Мешканка Званівки облаштовує шелтер на Франківщині: як їй це вдалося

Семаковська Тетяна 13:46, 9 Жовтня 2023
Шелтер в Івано-Франківську/Фейсбук

Юлія Тимчак засновниця ГО «Чарівні Руни» родом із села Званівка, через повномасштабне вторгнення жінці довелося евакуюватися до Івано-Франківська. Тут вона проживає у притулку для переселенців разом з дітками. Раніше, на території шелтеру не було передбачено зони дозвілля для малечі, тож мешканці самі організувалися й створили простір для дітей.

Пані Юля поділилася з редакцією, як мешканцям шелтеру вдалося покращити свій дім, а також розповіла про подальші плани.

Дім в евакуації. Шелтер для комфортного життя

Малеча у шелтері має власний батут/ Фейсбук

Мешканка Званівки Юля Тимчак разом з дітьми евакуювалася в Івано-Франківськ, а батько родини Андрій Тимчак захищає сім’ю на Сході. У новому домі “Шелтер для комфортного життя”, де живе Юлія, проживає близько 70 людей. Всі вони із вразливої соціальної категорії: це діти загиблих Героїв, самотні мами з дітьми, багатодітні родини, люди з інвалідністю тощо. 

Шелтером опікується благодійна організація, пояснює Юлія Тимчак. Побачивши, що мешканці притулку активні та самостійно намагаються покращити свої умови проживання, благодійники вирішили посприяти їх ініціативі.

Ремонт у притулку зробили завдяки організації “Металаб”, вони ремонтували тут внутрішні комунікації. Ми вирішили ще організувати простір для дітей, бо для них розваг тут не було.  З одного вікна у нас промбаза, а з другого склади, фури й калюжі. У нас навіть були відео, де дітки купалися в калюжах, бо більше зайнятися не було чим.

мешканка притулку // пояснює необхідність створення зони для дітей 

Так, вдалося отримати грант від Urban Space 100, ментором проєкту «Шелтер для комфортного життя» став Андрій Черніков, місцевий інвестор, підприємець та керівник ІТ-компанії.

В межах першої фази проєкту до шелтера закупили обладнання та силами мешканців створили велопарковку. Також провели толоки у внутрішньому дворі, закупили батут, тенісний стіл, настільний футбол й хокей, навчальну літературу та крісло-кокон для діток шелтера. 

Навчальна література для дітей/ Фейсбук

Ремонтом шелтеру займалась ГО «Металаб» в межах проєкту «КО-ХАТИ» за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини в партнерстві з гуманітарною організацією Sign of Hope та IM Swedish Development Partner.

Організація «Рокада» надає меблі в дитячу кімнату та допомагає з облаштуванням шелтеру, надаючи побутову техніку, і закриває частину дрібних ремонтів.

Зараз другий проєкт у нас на стадії розгляду. Ми хочемо закупити індукційні плити, генератор, бо йдуть холоди, а в нас автономне опалення. Плануємо поміняти двері й вікна.

Юля Тимчак // ділиться планами

Мешканці притулку й самі активно покращують свій дім, каже пані Юля. Люди разом посадили клумбу, почистили територію, почали сортувати сміття. До слова, саме компостування й має стати наступним проєктом громади в евакуації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає новий щоденний рейс із Києва в Європу: куди саме

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 24 Листопада 2024
Потяг / фото “Укрзалізниця”

“Укрзалізниця” запускає новий потяг №9/10, який курсуватиме щодня з Києва до Будапешта. Він стане 20 міжнародним потягом “Укрзалізниця”.

Про це повідомили представники компанії “Укрзалізниця” в Facebook.

Новий рейс із Києва до Будапешта

Прямий потяг №9/10 з Києва до Будапешта запустять вже 15 грудня. Він курсуватиме щодня у складі декількох спальних вагонів, які складаються з “купе” на чотири місця та “люкс” на два.

