Народний депутат – ваш представник у Верховній Раді на наступні 5 років

Семаковська Тетяна 14:04, 5 Липня 2019

6 e6ecaДіяльність народних депутатів не має нічого спільного з наданням матеріальної допомоги, організацією свят з лозунгами «Під патронатом …». Хоча кандидати часто виступають перед виборцями саме в ролі меценатів. Треба розуміти, що ефективна робота Верховної Ради залежить від того, чи буде сформована дієва коаліція, куди увійдуть однодумці, що упродовж п’яти років мають працювати над розвитком країни і добробутом виборців.

Що таке коаліція депутатських фракцій і навіщо вона потрібна?

Форма організації коаліції у Верховній Раді визначається Конституцією України.

«У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України». Ст.83 Конституції України

В подальшому коаліція підписує Угоду, в якій визначається програма роботи у сфері внутрішньої та зовнішньої політики. Угода, що підписує парламентська більшість, до складу якої має входити не менше 226 депутатів, має визначати конкретні шляхи та  механізми  реалізації реформ. Ця угода і є планом дій парламентської більшості і коаліційного Уряду.  

Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України відповідно до цієї Конституції вносить пропозиції Президенту України щодо кандидатури Прем’єр-міністра України, а також відповідно до цієї Конституції вносить пропозиції щодо кандидатур до складу Кабінету Міністрів України. Ст.83 Конституції України

В Конституції також зазначено, що коаліція має бути утворена на протязі місяця з першого дня роботи новообраної Верховної Ради чи після розриву старої коаліційної угоди. Такі правила мають під собою важливе підґрунтя. Головний законотворчий орган країни має працювати на розвиток держави, керуючись визначеними принципами, а не інтересами окремих осіб. У разі, якщо коаліція не створюється за визначених умов, Президент має право розпустити Верховну Раду України. Саме так сталося під час інавгурації президента Володимира Зеленського. 20 травня він оголосив про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання. Відповідний Указ він підписав 21 травня і призначив позачергові вибори народних депутатів України на 21 липня 2019 року.   

Хто формує коаліцію? 

До складу коаліції входять депутатські фракції та групи, які створилися з партій що потрапили до Ради, а також депутатів-мажоритарників, які захотіли до них долучитись. У Раду потрапляють тільки ті партії, які перетнули 5% бар’єр на виборах. За партійними списками ми обираємо половину складу Ради – 225 осіб, другу половину складають депутати обрані по мажоритарним округам.  

«Фактично дві третини чинної Верховної Ради повторно балотуються на позачергових виборах 2019 року. Частина з них, фактично третина, йде по списках майже двох десятків різних партій. Більша частина – в одномандатних виборчих округах, переважно як самовисуванці Це є певною типовою для України практикою, коли частина політиків, які були попередньо пов’язані з певними політичними силами в парламенті, в умовах виборчого процесу уникають позиціонування себе від імені цих політичних сил й балотуються як самовисуванці», – розповів аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.

Партії мають право висувати своїх кандидатів не лише за списками, а й по округах, для того, щоб посилити свій вплив у Верховній Раді. Наприклад, по нашому 46-му округу на позачергові вибори до Верховної Ради ЦВК зареєструвала шість кандидатів, з них троє – представники партій.  

Снимок a7ca5

2 c6798 Реєстрацію Андрія Клюєва, який теж мав балотуватись від партії, ЦВК спочатку поновила за рішенням Верховного Суду, а потім знову скасувала. 

Довідка: На позачергових парламентських виборах у єдиному багатомандатному окрузі балотується 25% безпартійних кандидатів. Також 307 кандидатів, що беруть участь у позачергових парламентських виборах, є депутатами Верховної Ради. 

Депутати, що не входять в коаліцію, формують опозицію, яка теж має створити свій узгоджений курс.  

Передвиборча благодійність та виборча агітація

 Поки кандидат офіційно не зареєструвався, він не несе відповідальність за матеріали в пресі, які замовляються про нього часто третіми особами, за подарунки, які він робить на окрузі. За виборчим законодавством, коли його зареєструє ЦВК, це буде вважатись підкупом виборців. Як говорить аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут, часто кандидати затягують з реєстрацією саме для того, щоб у рамках передвиборчої благодійності завойовувати прихильність виборців. 

В червні Громадянська мережа ОПОРА відзначила розмах діяльності потенційних кандидатів, що мала ознаки непрямого підкупу виборців. З повним звітом можна ознайомитись за посиланням

«За оцінками наших спостерігачів, ключовими викликами для дотримання демократичних стандартів виборів в одномандатних виборчих округах є прояви непрямого підкупу виборців. Кандидати в народні депутати України вже, на жаль, достатньо активно супроводжують свою агітацію наданням товарів і послуг», – зазначив аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев. 

Щоб не проводити гроші через виборчі фонди кандидати часто реалізують передвиборчу агітацію через благодійні фонди та громадські організації. 

В Бахмуті передвиборча благодійність також спостерігається, ось декілька прикладів.

img4009 5d1a1ca60210d 3f7f9

На День Молоді дискотека проходила під патронатом Бахмутської міської ради та засновника Благодійного фонду «ДАР», кандидата в народні депутати Дмитра Реви. 

Пенная вечеринка 50155 adf15В Сіверську та Часів Ярі кандидат Федір Христенко теж влаштував дискотеку до Дня молоді.

5 ee128Кандидат в народні депутати Костянтин Матейченко дарує ноутбук.

4 7d715Кандидат в народні депутати – Олександр Шинкаренко, зареєстрований ЦВК 18 червня, 22 червня виступає як голова Громадського руху.     

Попереду майже три тижні виборчих перегонів, будьте уважні до програм кандидатів, їх діяльності поза виборчим процесом, відрізняйте передвиборчу благодійність. Обирайте виважено і будьте відповідальними громадянами!

Читайте також:

Проект «Прозорі вибори в Бахмуті» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 15:02, 30 Червня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 22 Червня 2025
Житомир / фото з Вікіпедії

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир.

Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та розклад від “Укрзалізниця”

З 27 червня до Житомира з Києва можна буде доїхати за 2 години. Це стане можливим завдяки запуску нового регіонального експреса.

Електропоїзд курсуватиме щодня у будні. З 27 червня відправлення з Києва відбуватиметься о 17:48. Далі поїзд вирушить до Фастова, а з нього — о 18:30 — до Житомира. Прибуття на кінцеву станцію — о 19:58.

З 30 червня розпочнеться відправлення з Житомира до Києва. Відправлення з початкової станції заплановано на 06:18. Далі потяг вирушить до Фастова, а з нього — о 07:49 — до Києва. Прибуття на кінцеву станцію — о 08:44.

Зазначається, що квиток на залізничний експрес коштуватиме майже у 2,5 раза дешевше, ніж проїзд у маршрутці між містами.

На маршруті курсуватиме сучасний електропоїзд, у якому передбачені:

  • інклюзивний салон із місцями для людей з інвалідністю;
  • місця для велосипедів;
  • сповивальні столики;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • можливість заряджати гаджети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]

10:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд із Києва до Ужгорода

“Укрзалізниця” повідомила про запуск додаткового поїзда №284/283 за маршрутом “Ужгород — Київ — Ужгород”. Його призначили спеціально на пікові дати червня, щоб забезпечити зручне пересування […]

13:00, 07.06.2025 Скопіч Дмитро