Мелодійні та драйвові: підбірка свіжих українських пісень

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:00, 25 Травня 2024
Прослуховування музики / фото ілюстративне

Український шоубізнес в умовах війни не припиняє радувати своїх шанувальників новими та яскравими хітами. Вони задають нові тренди в соціальних мережах та звучать майже звідусюди.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала плей-лист україномовних пісень, що підкорили музичні чарти в травні 2024 року

Українські пісні 2024

За останні роки з’явилися нові талановиті імена, які формують сучасну культуру незалежної України. Ось лише невеликий список робіт таких співаків, який налаштує на позитивний лад:

“Барабан”, Артем Пивоваров та Klavdia Petrivna

У межах свого культурного проєкту “Твої вірші, мої ноти” відомий український співак і автор пісень Артем Пивоваров презентував новий трек “Барабан” у співпраці з виконавицею Klavdia Petrivna. Основою композиції став вірш “Барабан печалі” українського поета-футуриста Ґео Шкурупія з “розстріляного Відродження”

Як наголосив співак, попри знищення талановитого митця, його барабани продовжують бити й донині — вже майже століття.

“Teresa&Maria”, Alyona Alyona & Jerry Heil

Пісня “Teresa & Maria” викликала дискусії через образи Матері Терези та Діви Марії. За словами Jerry Heil і alyona alyona, пісня оспівує терновий шлях людини, випробування, через які доводиться проходити. Але навіть у найтемніші часи з небес слідують предки, символи святості та людяності, які надихають і ведуть вперед.

“А я все плакала”, DOROFEEVA & LEBIGA

Українська співачка Надя Дорофєєва та популярний блогер Міша Лебіга випустили сумісну роботу, яка отримала назву “А я все плакала”. Напередодні офіційного релізу артисти провели благодійний стрім на Twitch, під час якого презентували пісню, поділилися кадрами з бекстейджу зйомок кліпу та зібрали понад 5 мільйонів гривень для допомоги постраждалим від ракетного удару по Чернігову.

“Подоляночка”, Alyona Alyona & Jerry Heil

Українські виконавиці Alyona Alyona та Jerry Heil презентували новий трек “Подоляночка”, над яким працювали напередодні музичного конкурсу “Євробачення-2024”. Хоча для виступу на Євробаченні дует обрав пісню “Teresa & Maria”, з якою посів третє місце.

“Salut papa”, KOLA

Українська співачка KOLA презентувала новий трек “Salut papa” та відеокліп на нього. Композиція торкається особистої історії виконавиці, яка виросла без батька. Однак замість драматизму KOLA обрала іронічний та життєствердний посил.

За словами самої виконавиці, ця пісня – це рефлексія на життя без тата, яка сильно вплинула на життя та навчила йти вперед, попри складнощі.

“Я тобі брехала”,  Klavdia Petrivna

Напередодні Дня святого Валентина таємнича українська співачка Klavdia Petrivna презентувала нову пісню під назвою “Я тобі брехала”. Ця композиція стала подарунком для шанувальників та щирим висловом почуттів виконавиці, яка лунає в соціальних мережах й сьогодні.

“Час”, Vivienne Mort

Пісня “Час” українського інді-гурту Vivienne Mort несподівано стала вірусним хітом у TikTok, хоча й була випущена ще у 2018 році. Користувачі з різних країн світу публікують відео під цю пісню, роблячи тренд інтернаціональним.

“Імператори”,  Klavdia Petrivna

У цьому синглі Klavdia Petrivna висловлює свій протест проти людей, які оточують її та несуть негатив. Їх вона описує як “імператорів”, які “втратили багато”, “потрапили в халепу” та “з часом попадали”.

Співачка не піддається їхньому впливу, демонструючи внутрішню силу та стійкість. Її лірична героїня не дозволяє “негативній вібрації” та “радіації” цих людей впливати на її думки та почуття.

“Кохаю, але не зовсім”, DOROFEEVA

Цей трек, написаний рік тому у співавторстві з Мішою Кацуріним та Іваном Кліменком, вже встиг стати хітом задовго до офіційного релізу.

“Ви вивчили слова задовго до релізу і назнімали майже 10 тисяч тік-ток відео, які зібрали понад 2,5 млн переглядів”, – поділилася Надя в Instagram з прихильниками.

“Нагадай”, Domiy

Мелодійна пісня “Нагадай” молодої української співачки Domiy, яка вже кілька місяців тримає популярність у TikTok, отримала нову хвилю вірусного успіху.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Семаковська Тетяна 11:00, 20 Квітня 2025
Бахмутяни в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки мешканців Бахмута, а також активно розвивається громада на Дніпропетровщині, зокрема у Вільногірську працює психологічний осередок. Саме Дніпро полюбилося бахмутянам. Вони знайшли свої секретні місця та вже точно знають куди сходити в Дніпрі.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з бахмутянами та дізналась у них, що можна подивитись туристу в Дніпрі.

Що подивитись в Дніпрі 2025

Цікаві місця в Дніпрі для наших бахмутян виявилися дуже різними, однак всі зауважують, що місто гарне та привітне.

Катерина Чернова родом з Бахмута. У Дніпро вона евакуювалася разом з сином. Тут же вона продовжує працювати й волонтерить. В Дніпрі, каже Катерина, їй подобається місцева філармонія імені Леоніда Когана та вечірній парк Перемоги. Також бахмутянка любить погуляти у місцевому парку Шевченка. До вподоби дівчині яхт-клуб “Січ”, де можна проводити незвичайні фотосесії.

photo 2021 05 08 09 18 58 c8694
Яхт-клуб “Січ” / фото Наше місто 

Що відвідати у Дніпрі 

8999 800x600 Monastyrskii ostrov 1 df4de
Монастирський острів у Дніпрі / фото з відкритих джерел

Бахмутянин Андрій Парахін — фотомитець. В Дніпро він евакуювався минулого року. Тут чоловік проводить заняття з дітями й популяризує фотографію серед молодого покоління. Він також поділився своїми улюбленими місцями.

Урочище Тунельна балка

Вид на Тунельну балку / фото з відкритих джерел

Балка у південно-східній частині Соборного району міста Дніпро — це одне з найбільш незвичайних місць. Вона являє собою незвичайну паркову майже в самому центрі мегаполіса, яка відтворює степову та лісисту місцевість Придніпров’я.

Сама назва виникла у 1930-ті роки, коли був відкритий залізничний тунель у вищій, західній частині балки.

Мистецький провулок

Мистецький провулок / фото Відкритий

Він розташований на площі Троїцькій. Тут є  артоб’єкти, які присвячені українським митцям різних епох та напрямків творчості.

Наразі мистецький куточок не має велику популярність, адже більшість містян та гостей проходять повз, не помічаючи всієї краси незвичайної локації

Монастирський острів

Монастирський острів / фото з відкритих джерел

Його називають романтичною візитівкою Дніпра, а ще звідси відкривається неймовірний краєвид на місто

У цих локаціях пану Андрію подобається візуальна складова, але місць куди сходити в Дніпрі вистачає, каже бахмутянин. На думку героя, тут дуже схожа на бахмутську архітектура, що тішить око й душу.

Куди сходити в Дніпрі з дітьми

Бахмутянка Галина Лук’янова разом з донькою зараз живуть в Дніпрі. Тут вони відвідують заходи, які організовує Центр Підтримки бахмутян, але крім цього ходять й у туристичні місця Дніпра.

Пані Галина радить, сходити на циркову виставу на льоду під назвою “Незламні”. Також цікаві  вистави для дітей та дорослих показують в театрах Дніпра, каже бахмутянка. Героїня також радить сходити з дітьми  до наступних місць:

Парк Шевченка

Він має оглядовий майданчик, атракціони та просто затишний

Парк імені Глоби

Тут є атракціони для малечі, й контактний зоопарк, нещодавно тут відкрили Дитячу залізницю

Парк Гагаріна

Він розташований при біофаці універу, там же є Ботанічний сад

Набережна

Красиве місце, яке варто відвідати, щоб насолодитися величним Дніпром.

Парк “Зелений гай”

Популярна локація для прогулянок з дітьми. Тут є “Dino-парк” — це парк динозаврів, й розваг для дітей

Парк “Сагайдак”

Парк, що розташований  на лівому березі міста

Бахмутянка також радить проїхатися ретро-трамваєм, який курсує вихідними днями від Центру до Вокзалу.

Кращі місця де варто погуляти в Дніпрі

1 600 ca515
Дніпровський планетарій / фото з відкритих джерел

Якщо в Дніпро ви приїхали тільки на вихідні й вперше — варто детально спланувати маршрут, щоб пізнати Дніпро за 2 дні. До основних туристичних пам’яток, які потрібно побачити в Дніпрі належать:

Центр “Менора”

Центр “Менора” / фото з відкритих джерел

Культурно-діловий центр у Дніпрі вважається найбільшим єврейським комплексом у світі. Тут панує атмосфера багатокультурності. Також в центрі проводять багато різних подій такі, як, наприклад, кінопокази.

Будинок органної музики

Будинок органної музики / фото з відкритих джерел

Тут проводять концерти метри музики та молоді виконавці, особливої краси надає те, що заклад розташований в приміщенні Свято-Миколаївського собору.

Художній музей

Експонати музею / фото з відкритих джерел

В колекції музею майже 9 тисяч творів. Триповерхова будівля зібрала найкращі колекції митців, серед них обов’язково варто побачити роботи майстрів петриківського декоративного розпису.

Театр “Крик”

Виступ Михайла Мельника / фото Театра “Крик”

Особливий театр, який варто відвідати у Дніпрі, хоча б тому, що це єдиний в Україні та в Європі заклад, у якому ролі режисера, сценариста, сценографа, художника, музредактора і гримера та костюмера виконує всього одна людина — це народний артист України Михайло Мельник.

Дніпровський планетарій

Дніпровський планетарій / фото Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Ідеальне місце прогулянки для любителів космічних саг. У 2021 році це місце оновили й зараз планетарій в Дніпрі виглядає сучасно та стильно.

Дніпро — особливе місто, воно поєднало в собі безліч контрастів, й під час війни стало прихистком для бахмутян. Щоб провести вихідні в Дніпрі з користю дотримуйтеся нашого маршруту, не забувайте заглядати до місцевих парків й просто насолоджуватися подорожжю.

Читайте також: 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як прикрасити великодній кошик у 2025 році: 15 ілюстрацій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 15 Квітня 2025
Великодній кошик / фото ілюстративне, iStock

Святкове освячення великоднього кошика — одна з найважливіших традицій, яка символізує вдячність за отримані дари та благословення на майбутній рік. Щороку тисячі українців ідуть до храму з кошиками, наповненими символічними продуктами. Цей обряд об’єднує родини та зберігає духовний зв’язок поколінь.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як прикрасити великодній кошик вдома у 2025 році.

Як прикрасити великодній кошик

Вже цієї неділі, 20 квітня, в Україні відзначатимуть Великдень — одне з найбільших церковних свят року. Однією з найважливіших традицій цього дня є освячення кошика з їжею в храмі.

У 2025 році прикраса великоднього кошика поєднує традиції з сучасними тенденціями, створюючи гармонійний та символічний вигляд. Наприклад, гарною ідеєю може стати використання мінімалізму та монохромності, особливо з використанням білих елементів і золотих яєць із невеличким розписом.

Біле оформлення великоднього кошика / фото ілюстративне, wow__magic

Також українці все частіше віддають перевагу оформленню в патріотичному стилі — з використанням синього та жовтого кольорів. Одним із варіантів патріотичної стилізації великоднього кошика може стати прикраса глазурі самої паски в кольори українського прапора. Також можна прикрасити великодній кошик, додавши до нього живі чи штучні квіти синіх і жовтих тонів. Добре підійдуть хризантеми, які бувають у різних відтінках.

Патріотичне оформлення кошика / фото ілюстративне, iStock

Редакція Бахмут IN.UA пропонує ознайомитися з іншими варіантами оформлення великоднього кошика.

Кошик з вишиванкою / фото ілюстративне, iStock
Великодній кошик в яскравих кольорах / фото ілюстративне, iStock
Класичне оформлення великоднього кошика / фото ілюстративне,
Великодній кошик з рушником у синьо-жовтих кольорах / фото ілюстративне, misyats.na.nebi
Великодній кошик з мясними продутками / скриншот
Кошик з хлібом та кроликом / фото Нова доба
Прикраси кошика за допомогою стрічок / фото з відкритих джерел
Прикраси із зеленню / фото з відкритих джерел
Мінімалістичний кошик / фото ілюстративне, s.h.e.d.e.v.r_home_decor
Для прикрашання можна використовувати й звичайну випічку / фото ілюстративне, iStock
Кошик з традиційним рушником у червоних кольорах / фото ілюстративне, tu__vdoma
Солома — цікавий елемнт в дизайні великоднього кошика / фото ілюстративне, Клопотенко

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

Як прикрасити великодній кошик у 2025 році: 15 ілюстрацій

Святкове освячення великоднього кошика — одна з найважливіших традицій, яка символізує вдячність за отримані дари та благословення на майбутній рік. Щороку тисячі українців ідуть до […]

18:00, 15.04.2025 Скопіч Дмитро

Весна в піснях: добірка з п’яти україномовних треків для гарного настрою

Весна — пора натхнення, оновлення та нових емоцій. А найкраще підкреслити атмосферу тепла та нового сезону допоможе музика, а особливо сучасні україномовні треки, які ідеально […]

12:00, 12.04.2025 Скопіч Дмитро

Граємо по-українськи: добірка з п’яти ігор від вітчизняних розробників

Українська спільнота розробників ігор дедалі частіше виходить на міжнародний рівень, надаючи гравцям унікальні історії, атмосферні світи і якісний ігровий досвід. Ми презентуємо добірку з п’яти  […]

16:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро

Панетоне та крафіни: які є альтернативи пасці та найкращі рецепти їх приготування

Паска — один із головних символів Великодня, що несе в собі глибокі духовні й культурні традиції. Цей ароматний хліб із родзинками, глазур’ю та особливою формою […]

15:15, 10.04.2025 Скопіч Дмитро