Маляр повідомила, скільки території деокупували ЗСУ під Бахмутом

Семаковська Тетяна 11:20, 21 Серпня 2023

Українські війська за минулий тиждень звільнили 3 кв. км біля Бахмута, ЗСУ продовжують просуватися вперед, маємо успіхи у напрямках Кліщіївки та Андрівки. Територія поблизу Бахмута поступово деокуповується.

Про це повідомила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр під час включення з Military Media Center.

За її словами, українські військові просуваються на південному фланзі міста Бахмут. Відтак, минулого тижня ще 3 кв. км було звільнено.

«І разом ми можемо говорити про звільнені 43 кв. км довкола Бахмута».

Ганна Маляр // Заступниця Міністра Оборони

Заступниця міністра оборони наголошує, що по північному флангу довкола міста ворог намагається вибити із ключових панівних висот українські війська.

“Ворог там у пастці, тому що вони не можуть вийти з Бахмута, і вони не можуть там повноцінно просуватися. І тому намагаються штурмувати саме по цьому північному флангу, щоб вибити наші війська. Ворогу не вдається це зробити, але бої там ідуть теж гарячі”.

Ганна Маляр // Заступниця Міністра Оборони

Що передувало?

Аналітики ISW підтверджують просування ЗСУ в районі Бахмута, але мають успіхи й росіяни. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 серпня, вказують на те, що російські війська здійснили незначне просування на захід від Ягідного.

За останні дні ЗСУ мають успіхи у районі населеного пункту Кліщіївка, також мова йде про просування поблизу Андріївки. Щодо Берхівки — тут ситуація змінюється, ініціативу перехоплюють як українські, так й російські війська.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесьна наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм– підписуйтесь!

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 11 Травня 2024
Черешня / фото ілюстративне

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від якої неможливо відірватися? 

Редакція Бахмут.IN.UA зібрала 5 основних порад.

Який сорт черешні найкращий та найраніший?

Одним з найперших ласувати стиглими черешнями дозволяє сорт “Мелітопольська рання”. Ці ягоди достигають наприкінці травня, на початку червня. Крім раннього періоду плодоношення, Мелітопольська рання відрізняється високою врожайністю, здатністю до самозапилення та відмінною транспортабельністю ягід. Втім й інші сорти черешень можуть бути смачними, якщо знати, як їх вибирати.

Перша порада — слідкуйте за кольором

Черешня / фото ілюстративне

Колір черешні має бути рівномірним, насиченим, без блідих чи зелених плям. Жовті ягоди повинні мати яскравий золотистий відтінок, червоні – сяючий рубіновий колір без потемнінь.

Друга порада — звертайте увагу на консистенцію 

Хороша черешня повинна бути пружною на дотик, але не твердою. М’якувата, соковита, але не розсипчаста чи масляниста консистенція буде ідеальною.

Третя порада — розмір 

Звичайно, розмір черешні може варіюватися залежно від сорту. Але все ж краще обирати ягоди середнього розміру та однакової форми.

Четверта порада — цінуйте аромат і смак 

По можливості, обов’язково спробуйте черешню перед покупкою. Запитайте продавця про сорт та його смакові якості. Ідеальна черешня має інтенсивний аромат і солодкий злегка терпкуватий присмак.

П’ята порада — гладенька шкірочка без вад 

Якісні ягоди черешні повинні мати рівненьку, блискучу шкірочку без тріщин чи плісняви. Одразу відкиньте ягоди з пошкодженнями.

Як зберігати черешню?

Якісну і стиглу червону черешню можна зберігати в холодильнику до 10 днів, тоді як жовті та рожеві сорти краще з’їсти якнайшвидше, оскільки вони не зберігаються так само довго.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:00, 11 Травня 2024
Допомога переселенцям / фото ілюстративне

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.

Центри допомоги переселенцям у Львові

Арена Львів 

На території стадіону “Арена Львів” працює центр для прийняття та координації переселенців. Сюди вони можуть приїхати на безкоштовних шатл-басах з Головного залізничного вокзалу Львова. Телефони гарячої лінії: +380 (68) 414 7963, +380 (97) 182 1860, +380 (96) 232 8193.

Гуманітарний штаб Львівського Палацу мистецтв 

Штаб збирає та розповсюджує гуманітарну допомогу (одяг, медикаменти, їжу) для військових, переселенців та дитячих будинків. Адреса штабу —  вулиця Коперника, 17. Телефон: +380 (98) 941 6236.

Житло для переселенців

Переселенці можуть отримати тимчасовий прихисток у Центрі підтримки, за адресою вулиця Князя Романа, 6  Графік роботи: 10:00 – 20:00.

Храм Святого Лазаря Костел на вулиці Коперника, 27 облаштував притулок для понад 50 сімей переселенців. Телефон: +380 (68) 227 4324.

Дім Милосердя святого Миколая (вулиця Короленка, 7), це ще один пункт тимчасового поселення для вимушених переселенців.

Гуманітарна допомога у районах міста 

Координацію допомоги у різних районах Львова здійснюють місцеві адміністрації:

  • Залізничний район — вулиця Виговського, 34;
  • Личаківський район — вулиця Костя Левицького, 67;
  • Шевченківський район —  вулиця Липинського, 11;
  • Галицький район — вулиця Ференца Ліста, 1;
  • Сихівський район —  проспект Червоної Калини, 66.

Також у Львові працює Центр підтримки бахмутян за адресою проспект  В’ячеслава Чорновола, 45а, корпуc 6 (з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00). Реєстрація здійснюється за номером: +380 (99) 195 2156.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

«Коли побратими нас побачили, то були в шоці, думали ми загинули»: Історія з Бахмутського фронту

Благодійний Фонд «Взаємодопомога», який допомагає українській армії нещодавно почав новий проєкт, у якому військові розповідають свої історії з фронтових буднів. Один із бійців Фідель, який […]

Вистріл із танку

Аналітики ISW підтверджують просування ЗСУ в районі Бахмута, але мають успіхи й росіяни

Українські сили продовжували обмежені контрнаступальні операції в районі Бахмута і, можливо, просунулися вперед 20 серпня. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 серпня, вказують на те, що українські […]

Бахмутян запрошують на безкоштовні мистецькі гуртки в Дніпрі: як записатися?

Донецький Палац молоді «Юність» запрошує на дистанційне навчання дітей та дорослих віком від 5 до 35 років. Долучитися до занять можуть усі бажаючі. Про це […]

14:49, 15.08.2023 Микола Ситник

Вночі в москві збили безпілотник, який пошкодив будівлю столичного «Експоцентру»

Сьогодні вночі, 18 серпня, мешканці столиці російської федерації прокинулися від вибуху. Місцеві ЗМІ та офіційні джерела повідомили про атаку безпілотника та пошкодження фасаду «Експоцентру» в […]

10:45, 18.08.2023 Микола Ситник

На Бахмутському напрямку ЗСУ знищили російський гелікоптер

Сьогодні вранці, 17 серпня, Сили оборони України знищили під Бахмутом російський ударний вертоліт «Ка-52» (відомий як «Алігатор»). Про це повідомив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України, генерал-лейтенант […]

09:48, 17.08.2023 Микола Ситник
Обстріли Часів Яр

Росіяни обстріляли села на Бахмутському напрямку, у Часів Ярі зруйновано 4 приватні будинки

Росіяни продовжують систематично обстрілювати Донеччину, від артилерійських обстрілів постраждали близько 20 громад саме на Бахмутському напрямку. Про це повідомляє Генштаб Ситуація на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, […]