Main menu

Історичні перемоги українців: як київські князі об'єднались проти нерозумного брата?

306627508 489271953207903 8397922225192935369 n 1 e493b

Спецпроєкт Бахмут IN.UA «Перемагали раніше - переможемо зараз!». Просто і цікаво розповідаємо про перемоги українців крізь історичний час. Перемагали раніше - переможемо зараз! Перемоги українців крізь історичний час.

Одного разу київський князь Святополк Ізяславович, який був онуком Ярослава Мудрого порушив заповіт діда і почав братовбивчу ворожнечу. Йому було це потрібно для утвердження на київському престолі і запобігання розвитку Галицького князівства, яке потім і стало правонаступницею Київської русі через золотоординську навалу.

Святополк наказав викрасти і осліпити галицького князя Василька. Володар, брат Василька, визволив родича і почав збирати армію для битви. Бій відбувся у 1099 році біля Золочева Львівської області в урочищі Рожне Поле.

Літописи не зберегли кількісних показників особового складу армій, але згадується люта битва:

“І рушили вони одні супроти одних до бою, і заступилися полки, і багато людей благочестивих бачили хреста над Васильковими воями, що піднісся вельми. І коли сталася велика битва і багато падало з обох військ, побачив Святополк, що битва люта, і побіг…”.

Перемога в протистоянні на Рожному полі дала можливість Володарю та Василькові утвердити свою владу в Галичині та кінцево поклала край зазіханням київських князів на галицькі землі. В 1141 році син Володаря Володимирко об'єднав усі галицькі землі в єдину державу зі столицею в Галичі.

Автор тексту історик, краєзнавець Микита Безмен.

Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.

Читайте також: Швейна фабрика: як в Бахмуті з’явився район 8 березня

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!