Я ніколи не відчував себе військовим, це був поклик серця: боєць ТрО “Грузин” про службу, майбутній наступ й закон 8271

Семаковська Тетяна 13:17, 9 Лютого 2023

325293609 1207515139875002 185251068279277565 n b9186Боєць Бахмутського ТрО з позивним Грузин поділився з нашою редакцією, як проходить служба для батальону ТрО та розповів, чому закон 8271 не підходить для нашої армії.

“Грузин” був пов’язаний з війною ще з 2014 року, але не офіційно. Він дійшов з 111 батальйоном “Київська русь” до Парасковіївки, допомагаючи військовим.

Початок повномасштабного вторгнення 

«‎‎24 лютого я відправив дружину з донькою на захід України, а вже 25 лютого пішов в Бахмутський військомат, але дізнався, що вони всі виїхали в міста, й можна вступити до ТрО в Часів Ярі, так я й зробив. І вже скоро буде майже рік як в ТрО», – згадує військовий.

“Грузин” поділився, що йому звикати до життя на війні було не складно. У нього дуже гарний батальон, який став другою сім’єю, і, можливо, саме це допомогло триматись.

Коли територіальну оборону прирівняли до військових ЗСУ, батальйони ТрО почали підпорядковувати бригадам ЗСУ.

«‎‎Наш батальйон спочатку був на другий лінії фронту на Донеччині й допомагав бригадам ЗСУ. З червня ми офіційно працювати 50 на 50 з військовими 93-ої бригади “Холодний Яр”. З ними ми протримались біля Бахмута до грудня місяця»

Коли 93-тя бригада поїхала на ротацію, в батальйоні “Грузина” було дуже багато загиблих та поранених, загалом менше 30% боєздатних. Тому всіх вивели на ротацію в Полтавську область, а далі перевели в Сумську.  З 2 січня бійці вже знову в Донецькій області.

Ворог не страшний

325476499 581975480460774 4985579278819729516 n 1c2cf

Військовий у мирному житті. Фото: особистий архів

Боєць зізнався, що коли йшов на війну був впевнений, що загине у перший місяць, але головне для нього було виконати ціль, поставлену перед собою:

«Мета була одна, відбити загарбника. Я був впевнений, що мене вб’ють в перший місяць, але я мав ціль, мінімум двох росіян забрати з собою. Тобі я ще вірив, що армія ворога могутня й нездоланна, але буквально за три тижні я зрозумів, що ця армія не така страшна. Тоді з’явилася надія, що ми звільнимо всю Україну від загарбника».

В ТрО надають все необхідне 

На початку в Бахмутському ТрО не було нічого, бійці були одягнені в те, що є. Але за декілька місяців почало надходити все необхідне від волонтерів та країни. Зараз в плані їжі й одягу наші військові забезпечені повністю, від шкарпеток до шолому, все сезонне, все нове, в більшості випадків навіть потрібного розміру, запевняє “Грузин”:

«Буквально за день або два надходять необхідні знаряддя, які бійці замовляють в командирів. На скільки я знаю, навiть деякі бригади ЗСУ не так укомплектовані як наш батальон, це повністю залежить від командування, бо саме вони замовляють все необхідне».

Читайте також: «Бажаю побратимам, щоб їхні рідні були в безпеці»: військовий про початок війни на Донбасі, волонтерство й Старлінки

Наступ в лютому

326836333 511949087523348 407241082301471389 n 7bcc3

“Грузин”. Фото: особистий архів героя

Ми запитали в “Грузина”, що він думає про наступ, якого всі так бояться в лютому 2023 року:

«Наступ не завершується вже півроку, не може він бути ще сильніший. Якщо в червні на позиції 20 на 100 метрів прилітало понад 500 снарядів САУ, а мінометні ми навіть не рахували, хіба це не був наступ? І це продовжується до сьогодні. Артобстрілів від них менше, але більше стрілецького наступу».

Також, боєць зазначив, що вагнерівців на Бахмутському напрямку вже немає, але загалом живої сили кидають більше.

«Ще, мабуть, у них з’явилися нова техніка, тепловізори й дрони з тепловізорами, бо почали лізти не більше вдень, а й вночі».

Закон 8271

Ми вже розповідали, про законопроєкт № 8271, який посилює кримінальну відповідальність за військові злочини військовослужбовців. Ми запитали, що про нього думає “Грузин”:

«Я проти цього закону. Наша армія ще далеко не НАТОвських стандартів. Людина може відмовлятись йти на позицію, бо позиції немає майже, просто ямка під обстрілами ворога.. Іде людина, туди вмирає, й далі змушують йти іншого, звісно спрацьовує самозахист і військовий відмовляється. А командир каже я напишу рапорт за невиконання наказу й ти сядеш у в’язницю, а ще в тебе скасовуються всі виплати».

Тобто, на думку “Грузина” цей закон не підходить для умов нашої армії, бо озброєння не дає військовим 100 відсоткову гарантію захисту:

«Якби хлопці були впевнені, що у нас є озброєння такого рівня, що їм завжди допоможуть, вони б виконували всі накази. Втім, іноді вони в рацію можуть почути “нічим допомогти не можемо”».

Фото: особистий архів героя

Читайте також: «Рік після поранення лежав у шпиталі, так почав писати»: військовий Іцхак Штерн про волонтерство й вірші

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро