Мешканка Званівки облаштовує шелтер на Франківщині: як їй це вдалося

Семаковська Тетяна 13:46, 9 Жовтня 2023
Шелтер в Івано-Франківську/Фейсбук

Юлія Тимчак засновниця ГО «Чарівні Руни» родом із села Званівка, через повномасштабне вторгнення жінці довелося евакуюватися до Івано-Франківська. Тут вона проживає у притулку для переселенців разом з дітками. Раніше, на території шелтеру не було передбачено зони дозвілля для малечі, тож мешканці самі організувалися й створили простір для дітей.

Пані Юля поділилася з редакцією, як мешканцям шелтеру вдалося покращити свій дім, а також розповіла про подальші плани.

Дім в евакуації. Шелтер для комфортного життя

Малеча у шелтері має власний батут/ Фейсбук

Мешканка Званівки Юля Тимчак разом з дітьми евакуювалася в Івано-Франківськ, а батько родини Андрій Тимчак захищає сім’ю на Сході. У новому домі “Шелтер для комфортного життя”, де живе Юлія, проживає близько 70 людей. Всі вони із вразливої соціальної категорії: це діти загиблих Героїв, самотні мами з дітьми, багатодітні родини, люди з інвалідністю тощо. 

Шелтером опікується благодійна організація, пояснює Юлія Тимчак. Побачивши, що мешканці притулку активні та самостійно намагаються покращити свої умови проживання, благодійники вирішили посприяти їх ініціативі.

Ремонт у притулку зробили завдяки організації “Металаб”, вони ремонтували тут внутрішні комунікації. Ми вирішили ще організувати простір для дітей, бо для них розваг тут не було.  З одного вікна у нас промбаза, а з другого склади, фури й калюжі. У нас навіть були відео, де дітки купалися в калюжах, бо більше зайнятися не було чим.

мешканка притулку // пояснює необхідність створення зони для дітей 

Так, вдалося отримати грант від Urban Space 100, ментором проєкту «Шелтер для комфортного життя» став Андрій Черніков, місцевий інвестор, підприємець та керівник ІТ-компанії.

В межах першої фази проєкту до шелтера закупили обладнання та силами мешканців створили велопарковку. Також провели толоки у внутрішньому дворі, закупили батут, тенісний стіл, настільний футбол й хокей, навчальну літературу та крісло-кокон для діток шелтера. 

Навчальна література для дітей/ Фейсбук

Ремонтом шелтеру займалась ГО «Металаб» в межах проєкту «КО-ХАТИ» за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини в партнерстві з гуманітарною організацією Sign of Hope та IM Swedish Development Partner.

Організація «Рокада» надає меблі в дитячу кімнату та допомагає з облаштуванням шелтеру, надаючи побутову техніку, і закриває частину дрібних ремонтів.

Зараз другий проєкт у нас на стадії розгляду. Ми хочемо закупити індукційні плити, генератор, бо йдуть холоди, а в нас автономне опалення. Плануємо поміняти двері й вікна.

Юля Тимчак // ділиться планами

Мешканці притулку й самі активно покращують свій дім, каже пані Юля. Люди разом посадили клумбу, почистили територію, почали сортувати сміття. До слова, саме компостування й має стати наступним проєктом громади в евакуації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Квитанція замість права власності: як у Бахмуті окупанти оформлюють спадщину

Валентина Твердохліб 12:05, 4 Квітня 2025
окупації, спадщину
Зруйноване житло в Бахмуті / фото росджерела

Окупаційна влада роз’яснила, як оформлювати спадщину в Бахмуті за російським законодавством. Для оформлення спадщини прийматимуть сумнівні документи та довідки. Зокрема, доказом можуть стати квитанції за оплату комунальних послуг, що відкриє шлях до заволодіння майна шахраями.

Про офомлення спадщини в Бахмуті повідомляють росджерела.

Окупанти оформлюють спадщину в Бахмуті

У січні 2025 року окупанти відновили роботу Артемівського міського суду, призначивши туди суддів з рф. Тепер у цю установу звертаються бахмутяни, які виїхали на непідконтрольні Україні території. Одним з питань, яке може вирішити суд, є оформлення спадщини. Наразі суд — це єдина інстанція, яка може передати майно спадкоємцю, оскільки нотаріуса для Бахмута окупанти так і не призначили.

