Можливість для бахмутянок: жінок в Броварах запрошують взяти участь у навчальній програмі з підприємництва

Семаковська Тетяна 13:47, 21 Серпня 2023

Спільнота жінок-підприємиць, що створюють бізнес на Броварщині анонсувала набір на другий потік навчальної програми з підприємництва для жінок від U&We Hub. Навчання проходитиме з 20 вересня по 06 жовтня 2023 року.

Про це повідомляє UWE Hub – Бровари

Про навчання

Офлайн хаб UWE Hub, який розташований в Броварах оголосив набір на ІІ потік навчальної програми з підприємництва для жінок від U&We Hub. Навчальна програма триватиме з 20 вересня по 06 жовтня 2023 року. Плануються 3 тижні насиченої тренінгової програми:

  • професійна експертна підтримка від команди U&We Hub Бровари
  • надихаюче оточення однодумниць 
  • багато нових знань, інсайтів.

Заняття триватимуть по 4-5 годин в день, 20, 22, 25, 27, 29 вересня, 4, 6 жовтня 2023 року з 15:00).

Які результати будуть?

Учасниці програми зможуть перетворити своє хобі на бізнес і отримувати стабільний прибуток. Крім того, навіть якщо ви ще не маєте власної справи, то на основі бізнес-ідеї розробити покроковий бізнес-план, готовий до запуску.

Підприємиці, які вже мають працюючі компанії, можуть розширити власну справу. Нагадаємо, що редакція “Бахмут. IN. UA” опублікувала опитування, яке допомогло визначити очікування мешканців від громадського простору нового Бахмута, збудованого чи відновленого після перемоги. Опитування було анонімним, участь в ньому взяло понад 6 тисяч бахмутян, з них понад п’ять тисяч жінок.

Більшість опитаних бахмутян не мають бізнесу. Фото: редакція

Як взяти участь у програмі?

Форма реєстрації тут

(https://forms.gle/EuVnuCTDybCZwN1o8)

Дедлайн заповнення заявки: 11 вересня 2023, 23:59

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Втрату житла проживають, як власне поранення”: психологиня про те, як спілкуватися з ВПО

Малі громади, села та великі міста поповнилися новими мешканцями з різних регіонів України. Внутрішньо переміщені особи змушені заново починати життя, однак, подекуди цей і без […]

Гранти на бізнес 4947c

Підприємці-ВПО можуть отримати грантову допомогу на розвиток бізнесу: як долучитися?

Міжнародна гуманітарна організація «Help — Hilfe zur Selbsthilfe» надає грантову допомогу підприємцям з-поміж внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також мікробізнесу, який постраждав від російської агресії. Програма […]

БАХМУТ 37 2 3b6b8

«Важливо дати людині не рибу, а вудочку»: як програма Всімдім дає нове життя для переселенців?

VSIMDIM — це програма адаптації родин, що втратили дім через війну, її ініціювали Кирило Ярко і Тетяна Каменєва. Завдяки цьому проєкту ті, чия домівка окупована […]

340776388 529221312622206 3781291859027257854 n a57bc

Притулок на Полтавщині: як мешканка Нью-Йорка Тетяна Красько допомагає вимушеним переселенцям жити спочатку

Тетяна Красько раніше мешкала у Нью-Йорку, на лінії зіткнення. Жінка звикла до постійних бойових дій ще у 2014 році, але початок повномасштабної війни змусив її […]

Грант 2aa84

Підприємці отримають кошти на розвиток культури на деокупованих територіях: як взяти участь у конкурсі?

Український культурний фонд (УКФ) в межах програми «Відновлення культурно-мистецької діяльності» оголосив грантовий конкурс для підтримки культури на деокупованих і прифронтових територіях. До участі запрошують фізичних […]