Школа І-ІІІ ступенів № 17 з Часів Яру під загрозою закриття. Через наказ МОН № 850, згідно з яким батькам учнів/ць, які відвідують школи дистанційно рекомендували подати документи на зарахування до шкіл за новим місцем проживання та відвідувати школи офлайн. Наразі доля 17 школи залишається невідомою, однак й вчителі й учні сподіваються на позитивне рішення та готуються до навчального року.
Про це редакції у коментарі повідомила директорка навчального закладу Інна Мацюк.
Часів Яр Новини, школа
Школа для більшості дітей цьогоріч розпочнеться з 2 вересня, однак педагоги Часовоярської школи І-ІІІ ступенів № 17 ще не знають, чи буде працювати їх навчальний заклад. Тут навчаються дистанційно близько 300 учнів та учениць, з якими працюють 25 педагогів.
Новий наказ МОН № 850 ставить під загрозу роботу малих шкіл в евакуації, території яких зараз окуповані або є зоною бойових дій, адже батькам школярів рекомендують переводити дітей на очне навчання за новим місцем проживання.
За словами очільниці школи Інни Мацюк, наразі їх заклад № 17 чекає ухвалення рішення про продовження чи припинення роботи. Батьки, педагоги та діти сподіваються на позитивну відповідь, адже робота навчального закладу для них дуже важлива. У коментарі пані Інна додає, що новину про можливо припинення роботи школи всі сприйняли хвилююче.
У соцмережах діти, які навчають у школі №17 за ініціативи громадськості батьківства запустили акцію, де фотографуються з плакатами. Діти закликають не закривати їх школу та дати для них право вибору навчатися там, де вони хочуть.
Наказ МОН №850
Наказ № 850 “Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні” викликав дискусії. Через деякі його пункти є загроза закриття шкіл, які працюють дистанційно та потенційне скорочення персоналу.
У роз’ясненні МОН щодо проєкту наказу № 850 вказано, що для дітей на ТОТ прагнуть “створити безпечні умови та зберегти звʼязки з українською системою освіти”. Також у МОН додали:
“Запровадження дистанційного формату навчання під час пандемії та його продовження після початку повномасштабної війни були вимушеними та вкрай важливими кроками, які допомогли нам зберегти систему освіти. Але дистанційна освіта не може бути довгостроковою стратегією для держави“.
Читайте також:
- Освітній скринінг та протидія російським наративам: чи готові Бахмутські школи до навчання дітей з деокупованих територій
- Як росіяни зомбують дітей на ТОТ та популяризують війну серед молоді
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!