Маленькі бахмутяни з інвалідністю шукають собі родину

Микола Ситник 15:05, 20 Грудня 2023
Діти, які потребують турботи
Влаштування дітей в родину / ілюстративне фото з відкритих джерел

Наразі на обліку служби у справах дітей Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради перебувають 2 дітей, які потребують негайного влаштування в родину. Йдеться про 4-річного хлопчика та 6-річну дівчинку, які мають інвалідність.

Про це у коментарі редакції Бахмут IN.UA повідомила співробітниця служби у справах дітей Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міськради.

Маленькі бахмутяни, яким потрібна родина

Зараз малеча перебуває у будинку дитини. Хлопчик і дівчинка мають інвалідність, потребують батьківської турботи та сімейного затишку. Фахівці шукають для них родину усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів чи опікунів.

Як зауважили в управлінні, 4-річний Богдан — сирота від народження, 6-річна Світлана — дитина, позбавлена батьківського піклування.

Дітки перебували на обліку і до повномасштабної війни. Їм постійно шукали родину. У зв’язку тим, що вони мають інвалідність, люди приходили, знайомилися, але відмовлялися,

розповіла співрозмовниця // Бахмут IN.UA

Як допомогти дітям?

Якщо ви небайдужі до сирітської долі та маєте бажання взяти дитину у свою родину, звертайтеся за додатковою інформацією до служби у справах дітей Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради за номером: +38 (050) 700 5230.

Представники служби пояснюють, що стати усиновителями, прийомними батьками, батьками-вихователями чи опікунами можуть усі охочі.

“Перед тим, як взяти діток, опікуни проходять навчання. Спочатку вони звертаються до нас, надають пакет документів, а потім навчаються. Після цього ми тримаємо контакт із батьками, які взяли діток під опіку в прийомні сім’ї. Це стандартна процедура”, — підсумували в службі у справах дітей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський школяр виборов грант на навчання, представляючи Донеччину на всеукраїнському рівні

Валентина Твердохліб 14:00, 23 Квітня 2025
учень

У Чернівцях відбулась Всеукраїнська учнівська олімпіада з географії. Участь у ній взяли збірні команди з найкращих учнів кожної з областей. У складі об’єднаної команди з Донеччини був і школяр з Бахмута — восьмикласник школи №10 Пилип Ємельянов.

Про підготовку і участь в олімпіаді редакції Бахмут IN.UA розповів Пилип Ємельянов та його наставниця — вчителька географії Світлана Романюк.

Підготовка до олімпіади

Пилип Ємельянов навчається у 8 класі Бахмутської ЗОШ №10. Навчання проходить онлайн, але це не заважає школяру мати гарні результати з різних дисциплін. Наразі хлопець плідно займається географією. Це він робить і в позаурочний час.

“Ми дуже довго готувалися з моєю наставницею: 2-3 рази на тиждень у нас були заняття і додатково я ще самотужки вивчав матеріал у свій вільний час. Це було складно, зважаючи на те, що навчання проходить онлайн, і контакт зі вчителем у мене був лише телефоном чи відеоконференції. Плюс потрібно було навчатися за шкільною програмою, бо уроки ніхто не відміняв. Взагалі географія дуже цікава наука для мене, адже вона поєднує і математику, і теоретичні знання, і практику”, — розповідає Пилип Ємельянов.

Вчителька хлопця пояснює, що аби брати участь Пилип мав мати певні важелі. Зокрема, перемогти на обласному етапі олімпіади, якому передували шкільний і місцевий рівні.

“Пилип дуже розумний хлопчина, він зміг буквально прорватися до Всеукраїнського рівня. Наприклад, під час місцевої олімпіади він посів друге місце, але зібрав достатню кількість балів, щоб його робота була направлена до розгляду членами комісії обласного етапу. Попри те, що він був на другому місці, його запросили на обласну олімпіаду, де він показав непоганий результат. Він був на третьому місці, хоча 84,5 бали, які він отримав — це дуже високий показник. Після цього його запросили до збірної Донецької області. Він відвідував тренувальні збори, які проводилися вчителями Донецької області, а потім поїхав до Чернівців”, — розповідає наставниця учня.

Збірна команда учнів з Донецької області / фото Facebook-сторінка Управління освіти Баахмутської міськради

Вчителька розповідає, що сам Пилип був мотивований участю у змаганнях, тому ініціативу з підготовки брав у свої руки. Також юнака дуже підтримували батьки.

“У більшості — це його особистий самостійний вклад у свої досягнення. Ми з ним займались у форматах консультацій по відеозв’язку: опрацьовували різні завдання, я давала йому певні матеріали. Але я вважаю, що гарні результати Пилипа — це його велика заслуга. І велика подяка батькам, що вони дають своїй дитині шанс заявити про себе”, — розповідає Світлана Романюк.

