Войти
Main menu

Процес об'єднання Часовоярської громади триває майже три роки і зайшов в тупикову ситуацію. Мешканці села Калінінка, які згодні увійти до територіальної громади, а також жителя села Миколаївка, мають свої запитання до експерту. Який погляд на це має політолог та економіко-правовий експерт Петро Тутов у наступному матеріалі проекту "Децентралізація в деталях".

З коментаріями Петра Тутова на запитання Опитненьскої,Іванівськіої, Покровської, Зайцівської, Клинівської сільрад та вже створеної Сіверської ОТГ ми знайомили читачів у минулих матеріалах. Зараз експерт коментує побоювання мешканців Часів Яру та сіл Миколаївки і Калінінки.

 Думки експерта на призупинений процес децентралізації у Часів Ярі

Питання по формуванню Часовоярської територіальної громади дійсно на сьогоднішній час не вирішено. За перспективним планом у громаду повинні увійти місто Часів Яр та сільські ради - Миколаївська, Калінінська, Марківська та Предтеченська. Мешканці сільських рад Костянтинівського району -   Марково, Предтечено, Миколаївка практично відмовились входити у Часовоярську громаду, депутатський корпус також не приймає ніяких рішень.

Виникло непорозуміння між виконавчою владою, депутатським корпусом та бюджетоутворюючим підприємством. Треб або проводити позачергові вибори, але на мій погляд, це маловирогідно. Вірніше було б саме сформувати нову територіальну громаду, де провести вибори у місцеву владу та почати вирішувати проблеми.

Почекаємо подальших дій від керівництва Донецької обласної держадміністрації. Моя думка, що згідно Закону, добровільність - це головний фактор, тому бажання сельчан треба враховувати. А територіально до Часовоярської громади більш всього підходять дві сільради - Миколаївська та Калінінська, за кількістю населення, громада також може бути спроможною. До того ж мешканці цих сіл працюють саме в Часовому Ярі. З цього можна було б розпочати. Після об'єднання міста та двох сільрад, можливо інші також б увійшли у громаду.

 

Навіщо міняти територіальний існуючий устрій, якщо можливо віддати функцію розподілу фінансів на місця і так?

"Згідно змінам до Податкового Кодексу на сьогоднішній час 60% податку на доходи фізичних осіб і так поступають до місцевих громад. Якщо говорити про додаткові субвенції і дотації від держави для тих громад, які увійшли до Перспективного плану, то їх отримати без утворення об'єднаної територіальної громади не можливо.

Якщо буде територіальна громада з містом Часів Яр та села Калінінка, чи буде налагоджено транспортне сполучення з селом?

"Бюджет Часів Яру цілком прибутковий, з об'єднанням з селом, сума власних доходів тільки збільшиться. Маючі фінансові кошти, депутатський корпус повинен розглядати питання забезпечення сельчан маршрутним таксі: введення комунального транспорту, чи надання такої можливості комерційним перевізникам, у випадку високого тарифу - компенсувати частини витрат перевізникам за рахунок місцевого бюджету, забезпечувати перевезення пільгової категорії.

Чи залишаться школи в селах?

"Реформа освіти йде своєю чергою. В її рамках в Часовому Ярі зараз ремонтують загальноосвітню школу №17, яка в майбутньому стане опорною. Оптимізація навчальних закладів неизбежна. Але початкові класи, я думаю залишаться в селах, в старші класи дітей будуть возити в опорну школу.

Мешканці села Миколаївка скаржаться, що їх не приймають у лікарнях Бахмуту та Часів Яру

"Сельчани Миколаївки відносяться, як раз до Костянтинівської лікарні. Після об'єднання з Часів Яром, мешканці будуть належать до Часовоярської лікарні. Це ще раз говорить о прискоренні проведення реформи децентралізації Часовоярської громади, щоб люди змогли отримувати якісні медичні послуги.

 150 2c28f be3cb be3a4

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль