Мінреінтеграції розширить критерії виплат ВПО у 2025 році: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 23 Грудня 2024
Виплати для переселенців у 2025 році / фото ілюстративне, iStock

В Україні готується спеціальна постанова Кабінету Міністрів, яка збереже виплати для більшості ВПО та розширить критерії на них.

Про це повідомили представники ГО “ВПО України”.

Виплати ВПО у 2025 році

За даними громадської організації “ВПО України”, зараз йде активна робота над постановою, яка дозволить зберегти виплати на житло більшій кількості переселенців. Вона також змінить підхід до оцінки доходів вимушених переселенців. Наприклад, виплати у розмірі 2000-3000 гривень не забиратимуть, якщо родина продала єдине авто. Документ Кабміну також буде мати в собі й і інші поступки.

Крім того, в Україні планується розширення програми житлових субсидій на оренду житла на всі регіони України, а не лише на прифронтові. Вона також надаватиметься, якщо загальні видатки сім’ї ВПО на оренду житла перевищують 20% сукупних доходів родини, а не 30%, про які говорили раніше.

Як зміняться виплати у 2025 році

Народний депутат та член Комітету ВР з прав людини Максим Ткаченко заявляв, що у новому 2025 році на переселенців можуть очікувати різноманітні зміни, адже щороку кількість закладених коштів на цю справу в державному бюджеті зменшується. Це може означати, що в майбутньому можуть з’явитися нові критерії та вимоги від Міністерства соціальної політики для виплати допомоги ВПО.

Утім, влада активно реалізуватиме субсидії. Лише на реалізацію субсидії на оренду житла для переселенців вже виділили близько 4 мільярдів гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати витяг з реєстру платників єдиного податку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 22 Грудня 2024
Документи для ФОП / фото ілюстративне, Depositphotos

Кожен зареєстрований платник єдиного податку в державному реєстрі може надіслати запит на отримання спеціального витягу. Він дозволяє підтвердити факт того, що фізична особа-підприємець (ФОП) веде власну діяльність та регулярно сплачує податки.

Детальніше про те, які дані містяться у витязі платників єдиного податку та як саме його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке витяг з реєстру платників єдиного податку

Спеціальний витяг з Державного реєстру платників єдиного податку — це документ, який підтверджує статус фізичної особи-підприємця (ФОП) як особи, яка є платником єдиного податку. Крім того, цей документ підтверджує факт перебування ФОП на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, а також обрані ним види господарської діяльності.

Він містить велику кількість різноманітної інформації про ФОП, а саме:

  • код ЄДРПОУ або серія та номер паспорта (у випадку відмови фізичної особи від присвоєння номера наводяться паспортні дані);
  • найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи;
  • податкова адреса суб’єкта господарювання;
  • місце провадження господарської діяльності;
  • дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
  • дата реєстрації;
  • ставка єдиного податку;
  • група платника єдиного податку;
  • види господарської діяльності І та ІІ груп;
  • дата виключення з реєстру платників єдиного податку.

Як отримати витяг

Для того, щоб отримати витяг, потрібно особисто звернутися до головного управління Державної податкової служби України або до Міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків зі спеціальним запитом за формою. В ньому потрібно буде вказати:

  • найменування контролюючого органу, до якого звертається ФОП;
  • код за ЄДРПОУ, реєстраційний номер облікової картки або серія (за наявності) та номер паспорта;
  • способ отримання витягу — в електронному чи фізичному форматі.

Надіслати запит можна й через Електронний кабінет податкової служби. Для цього потрібно:

  • перейти на сайт Електронного кабінету Державної податкової служби за посиланням;
  • здійснити вхід до особистого кабінету;
  • перейти в розділ “Заяви” та обрати пункт “Запити для отримання інформації”;
  • створити запит, підписати електронним підписом та його до органів ДПС за формою F1302101.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

14 тисяч гривень українцям, які не виїздили за кордон: “нашумілий законопроєкт”, про який відомо лише з TikTok

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:02, 22 Грудня 2024
Колаж — “Бахмут IN.UA”

Гортаючи популярну соцмережу TikTok, користувачі можуть наткнутися на акаунти, які розповідають про “довгоочікувані законопроєкти”, завдяки яким різні верстви населення України отримуватимуть матеріальну допомогу від держави. Як виглядають такі акаунти та як не попастися на цей гачок — розкаже “Бахмут IN.UA”.

Як відрізнити фейковий новинний акаунт у TikTok

Типово подібні сторінки мають назви, що обов’язково містять у собі одне, а подекуди й кілька, слів типу: news, ukr, chanel, Ukraine тощо. Як аватарку можуть використати логотипи відомих в Україні телеканалів або телепрограм, до прикладу – “ТСН”. Це робиться для того, аби підвищити рівень довіри до акаунта. Власники сторінки роблять це, сподіваючись, що користувачі соцмережі “поведуться” на популярне першоджерело, не копаючи глибоко.

