Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Семаковська Тетяна 17:30, 18 Квітня 2024
Дія, подача на компенсацію / фото thedigital.gov.ua

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ (Бюро технічної інвентаризації) затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці могли зареєструвати заяву про пошкоджене житло.

Редакція Бахмут IN.UA дізнавалася в експертів з БФ “Право на захист”, що робити у випадку, коли вам не видають довідку.

БТІ не видає довідку. Що робити

Якщо ви самостійно звертаєтеся до БТІ, то таке звернення має бути розглянуто і вирішено у термін, не більше одного місяця від дня їхнього надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їхнього отримання.

Юристка БФ “Право на захист” Яна Пушкалова пояснює, що є випадки, коли дані БТІ не встигли вивезти на безпечну територію, через що вони були знищені разом з іншою подібною документацією. Фактично вони перестали існувати.

У випадку, якщо БТІ відмовляє або ігнорує в наданні зазначеної інформації без законних підстав, можна зобов’язати представників комунального підприємства надати таку інформацію, звернувшись до відповідного окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

Один зі способів позасудового захисту своїх прав — це звернення до офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. Контакти омбудсмана: +38 (080) 050 1720. Також можна звернутися до Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини за телефоном: + 38 (044) 299 7408.

Додатково можна звернутися до БФ “Право на захист” за допомогою, у тому числі і юридичною:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації: відповідь Шуляк

Семаковська Тетяна 17:00, 24 Квітня 2024
Пенсіонери / фото ілюстративне

Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, кімнати та ліжка в гуртожитках.

Як вирішується питання придбання житла для пенсіонерів або інвалідів та чи розглядає уряд надання житла саме для літніх людей за якоюсь особливою схемою розповіла народна депутатка Олена Шуляк.

Допомога з житлом пенсіонерам ВПО

За словами Олени Шуляк наразі немає централізованої програми допомоги соцжитлом для людей літнього віку. Так склалося тому, що в держави немає такої можливості, більшість коштів направляють на обороноздатність нашої країни.

Держава максимально сплачує всі пенсії, проводить всі можливі індексації.Ми розуміємо, що цього дуже мало, щоб забезпечити гідний рівень життя наших пенсіонерів. Але сьогодні ми маємо таку проблему, що держава не може надати більший розмір пенсій, індексацій, як того потребують наші люди,

Олена Шуляк // народна депутатка

Шуляк також розповіла, що уряд сприяє тому, щоб громади могли викуповувати житло все наявне й потім його давати в оренду за пільговими цінами або на безоплатній основі. Але, наголошує спікерка, ця ініціатива не має масового характеру.

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації

На сьогодні законом не передбачено, що літні люди входитимуть до категорії числа тих, хто матиме право на першочергову компенсацію. Пріоритет нададуть:

  • учасникам бойових дій;
  • особам з інвалідністю;
  • ветеранам;
  • мобілізованим особам;
  • багатодітним родинам;
  • особам з інвалідністю І та ІІ групи.

За словами народної депутатки, в цьому переліку немає пенсіонерів. Однак, в державному бюджеті вистачить коштів в рамках компенсаційних механізмів. Всі люди, які звернуться отримують компенсацію.

Звідки держава візьме гроші на компенсацію

Олена Шуляк наголошує, що держава створила “Фонд ліквідації наслідків агресії російської федерації”, до якого вже надійшло понад 20 млрд гривень арештованих коштів від російських банків. Також в цей фонд спрямували 50% прибутку Нацбанку. У 2023 році сума надходжень вже складала більше ніж 62 мільярдів гривень, допомогу надав й Світовий Банк. Ці гроші зможуть використати для компенсації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут стане другим в черзі на експериментальний проєкт з компенсації

Семаковська Тетяна 15:00, 22 Квітня 2024
Ключ від нової квартири / фото ілюстративне

Аби бахмутяни могли отримати компенсацію за зруйноване житло, Бахмут стане другим містом в черзі, де планують провести мелітопольський експеримент. Йдеться про можливість проведення верифікації пошкоджень за допомогою супутників. Зараз держава чекає на результати, того, чи можуть супутники надавати 100% верифікацію пошкоджень житла за певними адресами. Якщо вони будуть задовільними, то супутники будуть використовуватися для роботи з іншими населеними пунктами на ТОТ або тими, де ведуться активні бойові дії, зокрема й для Бахмута.

Про це на презентації концепції відбудови Бахмута повідомив Олександр Марченко, заступник голови МВА.

Компенсація за зруйноване житло

Олександр Марченко
Олександр Марченко / фото Донеччини в евакуації

Олександр Марченко під час заходу в Кропивницькому повідомив, що Бахмут планують включити в еперементальний проєкт, за принципом Мелітополя. Якщо це станеться, то пошкоджене житло бахмутян зможуть верифікувати за допомогою супутникових знімків.

Відтак, люди зможуть отримати компенсацію за житло. Отримати компенсацію можна буде у вигляді житлового сертифікату, пояснює Марченко.

Що таке сертифікат на житло?

Житловий сертифікат, це віртуальний документ, у межах якого, держава надає грошову компенсацію за втрачене чи зруйноване житло. Житловий сертифікат дозволяє придбати оселю на вторинному ринку або ж інвестувати в нерухомість. Особа може купити новий дім у будь-якому регіоні України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

субсидія нарахування

Субсидія на комуналку: як її отримати на опалювальний сезон 2023-2024, інструкція

У 2023-2024 році українці зможуть отримати субсидію на опалювальний період, вона надається на оплату житлово-комунальних послуг та витрати на управління багатоквартирним будинком. Субсидія призначається з […]

Дія нові послуги для ВПО

У Дії більше недоступна послуга “Допомога ВПО”: які зміни чекають переселенців

З 1 листопада у застосунку Дія тимчасово буде відсутня комплексна послуга “Допомога ВПО”. Цю функцію оновлюватимуть. Відтак, одним із нововведень стане те, що виплати отримуватимуть […]

Заявка в «Дії» на компенсацію за житло

Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Бахмутяни можуть подавати заявку на компенсацію в застосунку «Дія». Його можна завантажити на телефон, ноутбук чи комп’ютер. Заявку необхідно подавати, щоб отримати грошову компенсацію за […]

16:07, 30.08.2023 Микола Ситник