Найстаріший вулкан та затишна екоферма з равликами: топ-7 місць відпочинку на Дніпропетровщині

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:25, 10 Жовтня 2024
Кар’єр в Старих Кодаках / фото Суспільне

Дніпропетровщина — один з наймальовничіших районів України, який має безліч цікавих місць для відпочинку подалі від гучних міст. 

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, куди можна поїхати на відпочинок поблизу Дніпра та які активності там будуть доступні туристам.

Відпочинок в Дніпропетровській області

Дніпропетровщина відноситься до унікальних туристичних регіонів України, де можна знайти активність на будь-який смак. Зокрема, саме в ній знаходяться найстаріший вулкан Європи, руїни давньої фортеці, затишні ліси та навіть екоферми з равликами. Редакція Бахмут IN.UA в деталях розповідає про кожне з цих місць.

Аполлонівський палеовулкан

Залишки вулкану / фото з відкритих джерел

Аполлонівський палеовулкан — це унікальне природне утворення, яке вважається найстарішим вулканом Європи. Йому понад три мільярди років. Він розташований за 50 кілометрів від Дніпра біля села Аполлонівка.

Дістатися до природного об’єкта можна як за допомогою машини, так і міжміським автобусом, який курсує двічі на день: 07:35 та 14:00. Вже в місті прибуття потрібно буде пройти 45 хвилин пішки, або витратити додаткові кошти на таксі.

Давні залишки потоків лави / фото Суспільне

На території вулкана немає ані магазинів, ані спеціальних зон відпочинку. Проте, це місце ідеальне для пікніків та активного відпочинку.

Відпочинок на равликовій фермі “Ravlyk park”

Ескарго / фото з відкритих джерел

Екоферми — це не нове явище в Україні, які надають можливість відпочити біля тварин. Утім, сімейна екоферма в Сурсько-Михайлівці, на якій вирощують равликів породи Helix Aspersa Muller, може надати незвичайні враження.

На фермі проводять екскурсії, протягом яких туристи зможуть ближче познайомитися з равликами, їх кулінарними та косметологічними властивостями. На території ферми також є фотозона та можливість спробувати екзотичну страву з  равликів Ескарго із вином чи лимонадом.

Ферма працює в п’ятницю., суботу та неділю. Найближча екскурсія запланована на 12 жовтня, з 12:00 до 15:00. Вартість дорослого квитка — 860 гривень, а дитячого — 720 гривень.

Козацький хутір “Галушківка”

В’їзд на хутір / фото з відкритих джерел

Козацький хутір “Галушківка” — це унікальний культурний об’єкт для відпочинку неподалік Дніпра, який заснували в кінці XVII століття. Наразі ж на його території знаходяться декілька об’єктів, а саме:

  • музей селянського побуту;
  • садиба гончара;
  • будинок художника;
  • макет козацького укріплення;
  • селянська корчма.

На хуторі також облаштовано декілька хатинок для туристів, які функціонують як готель. Такий будинок вміщує до 8 осіб.

Активностей на території хутору безліч. В ньому проводять різні майстер-класи, дають можливість постріляти з луків чи арбалетів, покататися на конях та багато іншого. 

Хутір знаходиться в селі Гречане, до якого найзручніше добиратися на машині або на екскурсійному транспорті.

Час роботи — субота та неділя, з 10:00 до 14:00.

Відпочинок на Самарських плавнях

Самарські плавні / фото з відкритих джерел

Ландшафтний парк “Самарські плавні” — природне утворення, що з’явилося внаслідок злиття річок Самара, Піщанка, Самарчук і Підпільна. Вона являє собою унікальну для України та Європи систему озер та островів — ідеальну для відпочинку на байдарках.

Ідеальною локацією для того, щоб відпочити на плавнях, можна вважати село Новоселівка. Дістатися Самарських плавнів можна на міжміському автобусі чи власною автівкою.

Старі Кодаки

Кар’єр в Старих Кодаках / фото з вікдритих джерел

Відпочинок біля Дніпра часто асоціюється з селом Старі Кодаки. Це не тільки мальовниче місце для відпочинку з видом на лівий берег Дніпра, а й цінний історичний пам’ятник козацької доби. Саме на території цього селища знаходиться давнє козацьке поховання і залишки старої фортеці.