Фейковий акаунт “ТСН” / скриншот

Як виглядає контент подібних акаунтів? Візьмемо за приклад ось це відео. Голос на задньому фоні розповідає про підписання президентом України закону №3386. Згідно з цим “законом”, українці, які ні разу не виїхали за межі країни з початку повномасштабної війни, мають право отримати одноразову допомогу у розмірі 14 тисяч гривень. Що не так із цією інформацією? Буквально все.

Як українців намагаються обманути у TikTok

Почнемо з номера так званого “закону” – 3386. Просто ввівши у Google ці дані, бачимо, що закону під номером 3386 не існує. Натомість за цим номером зареєстровано кілька різних документів:

  1. проєкт закону, який передбачав зміни до Цивільного процесуального кодексу України щодо строків розгляду окремих судових справ. Його було знято з розгляду у 2021 році;
  2. проєкт закону, що мав змінити законодавство щодо повноважень президента України. Поданий у 2015 році, його відкликали у 2019 році;
  3. проєкт закону, що передбачав зміни до законодавства стосовно статутного капіталу господарських товариств. Цей проєкт відкликали ще у 2014 році;
  4. постанова Верховної Ради України від 21 вересня 2023 року. Вона стосувалася внесення двох законопроєктів до порядку денного десятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання (період із вересня 2023 року до лютого 2024 року).

Друге, що впадає в очі – це ілюстрація для відеоряду, зроблена штучним інтелектом. Придивіться до зображення та знайдіть для себе мінімум 5 проблем цієї картинки.

Зображення, створене ШІ / скриншот

По-третє, голос у відео переконує, що подати заявку на 14 тисяч гривень може будь-хто з рідних людини, а для цього треба перейти за посиланням у шапці профілю TikTok акаунту. Перевіривши голос через сервіс Deepware, ми отримали 99% результат того, що “дикторка” — це штучний інтелект. 

Окрім того, посилання (прострочене) веде на Telegram канал, що є ще одним доказом: відео — фейкове та зроблене заради “переливу” трафіку з однієї соцмережі на іншу.

Окрім того, нам вдалося знайти відео про той самий “проєкт закону 3386”, але його старішу та “якіснішу” версію. Ще наприкінці 2023 року в Instagram “ведуча новин” розповідала про те, що кожен українець може отримати по 14 тисяч гривень за цим самим законопроєктом. Зараз, до речі, Instagram маркує це відео як фейкове.

Загально подібні акаунти постійно роблять несправжні відео про “грошові законопроєкти”. Цілі можуть бути різними. У цьому випадку — відносно безневинні: перелити трафік з однієї соцмережі в іншу. Інші випадки можуть бути більш небезпечні — дізнатися особисті дані людини та скористатися ними (ПІБ, банківські дані тощо).

Тож завжди перевіряйте інформацію, не переходьте за сумнівними посиланнями та не надавайте нікому свої особисті дані. І пам’ятайте, що єдиний спосіб отримати державну допомогу онлайн — це портал “Дія”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Павук, віночок та сушені фрукти: 5 цікавих ідей, як прикрасити дім до Різдва

Різдво — сімейне свято, коли вся родина збирається за одним столом, дарує одне одному подарунки та тепло. Атмосфера святкування з’являється вже під час прикрашання будинку. […]

Ароматний узвар на Різдво: три рецепти українського напою, які прикрасять святковий стіл

Узвар — суто український напій, який має незвичний смак та величезну користь для здоров’я. Наші предки варили його на Різдво, Водохреще, а також на честь […]

14:00, 24.12.2024 Скопіч Дмитро
подарунки

На Різдво у Кропивницькому видаватимуть подарунки для дітей-ВПО

На Різдво у Кропивницькому вітатимуть дітей-ВПО з Донеччини. Їм видаватимуть різдвяні подарунки. Видача запланована в гуманітарному хабі Покровської МВА. Про це повідомляє гуманітарний хаб “Єднання”. […]

Пампухи на Різдво: топ 5 рецептів, які можна приготувати вдома

Різдвяна випічка вже багато років є популярним десертом на Різдво. Солодкі пампухи традиційно готують на зимові свята, оскільки вони досить прості та швидкі в приготуванні. […]

лікарні

Який вигляд мають будинки в районі Бахмутської лікарні: фото з окупації

На російських пропагандистських пабліках публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали район біля Бахмутської лікарні. Редакція публікує вибрані знімки. Будинки біля лікарні в Бахмуті, фото […]