“Неудобная” правда о жизни людей, которые были насильно обездолены”, – отзыв о книге «Переселены»

Семаковська Тетяна 09:07, 26 Грудня 2016

Книга “Переселены” преподавателя Горловского института иностранных языков Оксаны Писаревой нашла отклик в душах читателей, которые с благодарностью и пониманием приняли ее работу. Своими впечатлениями от произведения поделилась студентка иняза Диана Потапцева.

“Переселены” – это исповедь человека, побывавшего по обе стороны баррикад, и видевшего все “прелести” того положения, в котором сейчас находится Украина. Она начинается со слов “Книга, которую Вы держите в руках, не должна была появиться и вовсе, её автор и герои планировали жизнь по-другому”.  На 91 странице раскрывается “неудобная” правда о жизни людей, которые были насильно обездолены, преданы и вынуждены бежать из своего собственного дома.

Автор книги, Оксана Писарева не боится давать личную оценку тому, что по один берег Днепра воспевают, а по другой – проклинают. Каждый абзац ярко иллюстрирует эту искусственную войну, голую и неприкрытую,  со всеми её моральными и физическими уродствами. Данную книгу легко прочитать, но чрезвычайно сложно пережить. Ведь в ней нет приукрашиваний, есть лишь мысли и переживания человека, который пытается выжить и не потерять себя в этом потоке несправедливости и лжи. Кто-то может сказать, что это непатриотично. А является ли лесть признаком патриотизма? Человек, который лишь хвалит своё государство не патриот, а лицемер. Официальная позиция нашего государства, которое оплакивает сотню, допуская гибель тысяч, что это, если не двойные стандарты? Автор любит Родину, сограждан – людей, родных не по крови, но по духу. Она призывает нас, читателей, помнить о том, что Отчизна – это не физические границы и правительство. Это, прежде всего, наше единство, которое ослабляется под натиском пропаганды с обеих сторон. Кто-то это горе знает по наслышке, а кто-то находится в самом центре событий и молится лишь о ещё одном дне, проведённом в кругу семьи, не слыша канонад и не вздрагивая от каждого шороха.

Данная книга предназначена для всех, но не каждый готов принять её. Она “неудобна” в своей искренности и простоте, но найдёт отклик в душе каждого, кто возьмёт её в руки. Окунуться в атмосферу помогут иллюстрации Екатерины Дугаровой – фотографа, который переживал историю каждой фотографии вместе с моделями.

Каждый человек, побывавший на презентации, уходил со слезами на глазах, прижимая к себе миниатюрную книгу, в которой освещена проблема 40-миллионного государства.

Приобрести книгу можно, связавшись с автором через страничку в Фейсбуке

Фото с презентации книги «Переселены», которая состоялась в Центральной библиотеке 17 декабря 2016 года.

IMG 1235

 

IMG 1340

IMG 1225

IMG 1199

IMG 1183

Бахмутяни можуть поспілкуватися з Ревою: дата та контакти

Семаковська Тетяна 13:35, 14 Травня 2025
Олексій Рева / Facebook

15 травня з 12:00 до 13:00 відбудеться “Пряма лінія” з начальником Бахмутської міської військової адміністрації (МВА) Олексія Реви для бахмутян. Громадяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують.

Про пряму лінію з очільником Бахмута повідомляє міськрада.

Пряма лінія для бахмутян

“Пряма лінія” з начальником Бахмутської міської військової адміністрації Олексієм Ревою відбудеться у четвер, 15 травня, з 12:00 до 13:00. 

Щоб отримати відповіді на свої нагальні питання від бахмутської влади, мешканцям громади необхідно зателефонувати за номером: +38 (095) 024 5075.

Нагадаємо, що прямі лінії з владою Бахмута вже не вперше влаштовують для бахмутської громади. Саме так люди мають можливість напряму поспілкуватися з представниками міськради. Раніше такі лінії вже проводили із заступниками міського голови Олександром Марченком та Сергієм Родіним.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація з Часів Яру призупинена: Сергій Чаус про ситуацію в громаді

Валентина Твердохліб 13:00, 14 Травня 2025
громада
Часів Яр у травні 2025 року / фото Часовоярська МВА

У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, у громаді продовжують лишатися цивільні. Їх наразі налічується понад 150 осіб. Однак, через складну безпекову ситуацію вивезення людей вже неможливе.

Про ситуацію в громаді редакції Бахмут IN.UA розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часовоярська громада: актуальна ситуація і кількість мешканців

У Часовоярській громаді наразі важка ситуація. Тут тривають боєзіткнення і постійні обстріли. Попри це у громаді ще є цивільне населення.

“Військова ситуація стабільно складна вже доволі тривалий час, у громаді йдуть відкриті бойові дії. На даний момент, за офіційною статистикою, в громаді перебувають 156 осіб”, — розповів Сергій Чаус.

Проїзд у громаду наразі неможливий. Тому надання гуманітарної допомоги і евакуація людей призупинені. Прогнозів щодо покращення ситуації чи відновлення допомоги людям місцева влада не дає.

“Два останні тижні були без евакуації. Для цього немає можливостей і немає заявок. Зараз гуманітарна ситуація фактично стоїть на паузі, тому що заїхати у громаду зараз неможливо. Всі в’їзди в місто ворог контролює за допомогою дронів. Відповідно, безпечно доїхати до громади нереально в даний момент. Ми намагаємось контактувати з місцевими, але розповісти про це детальніше не можемо, щоб не зірвати те, що вже є”, — зазначив Сергій Чаус.

Нагадаємо, що днями в районі Часів Яру російські війська спробували прорвати українську оборону бронетехнікою. Спроба штурму провалилася, а ворог зазнав чергових втрат.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Олексій Рева

Бахмутяни можуть поспілкуватися з Ревою: дата та контакти

15 травня з 12:00 до 13:00 відбудеться “Пряма лінія” з начальником Бахмутської міської військової адміністрації (МВА) Олексія Реви для бахмутян. Громадяни зможуть отримати відповіді на […]

громада

Евакуація з Часів Яру призупинена: Сергій Чаус про ситуацію в громаді

У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, у громаді продовжують лишатися цивільні. Їх наразі налічується понад 150 осіб. Однак, через складну безпекову ситуацію […]

Власна справа після переїзду: як переселенка з Костянтинівки запустила виробництво сублімованої їжі

Олена Хатмулліна — підприємиця з міста Костянтинівка Донецької області. Тут вона мала власний бізнес з чотирма напрямками виробництва. Через війну жінка евакуювалась на Тернопільщину, куди […]

У Києві покажуть строї з 6 окупованих регіонів України до Дня Вишиванки: виставка

З 13 травня по 20 травня в київській книгарні “Сенс” пройде виставка “Окупована спадщина”, на якій покажуть вишиті сорочки та строї з тимчасово окупованих територій. […]

Новий прорив окупантів на Донеччині: що відомо про просування РФ

Hа Донеччині росіяни за минулу добу просунулися біля трьох сіл, йдеться про Малинівку, Багатир та Новосілку. Просування фіксують в бік Константинополя. Біля Часів Яру росіяни […]