Серед активностей варто виділити пікніки, відпочинок з наметом, а також водні розваги у річці Дніпро або у водоймі кар’єру на території фортеці.

Дістатися Старих Кодаків можна на міжміському автобусі чи власною автівкою.

Дніпровсько-Орільський заповідник

Краєвиди заповідника / фото з відкритих джерел

Дніпровсько-Орільський заповідник — це місце активного відпочинку, яке розташоване між містами Дніпро та Кам’янське. Саме сюди приїжджають туристи для неспішних прогулянок на тлі незайманої краси зеленого лісу та долини річки Дніпро.

Дістатися до природного заповідника можна за допомогою машини, або міжміського автобуса до села Обухівка. Далі — пішки.

Музей “Миколин хутір”

Оформлення етномузея / фото Етномузей “Миколин хутір”

Етномузей “Миколин хутір” — це гарне місце для відпочинку поблизу Дніпра, який дозволяє туристам дізнатися більше про традиції українського села та місцевої творчості. 

Сама садиба виповнена в стилі Дніпропетровщини початку XX століття, що доповнюється традиційними рослинними орнаментами на стінах та автентичним інтер’єром. 

Активностей на території етномузею також багато. Гості можуть взяти участь в майстер-класах, різноманітних козацьких іграх та спробувати національні страви в незвичайному форматі.

Знаходиться музей в селі Мала Петріківка. Працює він щодня, з 9:00 по 17:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Медіа “Східний Варіант” оголосило набір до Школи громадянської журналістики

Валентина Твердохліб 18:10, 8 Жовтня 2024
журналістики
Школа громадянської журналістики / фото “Східний Варіант”

Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території.

Про це повідомляє медіа “Східний Варіант”.

Школа громадянської журналістики: як взяти участь

У межах Школи громадянської журналістики проведуть чотири онлайн-тренінгів. Вони відбудуться у жовтні-листопаді. Школа має закритий формат, тому за потреби можлива анонімна участь.

Тренінги мають на меті надати розуміння українцям та українкам, як безпечно та ефективно розповідати про реальність на окупованих територіях, обмінюватися інформацією або шукати її.

У межах школи лектори поділяться досвідом: 

  • як коректно висвітлювати тему тимчасово окупованих територій у своїх текстах?
  • як безпечно обмінюватися інформацією?
  • як шукати та перевіряти новини з окупованих або прифронтових територій України?
  • як безпечно підтримувати зв’язок з українцями та українками на ТОТ?

“Східний Варіант” активно висвітлює життя ТОТ сходу України, зокрема інформаційно допомагає українцям та українкам, які звертаються на “гарячу лінію” медіа. Команда поділиться своїм досвідом з людьми, які зацікавлені у тому, аби розкривати правду світові про життя в російській окупації.

Для кого ця школа:

  • для людей, які виїхали з ТОТ або з прифронтових територій і хочуть безпечно висвітлювати тему війни чи окупації;
  • для тих, хто живе на ТОТ і прагне безпечно передавати інформацію про реалії російської окупації; 
  • для всіх, хто прагне писати та працювати з темою тимчасово окупованих територій у своїх матеріалах.

Пройти навчання в межах Школи громадянської журналістики можна, заповнивши реєстраційну форму за посиланням. Заявки прийматимуть до 20 жовтня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова шкільна програма “Захист України”: чи працює вона в бахмутських школах

Валентина Твердохліб 17:20, 8 Жовтня 2024
школах
Обладнання, яке використовують на практичних уроках захисту України в київських школах / фото КМДА

З 1 вересня 2024 року в українських школах запровадили оновлену шкільну програму “Захист України”. Вона призначена для учнів 10-11 класів і має на меті дати дітям практичні навички з основ національної безпеки і оборони.

Чи працює оновлена програма “Захист України” в бахмутських школах, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла Тетяна Стецюк — завідувачка відділу методичної та психологічної роботи Управління освіти Бахмутської міськради.

Уроки захисту України у школах Бахмута

Наразі всі бахмутські школи працюють у дистанційному форматі. Для учнів 10-11 класів проводять уроки захисту України, однак за старою програмою. Проводити практичні тренінги і створювати міжшкільні осередки для навчання за новим зразком наразі неможливо.

