Путівки для ветеранів та людей з інвалідністю від Соледарської громади: як отримати

Валентина Твердохліб 13:00, 12 Травня 2025
оздоровлення
Санаторний центр для військових / фото Генштаб ЗСУ

Управління соцзахисту населення Соледарської міськради анонсувало реєстрацію на санаторно-курортне лікування за рахунок міського бюджету. Путівки можуть отримати ветерани, члени сімей загиблих військових та люди з інвалідністю. Програма стартувала у квітні і триватиме протягом 2025 року.

Хто має право на оздоровлення і як пройти реєстрацію, редакції Бахмут IN.UA розповіла Наталя Профатілова — головна спеціалістка Управління соціального захисту населення Соледарської міськради.

Оздоровлення для ветеранів і людей з інвалідністю з Соледара

Соледарська міська рада оголосила реєстрацію на санаторно-курортне лікування за рахунок місцевого бюджету. Путівки можуть отримати:

  • ветерани війни;
  • члени сімей загиблих/померлих захисників та захисниць України, які є особами з інвалідністю першої та другої групи;
  • діти загиблих/померлих захисників та захисниць України, які мають інвалідність з дитинства;
  • люди з інвалідністю внаслідок війни.

Окрім наявності пільгової групи, потрібно мати медичні рекомендації для оздоровлення. Обрати санаторій можна самостійно або його підбере Управління соцзахисту населення, згідно з наданими рекомендаціями від лікарів.

“Особи можуть самостійно обирати заклад санаторно-курортного лікування за їх захворюванням та за рекомендаціями лікаря. Або можна обрати ті заклади, які ми можемо запропонувати. Програма розпочалась нещодавно, у квітні, і в нас ще немає такого реєстру закладів. Тому будемо разом з особами, які звернулися, підшукувати відповідні заклади”, — розповіла Наталя Профатілова.

Послуга санаторно-курортного лікування надається згідно черги на кожну пільгову категорію. Люди з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати її позачергово. Вартість оздоровлення покривається з коштів місцевого бюджету, але є певні обмеження в ціні та тривалості путівки.

“Коли людина до нас звертається, ми ставимо її на облік. Далі, якщо підшукуємо відповідний заклад, укладаємо договір із закладом і після того, як людина вже отримала цей вид лікування, Управління соціального захисту здійснює оплату згідно акту виконаних послуг. Санаторно-курортне лікування може бути тривалістю до 18 днів і максимальна гранична сума — до 30 тисяч гривень”, — повідомила головна спеціалістка Управління соцзахисту населення.

Як отримати направлення на санаторно-курортне лікування

Програма надання путівок триватиме протягом 2025 року. Щоб отримати її, потрібно звернутись до Управління соцзахисту населення Соледарської міськради. Зробити це можна особисто або дистанційно.

“До Управління соцзахисту потрібно звернутися особисто або написати заяву на ім’я начальника управління за розробленою формою та надати пакет документів. Це копія паспорта, ідентифікаційного кода, довідка від лікаря та документ, який засвідчує статус, визначений нашим порядком”, — розповіла Наталя Профатілова.

На особистий прийом до відповідальної особи з питань ветеранської політики можна прийти за адресою: місто Київ, вулиця Бориславська, 72/3 (гуманітарний центр “Соледар: дорога додому м. Київ”).

Якщо можливості прийти особисто немає, потрібно надіслати заяву та пакет документів поштою. Повний перелік документів та контакти для надсилання документів оприлюднено на сайті Соледарської міськради.

Телефон для довідок — +380 (66) 928 5882.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 21 Червня 2025
Розрахунок виплат / фото Міністерство соціальної політики України

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не впливають на виплати.

Детальніше про те, чи припиняють в Україні виплати ВПО після продажу житла або авто, розповіли представники Юридичного порадника для ВПО.

Чи припиняють виплати ВПО після продажу житла або авто у 2025 році

За словами представників Юридичного порадника для ВПО, згідно з Порядком обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї, до доходів зараховуються всі задекларовані особою кошти, а також відомості, які Державна податкова служба (ДПС) або Пенсійний фонд України (ПФУ) отримують автоматично. Це стосується, зокрема, доходів від продажу рухомого або нерухомого майна.

Водночас у законі передбачено особливі винятки, коли дохід від таких операцій не враховується. Це відбувається тоді, коли переселенець:

  • продає єдиний автомобіль або інший транспортний засіб, зареєстрований на одного з членів сім’ї;
  • продає єдине житлове приміщення або його частину, розташовану на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, для яких не встановлено дату завершення бойових дій.

Такі операції не впливають на виплати ВПО за умови, що дохід отримано одноразово протягом календарного року.

Також зазначається, що, якщо особа має кілька об’єктів нерухомості, але один із них розташований на тимчасово окупованій території, то інший — навіть у підконтрольному регіоні — вважається єдиним житлом. Наприклад, якщо сім’я має квартиру в Харкові та Луганську й продає харківську, це не призведе до припинення допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безплатне зберігання репродуктивних клітин для військових: як скористатися можливістю

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 21 Червня 2025
Військовий ЗСУ / фото Генштаб

В Україні функціонує спеціальна державна програма, яка дозволяє військовим зберегти свої репродуктивні клітини. Завдяки їй військовослужбовці та військовослужбовиці зможуть стати татом чи мамою у майбутньому, попри всі ризики, які несе війна.

Детальніше про те, як скористатися програмою — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатне зберігання репродуктивних клітин для військових

В Україні працює спеціальна державна програма для військових, яка дозволяє їм зберегти свої репродуктивні клітини для подальшого становлення батьком чи матір’ю у майбутньому, попри всі ризики, які несе війна.

Така послуга доступна військовослужбовцям ЗСУ та інших структур, які беруть участь у бойових діях або здійснюють заходи з національної безпеки.

Наразі зберегти власні репродуктивні клітини можна у 18 медичних закладах України різної форми власності. Знайти найближчий до себе заклад можна завдяки електронній карті місць надання послуг за програмою медичних гарантій “71 послуга зі здійснення забору, кріоконсервації та зберігання репродуктивних клітин”. Також інформацію можна отримати на гарячій лінії НСЗУ за номером 16-77.

Зазначається, що програма діє до завершення воєнного стану, а також упродовж подальших шести місяців. Послуга повністю безоплатна.

У разі загибелі військового його репродуктивні клітини зберігатимуться протягом наступних трьох років.

Як скористатися послугою

Щоб військові могли скористатися послугою забору та зберігання репродуктивних клітин, потрібно спершу пройти медичне обстеження в одному із законтрактованих закладів. Для цього не потрібне направлення від сімейного лікаря.

Після отримання результатів та з електронним направленням від лікуючого лікаря проводиться забір клітин. Крім цього, військовому потрібно буде надати заяву на дозвіл на проведення процедури та подальше зберігання клітин. Уже після цього біоматеріал можна буде використати в майбутньому для застосування штучного запліднення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Безплатне зберігання репродуктивних клітин для військових: як скористатися можливістю

В Україні функціонує спеціальна державна програма, яка дозволяє військовим зберегти свої репродуктивні клітини. Завдяки їй військовослужбовці та військовослужбовиці зможуть стати татом чи мамою у майбутньому, […]

12:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Садовий ярмарок в Бахмуті у 2020 році: архівні фотоспогади

3 жовтня 2020 року в Бахмуті відбувся традиційний ярмарок, де містяни могли придбати саджанці плодових, ягідних, декоративних культур, а також різноманітну сільськогосподарську продукцію для подальшого […]

11:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Поживний та смачний: що приготувати з персика у 2025 році

Соковитий, ароматний і напрочуд смачний — це все про персик, який по праву вважається одним із символів літа. Цей яскравий сезонний фрукт не лише тішить […]

10:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

15 фото звільнених з полону: перші світлини після обміну 20 червня

20 червня відбувся черговий обмін полоненими, у межах якого до України повернули важкопоранених та тяжкохворих військових, зокрема представників Військово-морських сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, Сил […]