Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Семаковська Тетяна 14:18, 15 Листопада 2023
Дія, подача на компенсацію / thedigital.gov.ua

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці могли зареєструвати заяву про пошкоджене житло.

Редакція дізнавалася в експертів з БФ “Право на захист”, що робити у випадку, коли вам не видають довідку.

БТІ не видає довідку. Що робити?

Якщо ви самостійно звертаєтеся до БТІ, то таке звернення має бути розглянуто і вирішено у термін, не більше одного місяця від дня їхнього надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їхнього отримання.

Юристка Яна Пушкалова пояснює, що є випадки, коли БТІ не встигли виїхати на безпечну територію та були знищені разом зі всією документацією і фактично перестали існувати.

У випадку, якщо бюро технічної інвентаризації відмовляє або ігнорує в наданні зазначеної інформації без законних підстав, можна зобов’язати БТІ надати таку інформацію, звернувшись до відповідного окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

Один зі способів позасудового захисту своїх прав — це звернення до офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Контакти Уповноваженого з прав людини + 38 (080) 050 17 20 та до Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини + 38 (044) 299 74 08.

Також ви можете звернутися за безплатною допомогою до БФ “Право на захист”:

  • Vodafone +38 (099) 507 50 90;
  • Kyivstar +38 (068) 507 50 90;
  • Lifecell +38 (093) 507 50 90;
  • Telegram: https://t.me/pravonazahyst.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

субсидія нарахування

Субсидія на комуналку: як її отримати на опалювальний сезон 2023-2024, інструкція

У 2023-2024 році українці зможуть отримати субсидію на опалювальний період, вона надається на оплату житлово-комунальних послуг та витрати на управління багатоквартирним будинком. Субсидія призначається з […]

Дія нові послуги для ВПО

У Дії більше недоступна послуга “Допомога ВПО”: які зміни чекають переселенців

З 1 листопада у застосунку Дія тимчасово буде відсутня комплексна послуга “Допомога ВПО”. Цю функцію оновлюватимуть. Відтак, одним із нововведень стане те, що виплати отримуватимуть […]

Заявка в «Дії» на компенсацію за житло

Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Бахмутяни можуть подавати заявку на компенсацію в застосунку «Дія». Його можна завантажити на телефон, ноутбук чи комп’ютер. Заявку необхідно подавати, щоб отримати грошову компенсацію за […]

16:07, 30.08.2023 Микола Ситник