На Донеччині відкрили фотовиставку, присвячену Соледару

Семаковська Тетяна 15:34, 19 Квітня 2023

Соледар e2502

Фотохудожник Олександр Пархоменко та пресофіцерка 93-ї Окремої механізованої бригади Ірина Рибакова представили свої роботи мешканцям регіону сьогодні, 19 квітня.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Фотовиставку, присвячену Соледару, відкрили у Покровську, в Центральній бібліотеці (вулиця Європейська, 22). В своїх роботах митці показали, яким було місто до початку повномасштабного вторгнення та вже під час російської збройної агресії.

Соледар1 a02daШахта в Соледарі. Фото: Донецька ОВА

Донеччани передали на світлинах усі моторошні наслідки загарбницької війни росії. Водночас автори зобразили відважність та професійність Збройних сил України.

Соледар2 bc491Роботи фотохудожників на виставці у Покровську. Фото: Донецька ОВА

Читайте також: Соледар — місто каштанів й абрикосів: волонтерка Тетяна Кваша розповіла про життя спочатку

Соледар — місто солі, місто сили. Понад сторіччя тутешні соляні шахти були не тільки місцем видобутку, але й туристичною принадою. Містечко розвивалося, незважаючи навіть на близькість лінії фронту протягом останніх дев’яти років. У підсумку російські окупанти знищили Соледар.

Соледар3 52e6aРоботи фотомитців на виставці у Покровську. Фото: Донецька ОВА

Під час відкриття виставки голова Донецької ОВА зазначив, що для росіян українська земля — лише полігон для воєнних злочинів, за які їм доведеться відповідати.

«Кожен кадр на виставці — це не тільки уривок із життя міста, але й документальне підтвердження російських безчинств, які рано чи пізно будуть покарані. Дякую всім захисникам України, які боронять нас від навали зі сходу, і дякую митцям, які зберігають моменти війни для історії» — звернувся до присутніх Павло Кириленко.

Фото: Донецька ОВА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:15, 20 Травня 2024
Фасад з використанням натурального каменю / фото ілюстративне

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. Серед його переваг найбільш виділяються краса та практичність, завдяки яким цей матеріал стає досить універсальним.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як обрати декоративний камінь та які можливі типи можна використовувати для різних задач.

Декоративний камінь в України

У більшості випадків декоративний камінь використовується для обробки об’єктів ззовні, наприклад, фасадів, альтанок чи колон. Такий вибір пов’язаний з тим, що матеріали мають велику кількість переваг, серед яких:

  • міцність;
  • стійкість до зносу та впливу різних факторів, зокрема, вологи;
  • довговічність;
  • різноманітність, зокрема, по кольорах та текстурі;
  • екологічність.

Існує також можливість використання декоративного каменю в інтер’єрі житлових або робочих приміщень. Цей вибір вже пов’язаний з доступністю, невибагливістю до догляду та стерпність перепаду температури або впливу вологи.

Декоративний камінь для різних типів задач можна знайти на спеціалізованому сайті kanyon.com.ua.

Як обрати декоративний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь у саду / фото ілюстративне

Вибір натурального каменю для використання залежить від призначення. Наприклад, при виборі матеріалу для будівництва та ландшафтного дизайну ключовими показниками повинні бути властивості, зокрема, міцність та стійкість до впливу навколишньої середи. Ідеальними варіантами для цього стануть мармур, сланець та базальт, які можна знайти на сайті kanyon.com.ua.

При створенні саду вже потрібно орієнтуватися на вологостійкість та візуальну різноманітність для створення оптимального дизайну. Для цих потреб гарним варіантом стане галька.

Як обрати декоративний камінь для інтер’єру приміщення

Кухня / фото ілюстративне

Використання натурального каменю в інтер’єрі, в першу чергу, залежить від кімнати, де він буде використаний.

До прикладу, матеріал для створення інтер’єру ванної кімнати повинен бути міцним і не слизьким. На підлогу ідеальним варіантом стане мармур, адже він має властивість випаровувати вологу. Для стін у ванній кімнаті варто використовувати сланець. Своєю чергою, варто відмовитися від використання піщанику, через те, що під постійним впливом вологи він швидко втратить колір.

Камінь в інтер’єрі кухні також широко використовується дизайнерами через його естетичність та універсальність, зокрема, мова йде про сланець, граніт або мармур. Слід зазначити, що матеріал для обробки кухні потрібно вибирати саме в темних кольорах та з обов’язковою наявністю водовідштовхувальних засобів.

Натуральний камінь в інтер’єри спальні / фото ілюстративне

Камінь в інтер’єрі спальні доречний для декору акцентної стіни навпроти або біля ліжка. Колір стіни та форма матеріалу залежить від стилю кімнати і її кольору. Якщо в кімнаті є телевізор або робочий стіл, то можна це обіграти кам’яною кладкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:50, 20 Травня 2024
“Виставка “Скорботний шлях Бахмута” / фото Мінкульт

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в умовах війни.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада

Виставка у Чернігові

Виставка в Чернігові / фото Бахмутської міської ради

Попередньо виставка вже відбулась у Києві, де було представлено унікальну колекцію барельєфів “Різьбленка” майстра традиційних народних ремесел із Бахмута Дмитра Денисенка.

Дмитро Денисенко, майстер народної творчості з писанкарства, чиї роботи відомі по всій Україні.

Ініціатори заходу, це Управління культури Бахмутської міської ради та благодійний фонд “Бахмут. Допомога. Відродження” разом з МВА. Організатори пишуть, що прагнуть популяризувати творчі таланти мешканців Бахмута та розповісти про трагедії, яких зазнало місто від російської агресії.

Експозиція триватиме до 2 червня. Відвідати виставку можна за адресою вулиця Музейна, 6.

Автор виставки / фото Бахмутської міської ради

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. […]

12:15, 20.05.2024 Скопіч Дмитро

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в […]

Пакунок малюка 2024

Пакунок малюка 2024: як батькам отримати 7 689 гривень на дитину

Батьки новонародженого малюка можуть отримати бебі-бокс від держави вартістю у 7 689 гривень. Отримати його можна у пологовому будинку, але якщо в медзакладі пакунка немає, […]

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]