Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Семаковська Тетяна 11:38, 12 Січня 2023

Screenshot 347 851ebВолодимир Березін — краєзнавець, громадський діяч та активіст виклав свої думки, щодо розбудови громади після перемоги. Яким досвідом може поділитись наш Бахмут — читайте в матеріалі.

Наші міста вже одного разу звільняли й у нас є унікальний досвід – що робити після деокупації, вважає пан Березін та наводить основні тези такого досвіду.

Без виборів, але з демократією

Виборів у прифронтових громадах не потрібно проводити, однак треба продовжувати призначати військові адміністрації. Необхідно створити в громадах регулярні наради учасників бойових дій.

Крім того, треба робити на постійній основі зустрічі керівництва громади зі всіма охочими, тобто віче у формі громадських слухань із заслухуванням, фіксацією та наданням відповідей на всі пропозиції, що поступають, вважає Березін.

Подібний досвід був у Дружківці у 2014-2015 роках. Головне – не просто звітувати владі, а слухати, надати можливість людям висловлювати свої думки. Щоб не робити для нас без нас, пише Володимир Березін.

Співпраця з правоохоронними органами

На думку, Володимира Березіна слід організувати обов’язкову щотижневу зустріч з керівництвом місцевої поліції всіх охочих. 

“В Костянтинівці це робили з 2015 по 2019 роки та довели їх (ред. зустрічей) ефективність”, — вважає Володимир Березін.

Під час таких зустрічей поліція системно звітує, що зробили за тиждень, відповідає на питання. Крім цього, це — унікальна можливість кожного охочого прийти та зробити заяву, яку поліція буде зобов’язана розслідувати.  

Правоохоронці, держслужбовці, працівники культури та освіти повинні бути головними державниками та показниками українськості та патріотизму. Громадськість повинна їх постійно контролювати та атестувати. 

Читайте також: «Ми тоді були голодні, злі і в нас мотивація була більша!», – Віктор Шендрік про розвиток демократичного руху у 90-ті

Screenshot 346 41542

З матеріалу про здобуття Бахмутом історичної назви

Громада на першому місці

В громадах повинні працювати Ради підприємців, Громадські ради для ГО, ради профспілок, ради релігійних організацій, екологічні ради тощо. Це також важливе при пропорціональних партійних виборах, вважає ексдепутат. 

Громадські слухання, сходи громадян за місцем проживання, сільські, вуличні сходи повинні бути постійною практикою. Це, а не гарні дороги та фасади є головним показником роботи влади.

“Кожна цеглина, кожний цвях в місті повинні кричати, яка наша громада українська. Це навіки наша головна культурна та екскурсійна привабливість. Треба робити календарі, щоб всі 365 днів в році були заповнені видатними людьми та подіями. Екскурсії повинні робити діти та молодь для дітей та молоді. Бо, як говорив Олекса Тихий, якщо діти виховують дітей – вони краще виховуються самі”, — пише краєзнавець.   

Сталий розвиток екосвідомості

В Стратегії розвитку громади обов’язково повинна бути — дружність до природи. Це й виховання на свіжому повітрі (тим паче, якщо школи зруйновані), пошук та використання альтернативних джерел енергії, озеленення, визнання головної річки громади – пам’ятником природи, який офіційно береться під охорону, розмірковує Березін.

Крім того, влада повинна всіляко підтримувати та створювати, якщо їх ще немає органи самоорганізації населення — територіальні, квартальні чи вуличні комітети. Необхідність розвитку ОСББ вже всім зрозуміла. 

“Ми зараз воюємо (в тому числі інформаційно) за правду, тому давайте забезпечимо правду в тилу. І для цього не обов’язково чекати Перемоги” — підсумовує Володимир Березін.

Головне фото: з архіву Володимира Березіна

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Зимова горотерапія для військових: як долучитися до безплатного відпочинку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 24 Листопада 2024
Горотерапія для військових / фото Metta, NGO

Громадська організація Metta, NGO відкрила реєстрацію для демобілізованих військових, які бажають безплатно відпочити в горах взимку. Його планують провести у спеціальному таборі з 5 по 8 грудня 2024 року.

