Розлучення та запити від військових: про які проблеми в Україні говорить адвокат

Семаковська Тетяна 10:40, 11 Березня 2024
Олег Романенко / фото з особитого архіву героя

Під час війни значно збільшилася кількість людей, які звертаються до адвокатів для розв’язання проблемних питань. Найчастіше це стосується розлучень, причиною яких стає відстань між партнерами. 

Про те, чи варто зберігати шлюб, яка часта причина розлучень та з чим звертаються військовослужбовці, редакції Бахмут IN.UA розповів адвокат з Бахмута Олег Романенко.

Розлучення в Україні

За словами адвоката, зараз він надає правову допомогу військовим, хоча раніше, коли працював в Бахмуті, основна робота стосувалася консультацій щодо розлучення, розподілу спадщини, трудових спорів чи господарських суперечок. Військові звертаються із питаннями законного призову на службу, виплат після поранень на полі бої, не виключення й справи із розірванням шлюбу.

Зараз проблеми пов’язані із призовом складають у мене десь 60% або й 70%, це призов людей, які вважають, що вони не повинні підлягати мобілізації. На жаль, є випадки, коли військові комісії не дуже добросовісно ставляться до своїх обов’язків й у частини потрапляють люди із хронічними захворюваннями,

Олег Романенко // адвокат

Фахівець додає, що запити від військових бувають різними. Інколи до нього можуть звернутися за допомогою в справі про втрату зброї, або її застосування.

Як зберегти сім’ю

sud2 98844
Суд / фото ілюстративне

На жаль, зараз є така тенденція, каже адвокат, що українські жінки, які виїхали за кордон, у багатьох випадках приймають рішення про розрив стосунків.

Це дуже болісно сприймається військовослужбовцями, які знаходяться в Україні, особливо, коли вони на лінії зіткнення у бою. Це важко уявити собі, бо чоловіки думали, що у них був надійний тил, а на жаль, сталося не так. Багато людей сприймають це агресивно, але потрібно віддати належне нашим судам, які приймають виважене рішення й дають до 6 місяців на примирення для сімей, розуміючи, що багато пар є на відстані. Фактично, деякі з них не бачилися близько року фізично,

Олег Романенко // адвокат

У роботі адвоката ще залишилися справи, які розпочалися до повномасштабного вторгнення. Серед них були й розлучення. Ці клієнти, запевняє адвокат, навпаки вирішили не розлучатися й зберегти родину.

Стосовно нових справ про розлучення, Олег Романенко каже, що він є стороною, яка представляє військових, тому не може говорити за мотивацію жінок. Водночас були випадки коли партнерки робили це з меркантильних цілей, щоб отримати соціальні виплати.

Деякі особи, які виїхали за кордон дійсно втрачають почуття, можливо якість їхніх стосунків й раніше не була дуже міцна. Виїхавши за кордон жінка побачила, що вона сама може розв’язувати нагальні проблеми. Деякі жінки знаходять собі інших партнерів й вважають, що це їхній час на нове життя. Бувають випадки, коли жінки хочуть залишитися закордоном й беруть шлюб з іноземцем,

Олег Романенко // адвокат

Чоловік наголошує, що зараз суди вкрай пильно підходять до таких справ. Якщо до війни при умові двох неявок на засідання суду — шлюб міг бути розірваний, то зараз підхід інший:

Суд відкладає засідання, обов’язково перевіряє, щоб обидві сторони були проінформовані. З’ясовують обставини чому так сталося, зараз справді набула чинності та норма, коли суд зобов’язаний сприяти примиренню сторін,

Олег Романенко // адвокат

Парам, які все ж прийняли рішення про розлучення, слід задуматися про збереження шлюбу. Все тому, що у світі немає таких перешкод, які б родина не могла подолати разом. Шлюб у першу чергу — це любов, довіра, діти, правовий порядок майна.

Я б порадив не приймати різких необдуманих рішень, а натомість дати один одному шанс й відступитися від активних процесуальних дій. Будь-яка війна закінчиться, й життя триватиме далі. Буде дуже важко, якщо крім втрат майнових, психологічних ще буде втрата родини,

Олег Романенко // адвокат

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:00, 14 Липня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 16 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 13:30, 14 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 16 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники […]

10:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро