Верховна Рада може зберегти виплати всім ВПО: що відомо

Семаковська Тетяна 13:44, 19 Грудня 2023
Верховна Рада України розроблює рішення аби продовжити виплати ВПО
Верховна Рада працює над рішенням щодо виплат / фото ілюстративне

У Верховній Раді працюють над законопроектом, який має забезпечити гарантовану компенсацію ВПО за житло до завершення воєнного стану. Нагадаємо, що з лютого 2024 року влада планує у 15 разів зменшити кількість переселенців, які будуть отримувати виплати.

Про це повідомив член Комітету з питань прав людини Максим Ткаченко.

Виплати ВПО до кінця воєнного стану

Через повномасштабну війну мільйони українців втратили свої домівки та постійне місце проживання. Тож, уряд дає виплати переселенцям:

  • для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень;
  • для інших осіб — 2000 гривень.

Втім, з 1 серпня 2022 року виплати ВПО почали поступово скорочувати, а з 1 лютого 2024 року майже в 15 разів зменшується кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримуватимуть компенсацію на проживання. Фактично, цих людей позбавлять державних виплат.

Втім, серед ВПО є чимало осіб із вразливої категорії населення, яким фінансова підтримка від держави вкрай важлива. Тому в уряді розпочали роботу над законопроєктом, який допоможе зберегти переміщеним особам щомісячну допомогу.

Забирати ці виплати не можна, адже житло людям не надано. Тому на рівні парламентського контролю та координаційного штабу вирішується питання внесення змін до урядової постанови, щоб зберегти виплати з лютого,

Максим Ткаченко // член Комітету з питань прав людини

Кого хочуть позбавити виплат з 1 лютого

Постанова № 709 передбачає, що з 1 лютого припиняють виплати наступним категоріям ВПО:

  • особа придбала транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації, з року випуску якого минуло менш як п’ять років (крім мопеда або причепа);
  • особа здійснила покупку на суму, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • особа має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тисяч гривень, або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред’явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • особа здійснила операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • особа має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташовані на територіях, не включених до переліку територій, або на територіях, включених до переліку територій, щодо яких визначено дату завершення бойових дій або тимчасової окупації;
  • особа перебувала та після переміщення перебуває на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті тощо;
  • особа перебувала та після переміщення перебуває на повному державному утриманні в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) спрямування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога

500 доларів для українців, що постраждали від мін: як отримати

Громадська організація “Асоціація саперів України” (АСУ) відкрила реєстрацію заявок на отримання грошової допомоги для постраждалих від вибухонебезпечних предметів. Про це АСУ повідомляє на сторінці в […]

17:29, 27.11.2023 Микола Ситник
Допомога одиноким мамам

Для мам-ВПО у Полтаві запустили фінансову допомогу: яку суму можна отримати

Самотні мами-ВПО у Полтаві можуть отримати 10 800 грн виплати на 1 члена домогосподарства, але не більше 4 осіб. Кошти надають благодійники. Про це повідомляє […]

Виплати родинам захисників

Допомога бахмутянам: сім’ї загиблих захисників можуть отримати 5000 грн

Члени сімей загиблих українських захисників, зареєстровані в Бахмутській міській територіальній громаді, можуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 5 тисяч гривень. Прийом заяв триватиме до 1 […]

10:50, 19.11.2023 Микола Ситник