Войти
Main menu

Бахмутська громада готується до об’єднання. Проводяться ремонти соціальних, медичних, освітніх закладів, ремонтують водопроводи, громада приймає участь у грантових програмах – національного, районного та міжнародного рівнів. Мешканці сільських територій очікують на об’єднання та сподіваються на позитивні зміни. Під час опитування з'ясувалося, що пересічні бахмутчани, на жаль, мало, знають про реформу децентралізації, питання які турбують городян більше пов’язані з розподілом бюджету.

З коментарями політолога та економіко-правовий експерт Петра Тутова на запитання мешканців Опитненьскої, Іванівськіої, Покровської, Зайцівської, Клинівської сільрад, вже сформованоїСіверськоїОТГ та Соледарської ОТГ, міста Часів Яру,ми знайомили читачів у минулих матеріалах проекту «Децентралізація в деталях». Зараз експерт коментує питання мешканців майбутньої Бахмутської громади.

«Бюджет буде загальний, дотаційні села так і залишаться бідними. Місто також не виграє в даній ситуації» - міркування бахмутчан

«Бюджет дійсно буде загальний, та буде наповнюватись, як із міста, так і з сільських територій. Головне те, що села приходять не з «порожніми руками». Загальна територія сільських територій приблизно 39 тисяч гектарів. А це надходження за надра, за використання землі, податок з доходів фізичних осіб по сільськогосподарським підприємствам. Також треба утворювати переробні підприємства, що також буде наповнювати бюджет. А ось питання, як ефективно буде розподілятись та використовуватись бюджет, буде залежати від депутатського корпусу майбутньої громади».

Мешканці  Бахмута не згодні з територіальним діленням майбутньої громади: ті села, які знаходяться далеко об’єднуються з Бахмутом, ті, котрі розташовані близько, відійшли до Соледарської ОТГ

Формування територіальних громад відбувається згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і Перспективному плану. Це безумовно торкнеться звичайного життя мешканців, але цей стереотип треба подолати. Громади об’єднуються відповідно до певних критеріїв: спільність меж, кількість населення, віддаленість від адміністративного центру. Відстань до центра має бути не більше 30 кілометрів, тобто люди повинні отримувати якісні послуги. До речі, Законом обумовлено, що ті території, які не зможуть досягнути економічної спроможності, будуть переформовані до іншої громади. Але, я впевнений, що наша Бахмутська громада має великий потенціал та ми зможемо збудувати спроможну громаду.

Бахмутчани турбуються за мешканців селища Опитного: чи отримують вони давно очікуваний тролейбусний маршрут?

«Питання транспортного забезпечення стоїть набагато ширше. Зараз у цій сфері існує декілька проблем, та вони торкаються не лише селища Опитного. По-перше, це стан доріг. Ті дороги, які знаходяться на балансі Автодору, ні сільради, ні місто ремонтувати немає права. Після об’єднання усі шляхи перейдуть на баланс громади. Можливо, буде створено комунальне підприємство, яке буде ремонтувати дороги. До речі, це наддасть можливість проводити ямковий ремонт, бо знайти такого підрядника дуже складно. По-друге, нерегульовані залізничні переїзди. Керівництво Бахмутської міськради над цим питанням працює, та воно повинно позитивно вирішиться. Що торкається пільг – після об’єднання усі мешканці громади будуть мати право на пільговий проїзд у міському транспорті. Стосовно тролейбусного маршруту – дійсно розглядається проект подовження маршруту до селища Опитного, він коштує більше 100 мільйона гривень, фінансуватись буде з обласного чи державного бюджетів. Такий маршрут об’єднає всі вокзали, стане зручніше для всіх мешканців. Будувати маршрут за рахунок майбутньої громади, на мою думку, економічно не обґрунтований. Але рішення будуть приймати депутати нової громади.

Керівний склад сільрад буде скорочено - вирішувати проблеми в селах буде складніше

Згідно реформи децентралізації у сільрадах будуть працювати старости. При чому їх роль становиться набагато ширше. Також, старости повинні звітуватись перед своїми жителями один раз на квартал, один раз перед виконкомом. До того ж староста входить до складу виконкому, а це надає можливість доносити суі питання, які виникають у його мешканців та ефективно їх вирішувати.

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль