Відхід Вагнера із Бахмута затягнувся: в чому причина?

Семаковська Тетяна 09:33, 29 Травня 2023

234 206fcФінансист ПВК євген пригожин заявив, що російська «операція з надання допомоги в Бахмуті» може продовжитися після початкового терміну – 1 червня, і триватиме до 5 червня. пригожин заявив 28 травня, що виведення військ Вагнера з міста може зайняти ще кілька днів, оскільки Вагнер не зможе передати всю техніку в належному стані до 1 червня.

Такі дані із посиланням на слова пригожина повідомляє Інститут вивчення війни

пригожин заявив, що сили Вагнера мають намір повністю вийти з Бахмута в тилові польові табори до 5 червня. Газета The Washington Post повідомила 28 травня, що українські військовослужбовці в районі Бахмута бачили, як сили Вагнера залишають саме місто Бахмут, а регулярні російські війська беруть на себе відповідальність за попередні позиції Вагнера в місті. 

Українські військовослужбовці заявили, що вони не можуть підтвердити, що регулярні російські війська замінюють сили Вагнера в Бахмуті. Вони не можуть підтвердити й те, що регулярні російські війська замінюють сили Вагнера в Бахмуті. 

Російські джерела збільшили кількість відеозаписів 27 і 28 травня, на яких нібито видно елементи добровольчого батальйону “Невський” та нерегулярної 1-ї диверсійно-розвідувальної бригади “Вовки”, що дислокуються на флангах в районі Бахмута. Так звані “Вовки” діяли в районі Авдіївки, аналітики припускають, що перекидання рф цих угрупувань до Бахмута може знизити темпи російських наступальних операцій на фронті Авдіївка-Донецьк.

Нагадаємо, що раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр пояснила це зменшенням тиску росіян на місто та перегрупуванням сил у цьому районі. Вона зауважила, що ЗСУ займають домінуючі позиції на висотах на північ і південь від Бахмута. За її словами, українські сили припинили бойові дії 26 і 27 травня для виконання інших невизначених завдань. Ганна Маляр також заявила, що українські війська продовжують контролювати позиції на південно-західній околиці Бахмута.

Фото: росЗМІ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!