Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

Семаковська Тетяна 17:20, 12 Січня 2023

Screenshot 349 146f6До повномасштабної війни в Бахмуті функціонувало декілька великих ГО. Деякі з них, на жаль, тимчасово припинили роботу, деякі змінили формат роботи, а певні інституції залишаються працювати. Сьогодні поговоримо про найбільші бахмутські ГО — “ДІЯ”, “ЛАДА”, Жінки АТО, “Бахмут Український” та “Наша гідність”.

Громадська організація «Розвиток демократії та жіночих ініціатив ДІЯ»

244239697 4328407023945421 7333027792350034506 n 666ad

Учасники ГО “ДІЯ”. Фото: Фейсбук

ГО “ДІЯ” очолює бахмутянка Лідія Мирошниченко. Станом на 12 січня 2023 року організація тимчасово припинила діяльність. Сама пані Лідія та багато волонтерів евакуювалися з Бахмута з міркувань безпеки. Місто щодня обстрілюють російські окупанти.

Водночас як каже пані Лідія потім волонтери планують займатися відновленням Бахмута, коли ситуація в місті буде безпечна. Зараз волонтери з ГО “ДІЯ” розкидані у різних куточках України, багатьом доводиться виживати, каже пані Лідія.

 “У мене душа болить, я не можу читати за Бахмут. Так важко… Зараз функціонувати ми не можемо, хоча й плани є. Ми обговорюємо, обдумуємо їх, але поки не можемо цього робити фізично. Будем працювати там, де більше буде потрібна наша допомога. Повертатися в Бахмут будемо обов’язково”, — розповідає пані Лідія.

Бахмутське товариство захисту тварин ЛАДА

292210118 442119224589843 641843209732683627 n 7e210

Бахмутське товариство захисту тварин ЛАДА. Фото: Фейсбук

Про Ладу ми пишемо вже не вперше, очільниця притулку Марина Шажко змогла з волонтерами та небайдужими евакуювати хвостатих у Дніпропетровську область. Лада працює зараз, але необхідного бракує: це корм, миски для їжі, вакцини та ліки для тварин, також дрова для обігріву.

Територія, де мешкають собаки зовсім не пристосована до тварин, каже пані Марина. Оренда території 15 тисяч в місяць, мешкають в імпровізованому притулку 165 тварин. Для бахмутських хвостиків будують нові вольєри, але фінансування — це донати, тож велика надія на небайдужих людей. Також не лишніми будуть вільні руки, щоб допомагати з будівництвом.

“Коли ми переїхали, напевно багато хто вважає, що тварини вже в безпеці, але ніхто не думає скільки є витрат. У нас відносна безпека, коли ми приїхали зрозуміли, що потрібно все починати з нуля”, — розповідає пані Марина.

Очільниця притулку зазначає, велику допомогу з кормами їм надають фонди, зокрема чеське товариство «Pomoc zvířatům UA». Нагадаємо, що ми писали про українку, координаторку організації, яка повернулася з Чехії, щоб допомагати тваринам.

Якщо Ви хочете допомагати бахмутським хвостикам надаємо реквізити:

Карта Приватбанку 4731219117592497 (Шажко М.В.)

Карта ПУМБ 5355280210133995 (Шажко М.В.)

Карта Монобанку 4441114426950984 (Шажко М.В.)

Paypal: [email protected]

Як евакуювали притулок дивіться у відеорепортажі: 

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО»

258081524 619999199353607 3735498167200457224 n 0215b

ГО Жінки АТО в Бахмуті. Фото: Фейсбук

ГО Жінки АТО наразі тимчасово не функціонують в повному обсязі. Водночас час від часу допомогу військовим намагаються надавати.

Натомість є інша ініціатива “Бахмутська родина” в Дніпрі. Про це нам розповіла засновниця ГО, пані Тетяна Львова. В центр, який організовують волонтери, можуть звертатися бахмутяни, щоб отримати необхідну допомогу — харчові набори та гігієна. Цей проєкт реалізується спільно з Молодіжною організацією Бахмута.

“Це створення центру в місті Дніпро для родин з дітьми, переселенців з міста Бахмут. Фінансування надали донори, вже придбали трохи обладнання та канцелярію…Особлива увага в центрі буде приділятися наданню соціальних, юридичних та психологічних послуг. В центрі також буде дитяча кімната”, — розповідає пані Тетяна.

ГО «Наша Гідність»

322740130 6550596311624027 9008662297743617054 n c29c8

ГО “Солідарна молодь” привезла подарунки дітям у Дніпрі. Фото: Фейсбук

Громадська організація “Наша Гідність” пережила певні трансформації, про це нам розповів голова ГО Аркадій Петросян. Відтак, ГО об’єдналася з ГО “Солідарна Молодь”. Аркадій став головою Донецького осередку.

