Родин з дітьми з Соледарської ТГ запрошують заповнити анкету й обрати зручний час для екскурсії. У Хмельницьку планується захід для дітей у музеї цікавої науки за адресою вул. Зарічанська 3/1.
На вибір є дві дати 30 вересня або 7 жовтня. За результатами опитування буде повідомлена точна дата заходу та час.
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть перевірити статус своїх соціальних виплат онлайн, без необхідності відвідувати ЦНАП.
Детальніше про те, як скористатися електронним сервісом та перевірити статус ВПО — в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як перевірити статус виплат ВПО онлайн
В Україні значно спростили процес подання документів на виплати для ВПО, а також створили можливість відстежувати статус без потреби відвідувати ЦНАП. Для цього достатньо зареєструватися в особистому кабінеті на сайті того ЦНАПу, до якого ви подавали заяву.
Для цього потрібно:
ввести у Google назву ЦНАПу, до якого ви зверталися;
перейти на його офіційний сайт і знайти розділ “Реєстрація на вебпорталі”;
заповнити реєстраційну форму, вказавши особисті дані та електронну адресу;
створити пароль і завершити реєстрацію;
увійти в кабінет та знайти розділ на кшталт “Стан справ” (назва може різнитися залежно від сайту);
ввести номер справи й отримати детальну інформацію про її статус.
На електронному порталі ЦНАП також можна:
подавати нові заяви на адміністративні послуги;
переглядати статус і деталі вже поданих звернень;
отримувати онлайн-консультації щодо соціального захисту;
користуватися додатковими послугами, які пропонує конкретний ЦНАП.
Векторна картина Каріни Тренбач / фото Каріни Тренбач
Бахмутянка Каріна Тренбач, яка зараз проживає на Полтавщині, перемогла в міжнародному конкурсі графіки. Дівчина здобула перше місце в номінації “Векторна графіка” завдяки роботі, створеній у межах спільного проєкту з американською дизайн-студією. У розмові з нами Каріна поділилась, що ця ілюстрація має особливу мету — привернути увагу іноземців до українців, які, попри війну, не втрачають надію на мир.
Бахмутянка поділилась з редакцією Бахмут IN.UA, як їй вдалося взяти участь в конкурсі.
Бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки
Каріна Тренбач працює у “Гадяцькому Будинку дитячої та юнацької творчості”, де навчає дітей з 5 до 13 років ліпленню. Але, крім того, дівчина ще студентка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, який наразі працює в Полтаві. Вона навчається за спеціальністю “Дизайн”, паралельно вдосконалює навички з веб- та графічного дизайну в “Alpaca — практичній школі ІТ-професій”.
Як зазначає сама дівчина, протягом навчання вона брала активну участь у конкурсах, і тому, коли викладачі з Alpaca School запропонували взяти участь в “Українсько-американському конкурсі з комп’ютерної графіки”, вона одразу погодилася.
Конкурс мав тему “Мої мрії про майбутнє”, а на створення роботи відводилося 36 годин. Каріна працювала близько 28 годин із перервами на сон. Роботу виконувала на графічному планшеті, використовуючи Adobe Photoshop.
Про натхнення
Відповідаючи на питання про те, що надихнуло дівчину на цю роботу, вона ділиться, це мрія про мир.
“Мені здається, що якщо запитати кожного українця про мрії — усі згадають про мир. Ліва частина картини — це те, що, як мені здається, залишиться в кожного українця навіть після війни: те, що ми зберігаємо в серці — зокрема, згадки про дім, навіть якщо він уже зруйнований. А права частина — це якраз та мрія про майбутнє, про відбудову, про відновлені міста, про повернення додому, про щасливе мирне життя“, — каже дівчина.
За словами Каріни, її робота — це не про бажання перемогти в конкурсі, а про посил — мир в Україні, який вона хотіла передати не лише журі, а й 12 іноземним учасникам, зокрема, зі США та Казахстану. Бахмутянка наголошує: навіть якби не перемогла, головною метою було донести бачення українців — те, що попри все, вони не втрачають надії на мирне майбутнє.
“Я запитала себе, що для мене наразі важливо — як для людини, яка живе в країні, де йде війна; яка втратила дім і не має змоги повернутися до рідних стін; як для людини, у якої близькі на фронті. Саме це і підштовхнуло мене до створення такої роботи“, — резюмувала бахмутянка.
Соледарська міська територіальна громада затвердила програму підтримки місцевих мешканців, які захищають Україну. Вона спрямована на підвищення ефективності функціонування системи соціальної допомоги. Про це повідомляє Соледарська […]
Тетяна Кваша родом із міста Соледар. Не зважаючи на свій юний вік, вона вже встигла відкрити власний бізнес, який знищили росіяни, та стати активною громадською […]
Наталя Тищук родом з Єнакієво, в дитячі роки разом з батьками вона мешкала в селі Різниківка Бахмутського району. До міста їздила часто, каже співрозмовниця, адже […]
Благодійний фонд «Соляна фортеця» запрошує дітей із Соледарської громади взяти участь у заходах в рамках проєкту «Salty — талісман Соледара». Малечі пропонують створити вислови до […]
Фотохудожник Олександр Пархоменко та пресофіцерка 93-ї Окремої механізованої бригади Ірина Рибакова представили свої роботи мешканцям регіону сьогодні, 19 квітня.