Підприємці-ВПО можуть отримати грантову допомогу на розвиток бізнесу: як долучитися?

Семаковська Тетяна 11:29, 6 Серпня 2023

Гранти на бізнес 4947c

Міжнародна гуманітарна організація «Help — Hilfe zur Selbsthilfe» надає грантову допомогу підприємцям з-поміж внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також мікробізнесу, який постраждав від російської агресії. Програма спрямована на підтримку ремісничих (крафтових) та сервісних бізнесів.

Про це організація повідомляє на своєму офіційному сайті.

Головними критеріями відбору є наявність реалістичної та стійкої бізнес-ідеї, а також дотримання існуючих стратегій місцевого розвитку. Мета програми — допомогти підприємствам розвиватися та стати стійкими в довгостроковій перспективі.

Хто може взяти участь у програмі?

Подати заявку можуть підприємці з числа ВПО (за наявності довідки), які переїхали до Києва та Київської області. Також долучитися до програми можуть підприємці з Києва та Київської, Житомирської та Чернігівської областей, які постраждали від російської військової агресії.

Перевагу у відборі матимуть:

 • жінки-підприємиці, зокрема ті, які стали головою сім’ї у зв’язку з військовою службою чоловіка, його пораненням, перебуванням у полоні чи загибеллю;
 • домогосподарства з дітьми, літніми людьми та особами з інвалідністю.

На які цілі надаватиметься грантова підтримка?

Програма грантів для мікропідприємств розроблена для підтримки ремісничих (крафтових) та сервісних бізнесів. Лише підприємства, що належать до цих категорій, будуть мати право на отримання гранту. 

Приклади ремесел: 

 • столярство, 
 • бджільництво, 
 • виготовлення прикрас, 
 • гончарство та кераміка, 
 • текстильні мистецтва, 
 • виготовлення свічок, мил та інше. 

Приклади сервісів: 

 • послуги з прибирання та догляду за будинками, 
 • ландшафтні та доглядові послуги за газоном, 
 • персональні тренування та фітнес-послуги, 
 • краса та догляд (такі як укладання волосся та догляд за нігтями), 
 • послуги з догляду за домашніми тваринами, 
 • ІТ та комп’ютерні ремонтні послуги та інше. 

Програма надання грантів не надає підтримку бізнесам у сільському господарстві. Однак, якщо бізнес займається вирощуванням їжі та/або розводить тварин і використовує їх для виробництва рукодільних товарів, таких як: сир, хліб, мед тощо, то це буде вважатися ремеслом та може бути зарахованим на отримання підтримки через цю програму. 

На що можна буде використати отримані кошти?

Грошова підтримка надається на закупівлю обладнання та матеріалів.

Розмір грантів

Програма надаватиме фінансову підтримку в формі грантів, які не потрібно повертати. У межах проєкту планується виділити 325 грантів вартістю до 2700 євро у національній валюті України.

Як долучитися?

Кандидатам необхідно заповнити гугл-форму за цим посиланням. Прийом заявок триватиме до 15 серпня 2023 року (або продовжиться до моменту набору потрібної кількості учасників).

Організатори зберігають право на продовження прийому заявок на власний розсуд або на дострокове закінчення прийому заявок, за умови відбору достатньої кількості учасників.

Грантодавці перевірятимуть цільове використання коштів

Підприємці, які пройшли процес двостороннього відбору та підписали грантовий контракт, повинні виконувати обов’язки, такі як:

 • зареєструвати підприємницьку діяльність або мати уже зареєстрований ФОП;
 • закупити обладнання та матеріали для ведення бізнесу; 
 • сплачувати податки.

Історії підприємців із Бахмута, які мають працюючий бізнес

Раніше ми писали, що на порталі «Дія» стартувало бета-тестування нової автоматичної послуги для підприємців — це закриття ФОП. Якщо бахмутяни, з певних причини хочуть закрити власну справу або ж змінити форму власності бізнесу, то найближчим часом, вони зможуть зробити це за допомогою застосунку.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

ід картка оформити

Паспортний сервіс, ЦНАП та Дія: як отримати картку ID

Сьогодні більшість українців переходять на електронні документи, а також оформляють картку з електронним носієм. Як отримати ID-паспорт в Україні, скільки коштує така послуга та де […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. […]

Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням […]

Лікарня Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова

Які медичні послуги можна безоплатно отримати у Львові

Кожен пацієнт може безоплатно пройти діагностичні та лабораторні обстеження у місті Лева. Таке право мають громадяни, які підписали декларацію з сімейним лікарем.  Про це повідомляє […]

14:28, 24.09.2023 Микола Ситник