покоління - зробили освітні, і у той же час, цікаві анімаційні відеоролики, подивившись які можна розібратись з правами, обов'язками не лише депутатів, а й самих громадян. Для студентів бахмутських учбових закладів проводили навчання, де розповідали про устрій місцевого та державного управління.  Художниця, яка співпрацювала з нами намалювала унікальні для нашого міста, а й мабуть, і області мурали. Доречи, вони мають QR-коди, за допомогою яких можна, як раз, і перейти до перегляду відеороликів", - говорила Олена Щекодіна.

Подивитись, як проходив заключний форум, які думки висловлювались можна в цьому відео: 

Також однією з головних цілей проєкту було надати можливість для молоді спробувати себе у ролі спостерігачів, тобто занурити у сам процес виборів.

Спочатку, бажаючі пройшли навчання, де тренер розказав їм про права та обов'язки спостерігачів, як треба поводитись на дільниці, що можна робити, а чого ні, як треба поводитись, у разі виявлення порушення. 

Студенти-спостерігачі у день виборів - 21 липня - відвідали різні виборчі дільниці - і в центрі, і в віддалених районах міста. Деякі з них, навіть, залишились на підрахунок голосів в окружній виборчій комісії.

“Я був на різних дільницях, члени комісії адекватно реагували на мою присутність. Але були виключення - на одній з дільниць члени комісії та інші спостерігачі не зовсім хотіли, щоб я проводив відеозйомку. А так, мені було цікаво спробувати себе у ролі спостерігача, це був мій перший досвід. Порушень я ніяких не зафіксував. Залишився на підрахунок в ОВК. Думаю, що у майбутньому буду брати участь у якості спостерігача ще”, - розказав Андрій Кучма, спостерігач від ГО “Комітет виборців України”.

Данило Пашук, студент також вперше спробував себе в ролі громадського спостерігача.

“Ваш проєкт надав мені можливість промоніторити процес виборів саме у день голосування. Я зрозумів, що ми, як спостерігачі, повинні слідкувати за можливими порушеннями та відразу реагувати і фіксувати їх”, - поділився своїми думками Данило.

67961280 2501554076788062 974722821869535232 o 12ce6

Мурали прикрасили місто, тепер бахмутяни з задоволенням фотографуються 

Треба відмітити, що освітні лекції для бахмутських студентів проводили самі студенти. Аркадій Петросян та Микита Безмен, брали участь в подібних проектах, які впроваджувала ГО “Бахмутська Фортеця”, а тепер самі виступають в якості вчителів.

“Ми розповідали про демократію,чому важливо брати участь у виборах. Реакція молоді була різною - деякі зовсім не знали про ці всі поняття. Ми намагались за такий короткий час донести до них основи устрою управління на локальному та державному рівні, на своєму досвіді показали, що кожен з нас може брати участь у місцевому самоврядуванні”, - говорив Аркадій Петросян, координатор проєкту, голов молодіжної ради Бахмуту.

Микита Безмен додав, що на його думку, такі проєкт допомагають розвивати та активізувати місцеву молодь.

Також позитивні відгуки звучали від представників місцевого самоврядування.

“Ваш проєкт актуален та потрібен громаді. Ви навчаєте молодь культурі ведення діалогу, даєте базові поняття законодавчих норм виборчого процесу. Ми так зможемо зростити молоде політичне покоління і це буде дуже корисно для нашій громади і в цілому всій державі”, - відмітила Світлана Кудрявих , начальник відділу внутрішньої політики Бахмутської міської ради. 

Фінальний форум відбувся в рамках проєкту "Прозорі вибори в Бахмуті" з ціллю підбиття підсумків проекту та обговорення пройшовших парламентських виборів.

Про хід всього проєкту більш детальніше ви можете прочитати у публікаціях:

Народний депутат - ваш представник у Верховній Раді на наступні 5 років 

Прозорі вибори в Бахмуті: чим народний депутат може бути корисний для виборців? (Відео)

ТОП-5 міфів про вибори, які легко спростувати (відео)

Чого бахмутська молодь чекає від парламентських виборів? (Відео)

Як люди приймають рішення (Відео)

Як аналізувати програми кандидатів за допомогою критичного мислення (Відео)

Молодь Бахмуту іде голосувати (Відео)

Проект «Прозорі вибори в Бахмуті» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.