Про це повідомили представники Metta, NGO в Facebook

Відпочинок для військових

Відпочинок для військових відбудеться з 5 по 8 грудня 2024 року в Карпатах. Організатори обіцяють військовим зцілення через походи горами та повернення до себе через взаємодію з іншими людьми. Все це супроводжуватимуть психологи та гіди, серед яких також ветерани війни. Зокрема, нинішній похід проводитиме Олексій Кушнєр з Nomad.live.

Сам виїзд запланований на 5 грудня, о 07:30, зі Львова. Спеціальний автобус безплатно довезе учасників до місця зустрічі. Їм же гарантують й повністю безплатне проживання та харчування.

При собі рекомендують мати наступні речі:

  • речі по погоді;
  • капці домашні або шкарпетки (для комфорту в притулку);
  • зручне взуття, яке може витримувати дощ (якби раптом ми потрапили під дощ в поході);
  • дощовик;
  • вушні затички та маска за потреби для комфортного сну;
  • термос;
  • ліки за індивідуальною потребою (загальна аптечка в нас є);
  • музичний інструмент – якщо хочете прихопити зі собою);
  • смаколики собі;
  • рушник;
  • одяг для сну;
  • килимок /каремат чи сідачку;
  • термочашку або будь-яке інше горнятко, ложку (для перекусу в мандрівках).

Як долучитися

Для того, щоб взяти участь в поході, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Києві з’явиться безплатна ковзанка для дітей з безлімітним катанням: дата відкриття

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 24 Листопада 2024
Ковзанка / фото Ice & Lights

Вже у наступну суботу, 30 листопада, в Києві запустять відкриту ковзанку Ice & Lights. Вона буде безплатною для дітей до трьох років.

Про це повідомили організатори ковзанки на сторінці в Instagram.

Ковзанка в Києві

Нова київська ковзанка, яка отримала назву Ice & Lights, відкриється на території артзаводу “Платформа”. Вона працюватиме по принципу безлімітного катання.

Вартість квитків сягатиме 400 гривень. У ціну входитиме вартість доступу до ковзанки, ковзани та послуги інструкторів, які працюватимуть на місті. Окрім того, організатори обіцяють повноцінну зону відпочинку з гарячими напоями.

Вхід же для дітей до трьох років буде безплатним.

Працюватиме нова ковзанка щодня, з 10:00 по 21:00. Вона буде розташована за адресою: місто Київ, вулиця Якова Гніздовського, 1А.

Куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися унікальною атмосферою радості та спокою.

Редакція Бахмут IN.UA в матеріалі за посиланням ділиться власною добіркою цікавих місць в Києві, які варто відвідати пізньою осінню та взимку. В ній можна знайти безкрайні паркові зони, унікальні архітектурні творіння та навіть музеї з шедеврами мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. І все це розкривається взимку, коли випадає перший сніг.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зимова горотерапія для військових: як долучитися до безплатного відпочинку

Громадська організація Metta, NGO відкрила реєстрацію для демобілізованих військових, які бажають безплатно відпочити в горах взимку. Його планують провести у спеціальному таборі з 5 по […]

12:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро

У Києві з’явиться безплатна ковзанка для дітей з безлімітним катанням: дата відкриття

Вже у наступну суботу, 30 листопада, в Києві запустять відкриту ковзанку Ice & Lights. Вона буде безплатною для дітей до трьох років. Про це повідомили […]

11:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро

Новий “Аватар”, “Капітан Америка” та перезапуск “Супермена”: п’ять фільмів, прем’єра яких запланована на 2025 рік

2025 рік обіцяє багато прем’єр, які здатні зібрати мільйони глядачів у кінотеатрах. Серед них фільми із захопливих трилогій, продовження вже відомих частин кіновсесвітів та навіть […]

10:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро

Біля Часів Яру ліквідували російського пропагандиста з Russia Today

Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT. Часів Яр, Магомед Бучаєв Продюсер […]

опитне

Опитне: росіяни показали архівні кадри

На російських пропагандистських пабліках публікують архівні кадри з селища Опитне, що під Бахмутом. Росіяни показали, який вигляд мали багатоповерхівки селища у липні 2024 року. Редакція […]