Учень з Бахмута на Всеукраїнській олімпіаді з географії

Всеукраїнська олімпіада з географії тривала в Чернівцях з 31 березня до 4 квітня. У складі збірної Донеччини були четверо найкращих учнів області. Пилип Ємельянов каже, що цей етап виявився для нього складним, але він отримав гарний досвід.

“На мою думку, олімпіада була дуже складною. Особисто для таких учнів, як я, які третій рік навчаються онлайн через війну. Мені було незвично перебувати у шкільному середовищі, у класах. Навіть трішки нахлинули спогади про те, як я колись сидів у своєму рідному класі в Бахмуті. Але я швидко опанував ці емоції. Деякі завдання були особливо складними. Наприклад, нам давали 10 мінералів і потрібно було сказати, що це за мінерал і для чого він використовується”, — розповів школяр.

Пилип Ємельянов не посів призового місця, але отримав сертифікат для отримання академічного гранту на навчання. Після цього здобутку хлопець почав розмірковувати щодо подальшого вступу.

Сертифікат на отримання гранту / фото Facebook-сторінка Управління освіти Баахмутської міськради

“До цього моменту я не сильно замислювався над тим, куди я буду вступати після закінчення школи. Але коли мені видали грант, то я задумався щодо того, щоб зробити акцент на тому, що в мене виходить найкраще — це географія. Можливо після закінчення школи я піду навчатися за спеціальностями, які дотичні до географії”, — розповів Пилип Ємельянов.

Своїм одноліткам Пилип радить не боятися проявляти себе у подібних шкільних змаганнях.

“Наступного навчального року я планую брати участь в олімпіадах, які мені пропонуватимуть. А своїм одноліткам я можу порадити не боятися, а сприймати такі заходи просто як звичайний тест. Там нічого важкого немає, це просто перевірка твоїх знань. І навіть якщо ти не маєш якихось великих результатів і перемог, то нічого страшного. Головне — ти там побував і показав себе. Я вважаю, що олімпіади — це дуже класний шанс вдосконалити самого себе”, — зауважив Пилип Ємельянов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога в Миколаєві: як місцеві та ВПО можуть подати заявку

Валентина Твердохліб 13:00, 23 Квітня 2025
грошова допомога
Грошова допомога / ілюстративне фото Unsplash

Для жителів Миколаєва доступна нова грошова допомога. Її надаватимуть і місцевим мешканцям, і ВПО, які зареєстровані в місті. Для отримання виплат потрібно мати категорію вразливості.

Про це повідомляє громадська організація “Південь Разом”.

Грошова допомога у Миколаєві: хто може отримати

ГО “Південь Разом” оголосила реєстрацію на індивідуальну грошову допомогу. Це одноразова екстрена допомога для людей з вразливих категорій.

Подати заявку можуть місцеві мешканці Миколаєва та ВПО. Для отримання допомоги вони повинні мати одну з категорій вразливості:

  • люди з інвалідністю;
  • люди зі свіжою випискою з лікарні та ті, хто зараз знаходяться на лікуванні або терапії;
  • самотні люди старші 70 років;
  • діти-сироти;
  • люди, які опинились у складних життєвих обставинах.

Подавати заявки можуть ті, хто раніше не отримував грошову допомогу від ГО “Південь Разом”. Форма для реєстрації відкриється сьогодні, 23 квітня, о 17:00 в Telegram-каналі громадської організації. Кількість заяв буде обмежена.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський школяр виборов грант на навчання, представляючи Донеччину на всеукраїнському рівні

У Чернівцях відбулась Всеукраїнська учнівська олімпіада з географії. Участь у ній взяли збірні команди з найкращих учнів кожної з областей. У складі об’єднаної команди з […]

грошова допомога

Грошова допомога в Миколаєві: як місцеві та ВПО можуть подати заявку

Для жителів Миколаєва доступна нова грошова допомога. Її надаватимуть і місцевим мешканцям, і ВПО, які зареєстровані в місті. Для отримання виплат потрібно мати категорію вразливості. […]

“Він знав, за кого воює” — бахмутянка про свого коханого, загиблого воїна

Антрацит, місто де колись видобували вугілля в Луганській області, саме тут народився та ріс Олександр Латьков, військовий 46 бригади. Після окупації Антрациту родина хлопця переїхала […]

трампа

Остаточна пропозиція Трампа: в США показали, як бачать мирне врегулювання війни в Україні

Сьогодні, 23 квітня, в Лондоні має відбутись зустріч щодо мирного врегулювання війни в Україні. На ній будуть присутні українська та американська делегації, а також європейські […]

Загострення на Донеччині: росіяни мають просування біля двох сіл

За останню добу окупаційні війська рф просунулися поблизу населених пунктів Ясенове та Суха Балка на Донеччині. Міністерство оборони Росії 22 квітня повідомило про нібито повну […]