Окупанти стверджують, що наразі не утворений Артемівський нотаріальний округ, а обов’язки нотаріальних дій на інших нотаріусів не покладено. Через це є перешкода для вступу спадкоємців у права спадкування. Звертатися за захистом прав треба лише в суд.

При цьому спадкоємці можуть подати позов щодо підтвердження фактичного прийняття спадщини. Для цього люди можуть надати в суд:

  • довідку про проживання спільно зі спадкодавцем;
  • квитанцію про сплату податку;
  • квитанцію про сплату комунальних послуг;
  • ощадна книжка на ім’я спадкодавця;
  • паспорт транспортного засобу на ім’я спадкодавця;
  • договір для проведення ремонтних робіт.
спадщину
Перелік документів / скриншот із росджерел

Такі сумнівні документи й довідки можуть відкрити шлях до заволодіння майном у шахрайський спосіб. Деякі бахмутяни виїжджали без документів, тому їх могли викрасти інші люди. Тепер це може дати право шахраям заволодіти чужим майном.

Маючи ці документи, Артемівський суд, який підпорядкований окупантам, може передати спадщину іншим особам.

Нагадаємо, що окупаційна влада анонсувала іпотечну програму для заселення Бахмута. У місто, нібито, заселятимуть родини з рф. Як працюватиме ця програма, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти облаштували “лабораторію дронів” у Бахмуті — готують БПЛА для фронту

Валентина Твердохліб 11:25, 4 Квітня 2025
бахмуті
“Лабораторія дронів” у Бахмуті / скриншот

Окупований Бахмут зараз більше схожий на військову базу, ніж на місто. Звідси окупанти надають вогневу підтримку штурмовим групам, які наступають на українські міста. Також у місті відкрили майстерню з виготовлення і ремонту дронів для фронту.

Про те, як окупанти використовують Бахмут у військових цілях, розповіли російські пропагандисти.

Ситуація в Бахмуті

Російські військові перетворили Бахмут на справжню військову базу. Місто не відновлюють для заселення, натомість його використовують для цілей окупантів. Звідси йде підтримка окупантам, які воюють на лінії фронту.

Днями до Бахмута приїхали пропагандисти, які показали, як “працюють” окупанти, які перебувають у місті. Зокрема, росіяни надають вогневу підтримку штурмовикам, які наступають на українські міста. Самі росіяни зізнаються, що з Бахмута вони б’ють по Костянтинівці з РСЗВ “Град”.

Росіяни ведуть вогонь з Бахмута / скриншот

Також окупанти облаштували в Бахмуті “лабораторію дронів”. Тут вони ремонтують пошкоджені дрони і створюють нові. Окрім цього, тут виготовляють скиди для безпілотників. Виробництво дронів тут, нібито, йде без зупинок.

Виробництво дронів / скриншот
Хвостовики для скидів / скриншот

Нагадаємо, що окупанти використовують для своїх цілей і частково вціліле житло бахмутян. Як росіяни облаштували свої позиції у квартирах, дивіться у нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Майже 200 тварин щодня потребують догляду: притулок «Лада» збирає донати

Притулок «Лада» від початку повномасштабного вторгнення допомагає чотирилапим тваринам в евакуації, зараз притулок знаходиться на Дніпропетровщині, тут проживає понад стню собак, а днями додалися ще […]

БАХМУТ 37 2 3b6b8

«Важливо дати людині не рибу, а вудочку»: як програма Всімдім дає нове життя для переселенців?

VSIMDIM — це програма адаптації родин, що втратили дім через війну, її ініціювали Кирило Ярко і Тетяна Каменєва. Завдяки цьому проєкту ті, чия домівка окупована […]

Screenshot 349 146f6

Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

До повномасштабної війни в Бахмуті функціонувало декілька великих ГО. Деякі з них, на жаль, тимчасово припинили роботу, деякі змінили формат роботи, а певні інституції залишаються […]