Потяг відправлятиметься з Києва о 10:16 і прибуватиме до Будапешта о 06:00. Зворотний потяг із Будапешта вирушатиме о 22:40 і прибуватиме до Києва о 19:11. Вартість квитка в купейному вагоні поки орієнтовна. Вона складає 3 000 гривень.

Зазначається, що розробка нового рейсу відбувалася таким чином, щоб синхронізувати його з роботою аеропорту Ференца Ліста, який вважається найбільшим в Угорщині. Це дозволить громадян України швидко відправлятися майже у будь-яку країну світу.

Сам розклад розробляли також з урахуванням й того факту, щоб пасажирам було зручно робити пересадки на потяги у Відень, Зальцбург, Мюнхен, Інсбрук, Цюрих, а також у напрямку Румунії, Словенії й інших європейських країн. Час очікування між пересадками становитиме не більше двох годин.

Назва нового потягу “Укрзалізниця”

В компанії “Укрзалізниця” також проводять опитування щодо вибору фірмової назви нового рейсу. У коментарях вже є безліч варіантів, серед яких “Сузір’я Дунаю” чи “Карпатська стріла”. Пропонувати назву можна на сторінці компанії в Facebook за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зимова горотерапія для військових: як долучитися до безплатного відпочинку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 24 Листопада 2024
Горотерапія для військових / фото Metta, NGO

Громадська організація Metta, NGO відкрила реєстрацію для демобілізованих військових, які бажають безплатно відпочити в горах взимку. Його планують провести у спеціальному таборі з 5 по 8 грудня 2024 року.

Про це повідомили представники Metta, NGO в Facebook

Відпочинок для військових

Відпочинок для військових відбудеться з 5 по 8 грудня 2024 року в Карпатах. Організатори обіцяють військовим зцілення через походи горами та повернення до себе через взаємодію з іншими людьми. Все це супроводжуватимуть психологи та гіди, серед яких також ветерани війни. Зокрема, нинішній похід проводитиме Олексій Кушнєр з Nomad.live.

Сам виїзд запланований на 5 грудня, о 07:30, зі Львова. Спеціальний автобус безплатно довезе учасників до місця зустрічі. Їм же гарантують й повністю безплатне проживання та харчування.

При собі рекомендують мати наступні речі:

  • речі по погоді;
  • капці домашні або шкарпетки (для комфорту в притулку);
  • зручне взуття, яке може витримувати дощ (якби раптом ми потрапили під дощ в поході);
  • дощовик;
  • вушні затички та маска за потреби для комфортного сну;
  • термос;
  • ліки за індивідуальною потребою (загальна аптечка в нас є);
  • музичний інструмент – якщо хочете прихопити зі собою);
  • смаколики собі;
  • рушник;
  • одяг для сну;
  • килимок /каремат чи сідачку;
  • термочашку або будь-яке інше горнятко, ложку (для перекусу в мандрівках).

Як долучитися

Для того, щоб взяти участь в поході, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Майже 200 тварин щодня потребують догляду: притулок «Лада» збирає донати

Притулок «Лада» від початку повномасштабного вторгнення допомагає чотирилапим тваринам в евакуації, зараз притулок знаходиться на Дніпропетровщині, тут проживає понад стню собак, а днями додалися ще […]

БАХМУТ 37 2 3b6b8

«Важливо дати людині не рибу, а вудочку»: як програма Всімдім дає нове життя для переселенців?

VSIMDIM — це програма адаптації родин, що втратили дім через війну, її ініціювали Кирило Ярко і Тетяна Каменєва. Завдяки цьому проєкту ті, чия домівка окупована […]

Screenshot 349 146f6

Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

До повномасштабної війни в Бахмуті функціонувало декілька великих ГО. Деякі з них, на жаль, тимчасово припинили роботу, деякі змінили формат роботи, а певні інституції залишаються […]