Зараз у волонтерів є два основних напрямки роботи — допомога ВПО та допомога ЗСУ. ГО активно співпрацює з фондами, у співпраці також роблять мобільну баню для військових. В кінці січня баню планують передати ЗСУ. Оборонцям також надавали теплі речі, біноклі та іншу амуніцію.

Також волонтери привезли дітям з Покровська та Соледара подарунки. 

“З приводу допомоги цивільному населенню — це все дуже ситуативно. Ми передавали допомогу людям, коли в Бахмуті була ще трохи краща ситуація. Це десь два місяці тому. Передавали теплі речі, ліки, аптечки, їжу”, — каже Аркадій.

Стосовно команди, каже Аркадій, практично всі працівники залишилися працювати. Крім того, на початку повномасштабного вторгнення було багато охочих допомогти, ділиться волонтер. Щодо донатів, як каже Аркадій, зараз намагаються закривати потребами за допомогою великих донорів. 

ГО  «Бахмутське міське об’єднання інвалідів «Надія» 

Пані Наталя Зубар, очільниця ГО розповіла нам, що наразі організація не працює. На жаль, організація не збереглася.

Читайте також: «У нас вся країна — це потенційний волонтер»: як бахмутські волонтери наближають Перемогу

ГО «Бахмут Український»

320619027 707830210654678 6299628104419435198 n 72854

Штаб ГО в Бахмуті. Фото: Фейсбук

Очільник ГО Віктор Зіпір розповів нам, що зараз всі волонтери продовжують працювати, чимало людей працюють у різних регіонах. В основному робота волонтерів — це запити військових: плетіння сіток, збір гумдопомоги, комунікація.

“Організація виконує свої функції, як і раніше, навіть коли ми не в одному місті живемо. В Бахмуті у нас залишився штаб і там залишаються волонтери.  Гуманітарний штаб у Бахмуті продовжує працювати. Прийом та видача допомоги здійснюється за адресою: Місто Бахмут, вулиця Чайковського, 23. З 9-00 до 17-00”, — каже Віктор Зіпір.

Цивільному населенню волонтери теж допомагають за можливості, і тим хто виїхав і потребує допомоги, і тим, хто ще залишився в Бахмуті. Це більше адресно роблять, каже пан Віктор. Стосовно фінансування — працюють на грантовій основі, також збирають кошти для закриття покриття потреб від небайдужих українців. 

Наразі актуальний збір має закрити потреби в теплих речах і ліках для ЗСУ. Відтак, потрібні теплі куртки, шкарпетки, термобілизна, придбати ці речі можна й особисто, а потім зв’язатися з Віктором Зіпіром для уточнення деталей відправки. У ГО кажуть, що отримувати пакунки з необхідним зручніше, адже так військові швидше їх отримують. Якщо Ви не маєте змоги придбати речі можна допомогти донатом.

Нижче надаємо реквізити:

Карта Приватбанку

4731 2191 1518 1129

(Вишневецька Наталія Миколаївна)

PayPal [email protected]

Головне фото: Роман Потапенко

Читайте також: Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як оздоровити дитину без поїздки у відпустку

Семаковська Тетяна 13:00, 4 Травня 2024
Дитина влітку / фото ілюстративне

Літо — ідеальна пора, для того, щоб оздоровити дітей вдома. Оскільки цього року у багатьох батьків може бути скрутна фінансова ситуація — оздоровчі заходи для дітей вдома допоможуть заощадити бюджет, а крім того допомогти дитині покращити самопочуття та гарно провести дозвілля.

Як оздоровити дітей вдома редакції Бахмут.IN.UA розповів Олександр Чмирьов — вихователь фізичної культури, тренер команди по флорболу “Бахмутські леви” та волонтер.

Як оздоровити дітей вдома

Оздоровити дитину вдома — це реальна задача, каже експерт. Можна почати навіть з дитячого майданчика, який є в кожному дворі, на цій території можна організувати тренування,які включатимуть й щоденні прогулянки, чи вікторини, які матимуть активну руханку. Також, ділиться в розмові, Олександр Чмирьов, батьки можуть шукати безкоштовних можливостей оздоровити дитину. Наприклад, при церквах часто діють недільні школи для діток, які можна відвідувати безплатно.

Як організувати цікаве дозвілля для дітей влітку

Screenshot 811 1cc36
Оздоровлення дітей / фото ілюстративне

За словами тренера, для того, щоб зробити відпочинок дітей влітку цікавим не обов’язково витрачати багато коштів. Достатньо мати м’яч та бажання.