“Мета оновленої програми “Захист України” насправді дуже важлива — замінити теоретичний матеріал практичними навичками. Цей курс спрямований на тренінговий формат, тобто відпрацювання отриманих практичних навичок. В ідеалі в одному закладі створюється осередок, куди приходять діти з усіх шкіл і навчаються там цілий день. Також і вчитель має ставку, бо, як правило, викладач “Захисту України” не має повної ставки. Але оскільки заклади освіти Донецької області працюють виключно в дистанційному форматі, то в цьому році ми використовуємо навчальну програму попередніх років”, — повідомила Тетяна Стецюк.

Хоч зараз і неможливо впровадити оновлену навчальну програму, бахмутські вчителі вже ознайомилися з нею. Зараз уроки “Захисту України” проводять старі кадри, але на роботу запрошують і нових спеціалістів. Перевагу надаватимуть людям, які мають військовий досвід.

“Хоч ми і працюємо в дистанційному форматі, всі вчителі ознайомилися з оновленою програмою “Захист України”. Для всієї Донецької області є рекомендація готувати викладачів, також виділяються субвенції для оновлення обладнання. Але, на жаль, ми не маємо цих можливостей. Зараз ми активно запрошуємо на роботу учасників бойових дій. Донецький обласний іститут післядипломної педагогічної освіти пропонує їм перепідготовку. Та, на жаль, до нас ще не потрапляли учасники бойових дій саме як вчителі. У нас працюють старі кадри, з них лише двоє колишніх офіцерів, які викладають “Захист України” у 5-ій та 11-ій школах”, — розповідає Тетяна Стецюк.

Точних строків, коли в бахмутських школах має запрацювати оновлена програма “Захист України”, немає.

Захист України: нова програма

Згідно з оновленою програмою, уроки захисту України відтепер будуть спрямовані не на теоретичні знання, а на практичні навички. Заняття відбуватимуться раз на місяць у форматі тренінгів. Такі тренінги мають проходити упродовж цілого дня в міжшкільних осередках, де збиратимуться учні з різних освітніх закладів громади.

Курс не матиме поділу на стать. Єдина програма запроваджена і для хлопців, і для дівчат. Тренуватимуться вони разом.

За інформацією Міністерства освіти і науки України, учні 10 класу вивчатимуть основи національної безпеки та оборони України, знайомитимуться із принципами управління та планування, вивчатимуть озброєння та військову техніку. Значну увагу надають практичним навичкам: орієнтуванню на місцевості, основам інженерної фортифікації, стрілецькій підготовці.

Програма 11 класу фокусується на розвитку військових технологій, особливостях інформаційної безпеки, поглибленні знань з домедичної допомоги. Важливим аспектом є вивчення методів захисту цивільного населення в кризових умовах, можливостей і способів оборони України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Картини Рубенса, дореволюційна архітектура та колоритне спілкування: куди піти в Одесі у 2024 році

Одеса — унікальне українське місто, яке поєднує в собі особливий міський колорит, давню історію, безліч архітектурних об’єктів та славнозвісне Чорне море. Це місто також має […]

13:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро
sleep mask g632975ab3 1920 8be6c

Як легко адаптуватися до переведення годинника: поради від сомнологині

Вже зовсім скоро Україна знову переводитиме час, аже вже в останнє. Цей процес може викликати в організму стрес та вплинути на добовий ритм, а той […]

Універсальний фрукт з вишуканим смаком: три рецепти зі слив, які зможе приготувати кожен

Дивовижний колір та вишуканий смак — це все про сливу. Утім, вона ще й дуже корисна, адже слива містить величезну кількість вітамінів та мінералів. Редакція […]

11:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро

40 тисяч та 72 дні відпустки: які пільги отримують в Україні усиновлювачі

За час повномасштабного вторгнення росії в Україну збільшилась кількість дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування. Одночасно з цим, в країні збільшується й кількість усиновлень. […]

10:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро
maxresdefault 339a0

Як легко перейти на українську: топ-5 порад

Наслідком повномасштабного вторгнення росії в Україну стали не лише руйнування і людські втрати, але й розвиток української мови, адже з кожним днем все більше громадян […]