У Програмі соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади, яку затвердили наприкінці 2023 року крім витрат на основні потреби міста йдеться також і про інвестиційні проєкти.
На що цього року керівництво Бахмута згідно з Програмою планує витрачати кошти у матеріалі за посиланням, а нижче ми розповідаємо про інвестиції, які заплановані на 2024 рік.
Інвестиційні інфраструктурні проєкти — це виконання певних кроків, які потребують коштів для реалізації у 2024 році, задля подальших інвестицій у розвиток міста.
Коворкінг-центр для посадовців та акти невиконаних робіт: на що планується фінансування у 2024 році
Загалом йдеться про 36,8 мільйона гривень, ця сума включає:
- кошти міського бюджету — більше як 482, 5 тисяч гривень,
- кредитну програму для відновлення України Європейського банку – понад 2,3 мільйона гривень
- залишки коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження — майже 32 мільйони гривень,
- інші джерела фінансування — 2,1 мільйона гривень.
У рамках інвестиційних проєктів планується створення коворкінгу — центру для посадових осіб Бахмутської міської ради, а також забезпечення цього приміщення технікою, меблями та іншими необхідними приладами на 20 робочих місць на Донеччині, коштом у 1,6 мільйона гривень шляхом фінансування з інших джерел.
Також облаштування на території Бахмута мультифункціонального офісу для надання адміністративних, соціальних, юридичних, медичних та інших послуг населенню громади після завершення військових дій на території Донецької області, кошторис проєкту ще не розрахували.
Проєкти реконструкції шкіл та будівництво адмінбудівлі у Бахмуті згідно з інвестиційними проєктами.
Вказані в інвестиційних проєктах також реконструкції будівель шкіл Бахмута: №11 та №12, а також будівництво адміністративної будівлі у Бахмуті по вулиці Привокзальній.
За словами Тетяни Татаринової, виконувачки обов’язків начальниці Управління економічного розвитку Бахмутської міськради:
“У 2024 році нічого не планується, станом на 23.02.2022 року за проєктами були несплачені акти невиконаних робіт, тому ці кошти переносяться і на цей рік. На зараз призупинено фінансування проєктів на тимчасово окупованих територіях та на територіях, де ведуться активні бойові дії, але, якщо розблокують це питання, при умові надходження фінансування у програмі повинні бути ці кошти.
Це кошти не з міського бюджету, а з Європейського інвестиційного банку в рамках надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Тому не запланувати їх ми не можемо, тому на 2024 рік вони були (ці кошти) заплановані. Це те, що стосується шкіл №11 та №12.”
Щодо адміністративної будівлі по вулиці Привокзальній:
“Такий же механізм по адміністративній будівлі на Привокзальній. Цей проєкт реалізувався за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. замовником там виступав Департамент будівництва Донецької облдержадміністрації та також на 23.02.2022 рік був призупинений, але наші зобов’язання залишились”, — каже у коментарі журналістці Тетяна Татаринова.
Кошториси вказаних проєктів, згідно з Програмою розвитку, становлять:
- 73 мільйони гривень — реконструкція школи №11, потреба у фінансуванні на 2024 рік зазначена – 794 тисячі гривень;
- 58,5 мільйонів гривень, — реконструкція школи №12, а потреба у фінансуванні цього року становить 2 мільйони гривень;
- понад 68 мільйонів гривень — будівництво адміністративної будівлі у Бахмуті по вулиці Привокзальній у три поверхи на 180 одночасних відвідувачів.
Цьогоріч фінансування проєкту у Програмі закладено у майже 32 мільйонів гривень, коштом залишків місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Читайте також:
- Українці можуть відстежувати бюджетні витрати на відбудову громад: як це зробити
- “Місто 15 хвилин”: у столиці презентували концепцію післявоєнної відбудови Бахмута
- Як відновлюватимуть зв’язок у деокупованому Бахмуті
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!