Я просто брав дітей на вулицю, й ми займалися флорболом, бейсболом на вулиці. Всі охочі в грі могли брати участь, так ми робили в Бахмуті. Коли не було можливості, то зустрічалися онлайн. Я одягав костюм клоуна, просто веселив діток, ми робили зарядки разом,

Олександр Чмирьов // бахмутський тренер

Закалювання дітей: варто робити, чи ні

59bcdc88c3337 c5c17
Закалювання дітей / фото ілюстративне

Популярним методом оздоровлення дитини в домашніх умовах вважають саме закалювання холодною водою, чи свіжим повітрям. Вихователь фізичної культури зауважує, що цей метод має місце, але його потрібно застосовувати в розумних межах.

При закалюванні дитини звертайте увагу на її вік. Слід пам’ятати, що закалювання потрібно проводити поступово, й регулярно. Умовно, якщо дитина звикла до низької температури води — не потрібно її одразу ж обливати крижаною.

Перед тим, як закалювати дитину вдома варто проконсультуватися з педіатром, чи сімейним лікарем. 

Найголовніший принцип, який має бути при оздоровленні — не нашкодити. Закалювання не проблема, головне, щоб його робили правильно,

Олександр Чмирьов // бахмутський тренер

Загальні рекомендації з водного закалювання та повітряних ванн

ruhanku dla ditey 5 aa59c
Діти на вулиці можуть не тільки гуляти, але й влаштовувати ігри / фото ілюстративне

Тренер рекомендує дотримуватися рекомендацій щодо водного закалювання та повітряних ванн:

  • купання в річках, чи озерах можна розпочинати, коли дитині виповниться 1,5-2 роки;
  • для цього разом з дитиною можна пірнути у воду 1 чи 2 рази, й витерти малюка рушничком. Необхідно стежити за самопочуттям дитини, не допускати перегрівання або переохолодження;
  • коли дитина досягне трирічного віку можна починати вводити контрастний душ, спочатку потрібно постояти під звичайною теплою водою, потім можна ввімкнути холодну на 10-15 секунд, стежте за тиском води з крана, за потреби його можна знизити;
  • можна практикувати контрастне обливання кінцівок дитини, починати радять з ручок та ніжок;
  • повітряні ванни можна практикувати від народження малюка, для цього періодично потрібно змінювати температуру в кімнаті.

Сонячні ванни для дітей

chikd45 de593
Сонячні ванни для дітей корисні при розумному дозуванні / фото ілюстративне

Сонячні ванни для дітей також потрібно приймати дозовано. За словами, бахмутського тренера, діти можуть бути під сонцем до 11 години ранку. В цей час сонце не активне. 

Потім виходити на вулицю на сонце — діткам можна після 16:00. Це оптимальний час, коли дитина може приймати сонячні ванни, в інший час, це не рекомендується, тому що сонце дуже активне, та приносить більше шкоди, ніж користі.

Щоденні прогулянки

967 4f930
Прогулянка на вулиці з батьками допоможе маляті оздоровитися / фото ілюстративне

Якщо говорити про відпочинок дитини в місті — то тут для батьків основна складність полягає в тому, щоб витягнути чадо на вулицю. Діти можуть надати перевагу гаджетам, а не грі на вулиці. 

В такому випадку для дітей — найкраща мотивація, це власний приклад батьків. Тому, що якщо батьки будуть самі з дітьми гуляти, то й діти хотітимуть на вулицю, якщо ж діти бачать, що їхні рідні сидять вдома, вони наслідуватимуть це,

Олександр Чмирьов // бахмутський тренер

Він додає, що для дитини також важливо покласти конкретну ціль, чому потрібно вийти на прогулянку, чому вона має бути цікавою? Будь-яка руханка має бути цікавою для дитини, можна влаштувати мініпоходи для дитини.

Здорове харчування для дітей

1 5 1c434
Власним прикладом батьки можуть заохотити дитину до здорового харчування / фото ілюстративне

Відпочинок дітей влітку також охоплює й здорове харчування. Олександр Чмирьов наголошує, що в раціоні дитини мають бути фрукти, овочі, й загалом воно повинно бути насиченим вітамінами. 

Рекомендації з харчування:

  • більше овочів;
  • менше солодощів;
  • звичайне солодке замінювати на сухофрукти;
  • виключити з раціону дитини фастфуд;
  • обмежити вживання смаженого, натомість готувати страви на пару, чи в духовці.

