Лікарі врятували військового, у серці якого застряг уламок: фото

Семаковська Тетяна 10:59, 31 Жовтня 2023
Лікарі дістали уламок / Генштаб

Українські лікарі провели складну операцію для військового, який отримав важке поранення 24 жовтня на Донеччині. У серці захисника застряг металевий уламок, але завдяки майстерності медиків його вдалося витягнути.

Про це повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України

Операція на серці

Військовослужбовець, який воював на Донецькому напрямку, отримав мінно-вибухову травму 24 жовтня. У його серці опинився металевий уламок розміром 7Х6Х5,5 міліметрів.

Військові медики-хірурги стабілізували стан пацієнта і направили його в клініку серцево-судинної хірургії імені Амосова. Загалом до операції пацієнта готували три дні.

Уламок, який був у серці воїна / Генштаб

Уламок знайшли у міжшлуночковій перетинці, топографічно дуже близько до клапанів, тому його потрібно було негайно забрати. Щоб провести хірургічне втручання, медикам довелося повністю зупинити серце.

Металевий уламок витягли неодимовим магнітом. Цю методику розробили спільно з цивільними лікарями, вона вже врятувала життя 96 військовим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Від кар’єри в ІТ-компанії до парамедикині: як львівська «Ластівка» допомагає Донеччині

Роксолана Винницька з позивним «Ластівка» родом зі Львівщини, дівчина за освітою соціальний педагог, й практичний психолог, але працює в сфері IT на посаді Community Manager. […]

Пасіка під Бахмутом

Під Бахмутом медики з 30 бригади облаштували пасіку: фото

Неподалік від Бахмута військові медики зробили міні-пасіку. Ініціатором ідеї став санітар-радіотелеграфіст медичного пункту Сергій. До призову в ЗСУ чоловік працював кухарем та п’ять років займався […]

104163232 554668855180000 146187614127205602 n 20b15

Інфаркт та інсульт: чи є в пацієнтів бахмутської лікарні шанс повернутися до повноцінного життя?

Відмирання серцевого м’язу при інфаркті та пошкодження мозку при інсульті має серйозні наслідки для здоров’я людини. Минулого року  з цими захворюваннями в Бахмутську лікарню звернулися […]