Народний депутат – ваш представник у Верховній Раді на наступні 5 років

Семаковська Тетяна 14:04, 5 Липня 2019

6 e6ecaДіяльність народних депутатів не має нічого спільного з наданням матеріальної допомоги, організацією свят з лозунгами «Під патронатом …». Хоча кандидати часто виступають перед виборцями саме в ролі меценатів. Треба розуміти, що ефективна робота Верховної Ради залежить від того, чи буде сформована дієва коаліція, куди увійдуть однодумці, що упродовж п’яти років мають працювати над розвитком країни і добробутом виборців.

Що таке коаліція депутатських фракцій і навіщо вона потрібна?

Форма організації коаліції у Верховній Раді визначається Конституцією України.

«У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України». Ст.83 Конституції України

В подальшому коаліція підписує Угоду, в якій визначається програма роботи у сфері внутрішньої та зовнішньої політики. Угода, що підписує парламентська більшість, до складу якої має входити не менше 226 депутатів, має визначати конкретні шляхи та  механізми  реалізації реформ. Ця угода і є планом дій парламентської більшості і коаліційного Уряду.  

Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України відповідно до цієї Конституції вносить пропозиції Президенту України щодо кандидатури Прем’єр-міністра України, а також відповідно до цієї Конституції вносить пропозиції щодо кандидатур до складу Кабінету Міністрів України. Ст.83 Конституції України

В Конституції також зазначено, що коаліція має бути утворена на протязі місяця з першого дня роботи новообраної Верховної Ради чи після розриву старої коаліційної угоди. Такі правила мають під собою важливе підґрунтя. Головний законотворчий орган країни має працювати на розвиток держави, керуючись визначеними принципами, а не інтересами окремих осіб. У разі, якщо коаліція не створюється за визначених умов, Президент має право розпустити Верховну Раду України. Саме так сталося під час інавгурації президента Володимира Зеленського. 20 травня він оголосив про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання. Відповідний Указ він підписав 21 травня і призначив позачергові вибори народних депутатів України на 21 липня 2019 року.   

Хто формує коаліцію? 

До складу коаліції входять депутатські фракції та групи, які створилися з партій що потрапили до Ради, а також депутатів-мажоритарників, які захотіли до них долучитись. У Раду потрапляють тільки ті партії, які перетнули 5% бар’єр на виборах. За партійними списками ми обираємо половину складу Ради – 225 осіб, другу половину складають депутати обрані по мажоритарним округам.  

«Фактично дві третини чинної Верховної Ради повторно балотуються на позачергових виборах 2019 року. Частина з них, фактично третина, йде по списках майже двох десятків різних партій. Більша частина – в одномандатних виборчих округах, переважно як самовисуванці Це є певною типовою для України практикою, коли частина політиків, які були попередньо пов’язані з певними політичними силами в парламенті, в умовах виборчого процесу уникають позиціонування себе від імені цих політичних сил й балотуються як самовисуванці», – розповів аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.

Партії мають право висувати своїх кандидатів не лише за списками, а й по округах, для того, щоб посилити свій вплив у Верховній Раді. Наприклад, по нашому 46-му округу на позачергові вибори до Верховної Ради ЦВК зареєструвала шість кандидатів, з них троє – представники партій.  

Снимок a7ca5

2 c6798 Реєстрацію Андрія Клюєва, який теж мав балотуватись від партії, ЦВК спочатку поновила за рішенням Верховного Суду, а потім знову скасувала. 

Довідка: На позачергових парламентських виборах у єдиному багатомандатному окрузі балотується 25% безпартійних кандидатів. Також 307 кандидатів, що беруть участь у позачергових парламентських виборах, є депутатами Верховної Ради. 

Депутати, що не входять в коаліцію, формують опозицію, яка теж має створити свій узгоджений курс.  

