Репортаж з Фортеці Бахмут: як живе місто та чим займається мер?

Семаковська Тетяна 12:16, 6 Лютого 2023

327612415 5663609103737522 88997202347709396 n 0fefcОлексій Рева, начальник військової адміністрації Бахмута, розповів в інтерв’ю ProUA  про те, як зараз живе місто та чому він ніколи не планував виїжджати з Бахмута. Коротко про найголовніше в нашому матеріалі.

Чим займається керівництво міста

Забезпечення безпеки населенню, надання соціальних та комунальних послуг, саме це входить до основних обов’язків Олексія Реви на сьогодні, за його словами:

«Моя команда роздає вугілля та дрова, буржуйки та хліб, також вивозимо померлих та поранених цивільних. Це ве дуже важко, але вони молодці, тримаються‎».

Життя в Бахмуті

Людям важко, електропостачання немає, води, інтернету й газу також. Понад шість тисяч бахмутян залишаються й живуть в підвалах сьогодні, вони мають змогу отримувати  гуманітарну допомогу:

«Ми працюємо з обласною адміністрацією, й міжнародними фондами, з волонтерами, тобто продуктів харчування вистачає. Найбільша проблема з водою».

Місто після війни

Пан Олексій вважає, що вони з військовослужбовцями місто відстоять, а потім почнуть повертатись люди й всі будуть разом відбудовувати місто:

«Відсотків 20 можна відновити, все інше легше зносили й будувати знов».

Про “ждунів” очільник говорить, що вони є в місті, але частіше це люди за 60, яким вже нічого не пояснити й не довести. Своєю чергою, росіяни, на думку Олексія Реви, мають за мету завербувати всіх:

«Їх завдання було зламати дух військових та цивільних, але те, що вони витворяють дає протидію в свідомості людей, навіть тих хто їх чекав. Поки в хату не прилетіло, він чекає, а як прилітає, починає розуміти».

У підсумку пан Олексій запевняє, що покидати посаду ніколи не хотів і не хоче, йому подобається бути з людьми, а сидіти за папірцями він найбільше не любить :

«Я тут народився, тут поховані мої батьки, тут народились мої діти та п’ятеро онуків, мене сім разів обирали мером міста, це моя рідна земля й мені бігти немає куди», – запевняє очільник міста.

Фото: Олексій Рева, Фейсбук

Читайте також: Армія рф та вагнерівці не мають злагоджених дій координації в Бахмуті, — Генштаб

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!