Часто батьки кажуть, що вони не можуть відмовитися від солодкого чи смаженого в раціоні дитини, бо їй подобається така їжа. Річ в тому, що вона й спрямована на те, щоб викликати звикання. Харчові добавки, ароматизатори — це все робить швидку їжу смачною. Як наслідок отримаємо ожиріння, проблеми зі здоров’ям. Але рецептори дитини швидко звикають до здорового харчування, для цього достатньо 21 дня. Потім дитину за вуха не відтягнеш від здорової їжі,

Олександр Чмирьов // бахмутський тренер

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що класти в кошик та як правильно святкувати Великдень: пояснення священника

Семаковська Тетяна 12:00, 4 Травня 2024
Кошик до Великодня / фото ілюстративне

Великдень — це одне з найважливіших християнських свят, яке пов’язане воскресіння Ісуса Христа. Дата його святкування змінюється щороку. Цього року, наприклад, в Україні це свято відбудеться 5 травня.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася зі священником Української православної церкви отець Констянтин та дізналася, як правильно відсвяткувати Великдень.

Як святкувати Великдень

За словами священника, перш за все слід пам’ятати, що всі християнські свята потрібно святкувати молитвою. Коли люди приходять до храму, моляться й прославляють Бога — це християнське святкування. Саме тому священник рекомендує відвідати за можливості храм.

Що класти до Великоднього кошика

Крашанка
Писанки розмальовують залежно від регіону / фото ілюстративне

Отець Констянтин каже, що до кошика можна класти усі скоромні продукти, тобто не пісні. Для освячення подбайте про м’ясні та молочні страви, це ковбаса або шинка. 

В кошику також мають бути писанки або крашанки, сирна паска й масло чи сметана. Інколи українці можуть додавати до кошика ще й шматочок сала в кошик. Однак, основою кошика є Паска — традиційна випічка, яка символізує тіло Ісуса Христа.

Прикрашають кошик накидкою, яку можна вишити самостійно або ж придбати на ринку. Якщо не має можливості купити кошик — освятити великодню їжу можна навіть у звичайному пакеті. Обирайте той, у якого міцні ручки. Не забудьте купити сірник та свічку, які традиційно запалюють перед освяченням кошика.

Своєю чергою, у кошик заборонено класти алкоголь, а також гроші чи ювелірні прикраси. 

Як святкувати Великдень на фронті

kapelan ZSU shtab ATO b43c5
Військові на службі / фото Новинарня

Військові ЗСУ повною мірою виконують заповіді Божі, заповіді любові до Бога, до своїх ближніх, бо вони захищають свою країну, захищають нас із вами. Навіть, якщо у воїнів не виходить постувати чи молитися — це не важливо для них, бо вони й так виконують заповіді. Бійці також можуть помолитися, для цього необов’язково прийти до храму, помолитися можна буде де. Якщо у військових буде можливість прийти до церкви — ми всіх чекаємо,

отець Костянтин // священник

Священник додає, що всі українці повинні молитися за захисників і за тих людей, які перебувають зараз у важких ситуаціях, зокрема, на ТОТ. 

Храм / фото ілюстративне

Молитися треба насамперед за українську армію, а вже потім за себе, своїх рідних, пояснює священнослужитель. Для військових потрібно читати 90 Псалом, наголошує отець.

Від імені усієї української православної церкви я хотів би привітати всіх зі святом Паски, Воскресіння Господнього, особливо наших захисників. Хочу побажати їм Божого Захисту. Є такий вислів, після Страсного Тижня завжди наступає Паска, так само й на нашій українській землі після 9 років війни також воскресне Україна. Перемогу нашому війську. Нехай Господь нас всіх береже,

отець Костянтин // священник

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

girl 1250679 1280 e5d1b

Як оздоровити дитину без поїздки у відпустку

Літо — ідеальна пора, для того, щоб оздоровити дітей вдома. Оскільки цього року у багатьох батьків може бути скрутна фінансова ситуація — оздоровчі заходи для […]

Великодній кошик

Що класти в кошик та як правильно святкувати Великдень: пояснення священника

Великдень — це одне з найважливіших християнських свят, яке пов’язане воскресіння Ісуса Христа. Дата його святкування змінюється щороку. Цього року, наприклад, в Україні це свято […]

cake g7b2ee3d25 1280 3562b

Як оригінально прикрасити Паску в 2024: цікаві ідеї декору

Рецепт ідеальної Паски ми вже розповідали, а от як прикрасити Паску у 2024 році дізнаємося сьогодні. Як патріотично прикрасити паски, аби вразити гостей. У добірці […]

IMG 3298 20ddc

Що потрібно знати, аби безпечно користуватися велосипедом. Розповідає бахмутянин

Весна та літо — це ідеальна пора для того, щоб пересуватися вулицями велосипедом. Цей негабаритний транспортний засіб не тільки допомагає швидко дістатися потрібної точки, але […]

Бахмутська писанка миру: редакція оголошує старт голосування

Сьогодні, 3 травня, оголошуємо старт голосування у межах конкурсу “Бахмутська писанка миру”, участь в якому брали діти з Бахмутського району. Учасники малювали до світлого свята […]