Передвиборча благодійність та виборча агітація

 Поки кандидат офіційно не зареєструвався, він не несе відповідальність за матеріали в пресі, які замовляються про нього часто третіми особами, за подарунки, які він робить на окрузі. За виборчим законодавством, коли його зареєструє ЦВК, це буде вважатись підкупом виборців. Як говорить аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут, часто кандидати затягують з реєстрацією саме для того, щоб у рамках передвиборчої благодійності завойовувати прихильність виборців. 

В червні Громадянська мережа ОПОРА відзначила розмах діяльності потенційних кандидатів, що мала ознаки непрямого підкупу виборців. З повним звітом можна ознайомитись за посиланням

«За оцінками наших спостерігачів, ключовими викликами для дотримання демократичних стандартів виборів в одномандатних виборчих округах є прояви непрямого підкупу виборців. Кандидати в народні депутати України вже, на жаль, достатньо активно супроводжують свою агітацію наданням товарів і послуг», – зазначив аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев. 

Щоб не проводити гроші через виборчі фонди кандидати часто реалізують передвиборчу агітацію через благодійні фонди та громадські організації. 

В Бахмуті передвиборча благодійність також спостерігається, ось декілька прикладів.

img4009 5d1a1ca60210d 3f7f9

На День Молоді дискотека проходила під патронатом Бахмутської міської ради та засновника Благодійного фонду «ДАР», кандидата в народні депутати Дмитра Реви. 

Пенная вечеринка 50155 adf15В Сіверську та Часів Ярі кандидат Федір Христенко теж влаштував дискотеку до Дня молоді.

5 ee128Кандидат в народні депутати Костянтин Матейченко дарує ноутбук.

4 7d715Кандидат в народні депутати – Олександр Шинкаренко, зареєстрований ЦВК 18 червня, 22 червня виступає як голова Громадського руху.     

Попереду майже три тижні виборчих перегонів, будьте уважні до програм кандидатів, їх діяльності поза виборчим процесом, відрізняйте передвиборчу благодійність. Обирайте виважено і будьте відповідальними громадянами!

Читайте також:

Проект «Прозорі вибори в Бахмуті» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24: гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Квітня 2025
Застосунок ПриватБанку / фото ПриватБанк

Western Union — один із найпопулярніших сервісів грошових переказів, яким користуються мільйони людей по всьому світу. Українці також активно отримують кошти від рідних і друзів з-за кордону саме через цю систему. А завдяки застосунку Приват24 процес стає ще зручнішим, адже отримати гроші можна, не виходячи з дому.

Детальніше про те, як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24 — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24

Western Union — це міжнародна система термінових грошових переказів, що охоплює понад 200 країн. За її допомогою можна здійснювати та отримувати перекази в будь-якому куточку світу. Клієнти ПриватБанку також можуть отримати грошовий переказ через цю систему.

Наразі кошти можна отримати двома способами — звернувшись до банку або скориставшись застосунком Приват24.

У першому випадку необхідно:

  • звернутися до співробітника банку та пройти ідентифікацію за допомогою картки ПриватБанку та паспорта або ідентифікаційного коду;
  • повідомити деталі переказу: систему переказу (Western Union), контрольний номер, суму, валюту отримання, дані відправника й країну відправлення.

Щоб отримати кошти через Приват24, слід:

  • увійти та авторизуватися в застосунку Приват24;
  • обрати вкладку “Усі послуги” та перейти до меню “Перекази”;
  • знайти розділ “Міжнародні перекази” й обрати пункт “Western Union”;
  • ввести контрольний номер переказу, суму та валюту, після чого вказати картку для зарахування коштів.

Після цього гроші надійдуть на вказаний рахунок. Перевірити інформацію щодо зарахування можна в меню “Архів переказів”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відрядження за кордон 2025: які документи потрібні для виїзду

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 17 Квітня 2025
Виїзд з України / фото ілюстративне, iStock

У 2025 році все більше українців і українок виїжджають у відрядження не лише в межах країни, а й за кордон. Такі поїздки часто пов’язані з роботою, особливо участю в міжнародних заходах. Однак для їх успішного оформлення необхідно дотримуватись чинного законодавства та правильно підготувати документи.

