У проросійських Telegram-каналах поширюється відео про “гру в міста” російського військового з українським полоненим. Окупант запевняє, що міста Дніпро не існує, як і Бахмута, адже ці назви не російські.
Навіщо росіяни створюють такі маніпуляції, роз’яснює Данило Вінниченко.
Нове відео у російських пабліках
Відеоролик тривалістю 30 секунд, який поширили росіяни, містить розмову російського окупанта з нібито українським полоненим. Вони в окопі грають у “міста”. У процесі перераховують як російські міста, такі як новоросійськ та волгоград, так і згадують українські міста: Київ та Дніпро. Сам відеоматеріал є агітацією вступати до лав зс рф.
Втім, у матеріалі акцентується на іншому: походженні назви міста Дніпро, а саме на попередній версії — Дніпропетровськ.
Діалог, який ведуть “герої” відеоролику:
Окупант: новоросійськ, тобі на “К”
Полонений: Київ
Окупант: волгоград
Полонений: Дніпро
Окупант: Немає такого міста! Є Дніпропетровськ.
Пропагандисти у своїх повідомленнях додають, що не тільки місту Дніпро мають повернути стару назву, а ще Лиману — Красний Лиман, та Бахмуту — Артемівськ.
Чому це маніпуляція?
21 травня 2015 року в Україні набули чинності закони про декомунізацію. У Законі України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів” йдеться також про перейменування населених пунктів. Це зокрема назви, які пов’язані з радянським устроєм.
Росіяни з початку окупації України 2014 року намагаються всіляко повернути на захоплені території комуністичні настрої. Вони не визнають дію цього закону та нові назви багатьох населених пунктів в України, у тому числі окуповані території називають старими назвами.
Як, наприклад, Бахмýт — Артемівськом, Лиман — Красним Лиманом, Бунге — Юнокомунарівськом, Кадіївку, що на Луганщині, — Стахановим і так далі. А у квітні 2022 року у Новій Каховці на Херсонщині встановили пам’ятник леніну.
Ватажок так званої “днр” денис пушилін наголошував, що населені пункти у регіоні будуть мати назви, які були на момент “референдуму” 11 травня 2014 року.
Ворог подібними матеріалами намагається не тільки вивести на емоцію українців, а ще й наголосити, що ці міста є частиною росії. Тобто російські загарбники намагаються легалізувати право на окупацію України в очах своєї аудиторії.
Додамо, що ставлення окупантів до українських військовополонених не відповідає дійсності. Зокрема, у цьому ролику росіяни показують лояльне ставлення до українських полонених. Втім, часто фіксують випадки неналежного поводження з полоненими Один з яскравих прикладів — морпіх та захисник “Азовсталі” Михайло Діанов, якого повернули з полону у вересні 2022 року.
Через відсутність нормального медичного догляду у полоні, захисник повернуся з серйозними проблемами із рукою. Тривалий час після визволення проходив реабілітацію та переніс декілька операцій.
Читайте також:
- “Запізніла ІПСО від окупантів”: український льотчик нібито перейшов на бік рф
- Чому донеччани незадоволені перейменуванням пам’ятника Артему в Святогірську
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!