Main menu

Загарбники вивезли до росії дітей з Бахмута

158573 1 large 6629dРосійські силовики продовжують примусово вивозити українських дітей до росії. Голова фонду "Врятуймо Україну" Мирослава Харченко заявила 9 березня, що 7 березня в Бахмуті перебувало 38 дітей, але станом на 9 березня залишилося лише 19 дітей, зазначивши, що російські силовики примусово евакуювали невідому кількість цих дітей до росії.

Про це Мирослава Харченко заявила в коментарі Суспільному.

Харченко також додала, що російські силовики використовують безпілотники для націлювання на автобуси, які евакуюють українських дітей із зони бойових дій на окупованих територіях, нагадавши про випадки, в якому російські війська скинули міни навколо евакуаційних автобусів з дітьми.

“Наші команди, які працюють на місцях, знають, що Бахмут закритий для гуманітарної допомоги, для медицини і для іншого. Наші волонтери знають “таємні стежки”, можуть туди проникати, але це вкрай важко зробити”, — сказала Харченко.

Нагадаємо, що дянми Кабмін схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом. Наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає тільки Бахмут.

“Це має прийти поліція при свідках, ознайомити і вручити батькам, які відмовляються віддавати дітей, акт, в якому вони підпишуться про свою можливу відповідальність. Коли там постійні обстріли, я прямо “бачу”, як йдуть поліцейські, з сусідами, з папірцями, з ручками напоготові, щоб все це підписати, забрати дитину”, — коментує рішення про примусову евакуацію пані Мирослава.

Далі дитину мають перевезти у лікарню на обстеження. Потім в Костянтинівку, де є пункт незламності. По акту передати дитину далі в Мирноград, де є Служба у справах дітей, яка визначить подальшу долю цієї дитини.

“З батьками потрібно говорити, але цей час вже давно втрачений. Там постійні обстріли. Примусово вивозити дітей треба було набагато раніше. Частини з цих 38 дітей уже в Бахмуті немає”, — сказала Харченко.

Фото: Reuters

Читайте також: Долаємо тривожність, стрес та невпевненість в собі: як громадська організація “Бахмутська Фортеця” допомагає переселенцям

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!