Про те, як підготуватися до відрядження за кордон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Які документи потрібні для відрядження за кордон

У 2025 році українці та українки дедалі частіше вирушають у відрядження за межі країни з робочих причин. Щоб перетин кордону відбувся без ускладнень, необхідно підготувати низку документів відповідно до чинного законодавства.

Як і в попередні роки, оформлення відрядження за кордон здійснюється за наказом або розпорядженням керівника підприємства, установи чи організації, в якому зазначаються ключові деталі відрядження, зокрема мета поїздки, місце призначення, термін відрядження та інші важливі аспекти. Якщо жінки можуть виїжджати за кордон без особливих проблем, то чоловікам від 18 потрібно надати цілу низку документів:

  • закордонний паспорт;
  • військово-обліковий документ з актуальними даними;
  • службове посвідчення або довідку з місця роботи, яка підтверджує статус працівника заброньованого підприємства;
  • наказ або розпорядження про відрядження;
  • додаток Резерв+, що містить інформацію про бронювання та строк бронювання;
  • якщо є — паперовий наказ про бронювання.

Лише з цими документами можна оформити відрядження, а чоловік зможе перетнути кордон без порушення законодавства.

Відрядження: як оформити волонтерам

У 2025 році було ухвалено постанову Кабміну №213 від 25 лютого 2025 року, яка внесла суттєві зміни для волонтерів. Вона закрила систему “Шлях”, за якою вони могли виїхати за кордон.

Відтепер в умовах воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років, які їдуть за кордон для перевезення медичних вантажів або гуманітарної допомоги, можуть перетинати кордон лише за умови повної відповідності загальним вимогам виїзду в умовах військового стану.

Наразі виїхати за кордон можуть:

  • чоловіки віком від 60 років, які не підлягають мобілізації;
  • особи з інвалідністю, за наявності відповідних підтверджуючих документів;
  • багатодітні батьки, якщо чоловік має трьох і більше дітей до 18 років;
  • батьки дітей з інвалідністю, незалежно від кількості дітей;
  • одинокі батьки – які самостійно виховують дитину до 18 років;
  • супровідні особи (чоловіки, що супроводжують членів сім’ї з інвалідністю I чи II групи на визначений термін);
  • студенти віком 18-22 років, які навчаються за кордоном (за наявності підтверджувальних документів);
  • родичі загиблих чи зниклих безвісти, якщо близький родич загинув або зник безвісти під час війни, чоловік звільняється від мобілізації та отримує право виїхати за кордон;
  • особи, які були виключені з військового обліку;
  • військові, які виїжджають за кордон для проходження лікування, реабілітації або навчання.

Детальніше про те, як працює процедура виїзду на загальних умовах, читайте в матеріалі за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24: гід

Western Union — один із найпопулярніших сервісів грошових переказів, яким користуються мільйони людей по всьому світу. Українці також активно отримують кошти від рідних і друзів […]

18:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Відрядження за кордон 2025: які документи потрібні для виїзду

У 2025 році все більше українців і українок виїжджають у відрядження не лише в межах країни, а й за кордон. Такі поїздки часто пов’язані з […]

16:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зробити глазур на паску: 3 цікавих та простих рецепти

Глазур — завершальний штрих, який робить паску справжньою окрасою великоднього столу. У кожної господині вона своя: білкова, цукрова чи навіть з ніжним шоколадним присмаком. Редакція […]

15:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Як ФОП подати декларацію через “Дію”: покрокова інструкція

У 2025 році фізичні особи-підприємці (ФОП) в Україні мають можливість подавати податкову декларацію онлайн через портал електронних послуг “Дія”. Цей процес значно спрощено та автоматизовано, […]

17:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро

Чи будуть додаткові вихідні на Великдень в Україні у 2025 році

Великдень — одне з найважливіших і найочікуваніших свят для кожного українця та українки, адже він символізує відродження, надію та силу віри. У 2025 році українці […]

16:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро