Освітня платформа Mathema оголосила про старт безкоштовного літнього онлайн-табору “Основи штучного інтелекту” для дітей 13-17 років. Завдяки програмі діти зможуть зрозуміти базові принципи ШІ та як він пов’язаний з1 по 26 липня.
Mathema – онлайн-платформа для вивчення математики, заснована у 2021 році. Щомісяця проводить понад 30 000 уроків, допомагаючи учням поліпшити знання та підготуватися до іспитів.
В таборі на вас чекає:
8 інтерактивних лекцій;
фокус на практичному застосуванні ШІ;
вивчення мовних моделей та інструментів генерації зображень і відео;
розвиток креативності та логічного мислення.
Програма онлайн-табору спрямована на комплексний розвиток учасників у сфері штучного інтелекту. Основними завданнями є формування базових знань про ШІ, розкриття його тісного зв’язку з математикою та навчання практичному використанню сучасних ШІ-інструментів.
Такий підхід дозволить підліткам не лише отримати теоретичні знання, але й навчитися застосовувати їх на практиці, стимулюючи інноваційне мислення та підготовку до майбутніх викликів у світі технологій.
Світлодарська міська військова адміністрація продовжує працювати в евакуації. У 2024 році на порталі Прозорро МВА придбала товарів та послуг на суму понад 760 тисяч гривень, а в 2025 році станом на травень придбала товарів та послуг на суму понад 541 тисяч гривень. Що саме купляли за ці гроші?
Редакція вивчила закупівлі на порталі Прозорро.
Світлодарська МВА: що купували у 2024 році
Протягом 2024 року Світлодарська МВА провела 9 закупівель через тендери Прозорро на 578 748 гривень.
Найзатратнішим став тендер на послуги з оздоровлення та відпочинку дітей в позаміських закладах оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області. За 166 260 гривень було придбано 10 путівок для дітей.
Для інформування населення Світлодарська МВА придбала додаткове місце на веб-сервері для поштового сервісу “Максі” 15 Гб для офіційного сайту адміністрації. На ці потреби витрачено 5 000 гривень.
За 3 760 гривень МВА отримала послугу з реєстрації користувача та підтримки програмного продукту “АІС “Місцеві бюджети рівня розпорядника бюджетних коштів”.
Понад 209 тисяч гривень витрачено на придбання бензину і палива. Зокрема, за 109 920 гривень придбали по тисячі літрів дизельного палива і бензину, за 43 326 гривень — 400 літрів бензину і 410 літрів дизельного палива, і ще за 56 460 гривень — тисячу літрів дизельного палива.
67 896 гривень витрачено на оренду нежитлового приміщення.
Фінансове управління Світлодарської МВА: закупівлі
Протягом 2024 року фінансове управління Світлодарської МВА провело три тендери на 17 250 гривень.
Ці кошти пішли на придбання паперу, послуги з обслуговування програмного забезпечення в системі “АІС “Місцеві бюджети рівня міста, району” та послуги з обслуговування програмного забезпечення, постачання примірника та пакетів оновлень комп’ютерної програми “M.E.Doc” модуль “Звітність”.
Управління ЖКГ Світлодарської МВА: закупівлі
Протягом 2024 року Управління житлово-комунального господарства Світлодарської МВА провело три тендери на загальну суму 10 420 гривень.
Кошти витратили на обслуговування програмного забезпечення, постачання примірника та пакетів оновлень комп’ютерної програми “M.E.Dос” модуль “Звітність”, обслуговування програмного забезпечення, “АІС “Місцеві бюджети рівня розпорядника бюджетних коштів”, а також техогляд трактора LS XR50.
Відділ з питань культури, молоді та спорту Світлодарської МВА: закупівлі
У 2024 році відділ з питань культури, молоді та спорту Світлодарської МВА провів п’ять тендерів на 14 294 гривень.
За 2 561 гривню провели дві закупівлі канцелярії. Ще 5 313 гривень витрачено на сувенірну продукцію, а саме на 25 картин для творчості за номерами.
На оренду нежитлового приміщення для тимчасового зберігання евакуйованих документів та гуманітарної допомоги Світлодарська МВА виділила 97 228,80 гривень.
Фінансове управління Світлодарської МВА у 2025 році провело чотири тендери на загальну суму 176 860,80 гривень.
38 707,20 гривень виділили на оренду частини нежитлового приміщення в Полтаві. Ще два тендери по 67 276, 80 провели на оренду нежитлових приміщень. Одне з них також розташоване в Полтаві, а місцерозташування іншого не вказується.
3 600 гривень витрачено на обслуговування програмного забезпечення.
Управління житлово-комунального господарства Світлодарської МВА провело один тендер на 8 000 гривень. Кошти витрачені на послуги з затвердження типу одиничного зразка трактора.
Відділ з питань культури, молоді та спорту провів два тендери на 7 360 гривень. Кошти витрачено на обслуговування програмного забезпечення.
Закупівлі у 2025 році / скриншот
Відділ освіти провів шість тендерів на 20 752,72 гривні.
9 800 гривень витратили на підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Ще 1 000 витратили на навчання за напрямами з питань охорони праці працівників.
Умови в пункті тимчасового перебування в Авдіївці / скриншот із росджерел
З 1 червня в росії закривають пункти тимчасового розміщення біженців з України. Щоб люди могли і надалі перебувати там, до російської влади мають звернутися “посадовці днр” з проханням вирішити питання надання житла людям. Втім окупаційна влада не бажає вирішувати цю проблему.
У російських джерелах з’явилась інформація про закриття пунктів тимчасового розміщення біженців. Тут мешкали люди, які самостійно виїхали чи були евакуйовані російськими військовими. Такі пункти працюють на тимчасово окупованих територіях і в росії.
Точного списку ПВР, які закриють з 1 червня, немає. Офіційні джерела рф їх не публікують. Однак, про це розповідають самі мешканці цих пунктів. Ймовірно, людей про це вже попередили.
Мешканці про закриття пункту тимчасового розміщення / скриншот
Вирішити цю проблему має так “влада днр”. Окупаційні посадовці мають звернутися в федеральний центр, щоб вирішити питання з орендою житла, або до “регіонів-шефів”. Втім, вирішувати це питання в “днр” не поспішають.
Повідомлення про закриття пунктів / скриншот
Нагадаємо, що днями окупаційна влада “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, Авдіївку, Вугледар. Деякі квартали хочуть законсервувати і перетворити на “місця пам’яті про наслідки бойових дій”. Де житимуть мешканці зруйнованих районів, і що буде з тими, хто втратив домівки, окупанти не кажуть.
Скільки можна жити в тимчасовому житлі в Україні
Люди, які евакуювалися до інших регіонів України, можуть отримати різноманітну допомогу. Всім, хто потребує прихистку, надають тимчасове житло, в якому можна мешкати скільки потрібно.
У квітні 2024 року Уряд вніс зміни до Порядку формування фондів житла, завдяки чому урегулював питання щодо недопущення виселення вразливих категорій ВПО із тимчасового житла. Мешкати в тимчасових прихистках родини переселенців можуть до кінця воєнного стану і протягом шести місяців після його скасовування. Виселити їх ніхто не має права.
Світлодарська міська військова адміністрація продовжує працювати в евакуації. У 2024 році на порталі Прозорро МВА придбала товарів та послуг на суму понад 760 тисяч гривень, […]
З 1 червня в росії закривають пункти тимчасового розміщення біженців з України. Щоб люди могли і надалі перебувати там, до російської влади мають звернутися “посадовці […]
Житель Костянтинівки передавав росіянам розвіддані через електронну пошту, чоловіка підозрюють у державній зраді. Про це повідомляє Служба безпеки України. У Костянтинівці викрили агента рф На […]
Росіяни продовжують публікувати заяви про повне захоплення села Багатир у Волноваському районі. Однак, ця інформація не відповідає дійсності. ЗСУ продовжують тримати оборону населеного пункту. Натомість […]
На Донеччині триває евакуація сімей з дітьми. Наразі в населених пунктах, де ведуться активні бойові дії, перебуває 179 неповнолітніх. Про це під час брифінгу 21 […]