Мешканцям Києва розкажуть історію Революції Гідності: реєстрація на екскурсії

Микола Ситник 14:35, 3 Квітня 2024
Екскурсії Києвом
Екскурсії “Місцями Революції Гідності” / фото Maidan Museum

У квітні для мешканців столиці відбудуться екскурсії “Місцями Революції Гідності”. Усі охочі можуть відвідати безкоштовні заходи та дізнатися більше про події Майдану і Революції Гідності.

Про це повідомляє Національний музей Революції Гідності.

Екскурсії “Місцями Революції Гідності” у квітні

Учасники, які відвідають заходи, дізнаються: 

  • як перші протести у столиці переросли в Революцію Гідності;
  • чому люди виходили на Майдан;
  • ким були самооборонівці та як протестувальники боролися за нову країну.

Кияни, гуляючи середмістям столиці, дізнаються більше про історію Майдану. Також гід Вікторія Бойко розповість історії Героїв Небесної Сотні.

Екскурсії відбудуться у будні та вихідні: 

  • 4 та 18 квітня (четвер) — “Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану”. Маршрут стартує о 16:00 біля будівлі Київської міської державної адміністрації (вулиця Хрещатик, 36);
  • 13 та 27 квітня (субота) — “Місцями Революції Гідності. Хроніка подій”. Старт маршруту відбудеться об 11:00 на Михайлівській площі (біля банера про Героїв Небесної Сотні).

Більше інформації щодо екскурсійних маршрутів можна отримати за номером: +38 (096) 284 2807.

Примітка. Революція гідності — це політичні та суспільні зміни в Україні з 30 листопада 2013 року до лютого 2014 року, викликані протестом громадян України проти протиправного розгону мирної акції студентів та громадських активістів. Вона розпочалася 21 листопада 2013 року як спротив проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою відмовою від цього курсу. Одними з головних причин протестів стали надмірна концентрація влади в руках віктора януковича та небажання народу України миритись із перетворенням країни на одну з колоній росії.

Як відвідати екскурсії

Усі охочі можуть безкоштовно взяти участь у екскурсіях “Місцями Революції Гідності”. Для цього необхідно попередньо зареєструватися за посиланням.

Зазначимо, що в залежності від безпекової ситуації у Києві в програмі заходів можливі зміни. Найближчі укриття розташовані в таких місцях:

  • станції метро “Хрещатик” та “Майдан Незалежності”;
  • підземний перехід поблизу будинку на вулиці Хрещатик, 30;
  • підземний перехід на Майдані Незалежності;
  • підземний перехід, що сполучає Майдан Незалежності, вулиці Михайлівську та Костьольну.

Раніше ми розповідали, де можна смачно та дешево поїсти в Києві.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: номер

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 17 Квітня 2024
“Пряма лінія” для бахмутян / фото ілюстративне

Вже завтра, 18 квітня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями Бахмутської міської територіальної громади. Під час заходу бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови Сергію Родіну та поставити питання, які їх турбують.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

“Пряма лінія” для бахмутян

Спеціальна “Пряма лінія” для бахмутян відбудеться 18 квітня, з 11:00 по 12:00. На питання містян відповідатиме заступник міського голови Сергій Родін.

Аби поставити питання представнику міської влади, а також отримати відповідь на нього, потрібно зателефонувати за номером: +38 (066) 044 7593.

Бахмутська міська рада в Telegram

На початку квітня Бахмутська міська рада створила офіційний канал в Telegram для інформування жителів громади. Підписатися на нього можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Семаковська Тетяна 13:45, 17 Квітня 2024
Виплати жертвам СНПК / фото Дмитро Лубинець

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі українки та українці могли отримати компенсацію у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень).

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець в Telegram.

Компенсація жертвам сексуального насилля

За словами омбудсмана, виплата компенсацій буде здійснюватися у межах спеціального пілотного проєкту Global Survivors Fund щодо репарацій жертвам СНПК (сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом) в Україні. Перед виплатою Фонд планує зібрати дані від постраждалих, верифікувати їх свідчення та встановити, чи відповідають ці випадки критеріям СНПК. При цьому представники організації гарантують конфіденційність будь-якої отриманої інформації.

Лубінець додав, що виплати у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень) отримають 500 постраждалих українців.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини також заявив, що будь-який прояв СНПК зі сторони російських окупантів — це психологічна зброя проти мирного населення, яка використовується для приниження та тортур українського народу. Через це СНПК може кваліфікуватися не лише як воєнні злочини або грубе порушення прав людини, але і як частина умисного геноциду цілого народу.

Куди звертатися

Для того, щоб стати учасником компенсаційної програми, потрібно звернутися в Офіс Омбудсмана для фіксації факту злочину та передачі необхідних даних у Global Survivors Fund. Це можна зробити за посиланням.

Кількість воєнних злочинів РФ

Станом на кінець 2024 року, українські правоохоронці зареєстрували понад 111 990 випадків воєнних злочинів зі сторони росіян. На жаль, як зазначив Генеральний прокурор Андрій Костін, ця цифра не є повною, адже вона постійно зростає. До того ж існує велика кількість незареєстрованих злочинів. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: номер

Вже завтра, 18 квітня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями Бахмутської міської територіальної громади. Під час заходу бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови […]

14:35, 17.04.2024 Скопіч Дмитро

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі […]

Мультишеринг в Дії

Мультишеринг документів в Дії: що це і як спростить документообіг

Сервіс Дія від Міністерства цифрової трансформації разом з Національним банком працюють над запуском поширення особистих документів, що значно спростить документообіг. Відтак можна буде уникнути зайвих […]

Калькулятор c79c2

Як дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло

Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]

12:00, 17.04.2024 Микола Ситник
Виплати ЮНІСЕФ

Допомога ЮНІСЕФ для родин з дітьми до 18 років: як отримати

Малозабезпечені родини з дітьми до 18 років можуть претендувати на допомогу від ЮНІСЕФ. Наразі йдеться про соціальну, психологічну та гуманітарну допомогу. Подати заяву на грошову […]