Розвідувальний дрон «Довбуш Т10» для ЗСУ: в Україні тестують новий БПЛА

Семаковська Тетяна 10:29, 28 Грудня 2022

de279b622e7e82f7aa3e53a08d83acc3 3edbfНа сході тестують новий український розвідувальний дрон Довбуш Т10. Що відомо про новий український літак, розповів в ефірі «1+1» у рамках телемарафону ініціатор проєкту виробництва безпілотників, співзасновник monobank Володимир Яценко.

Довбуш – це багатофункціональний БПЛА, який можна модернізувати у розвідувальний чи ударний дрон. Завдяки новітньому програмному забезпеченню та спецобладнанню український дрон недоступний для ворожих сил електронної протидії та ППО. Готові «Довбуші» безплатно передають силам оборони.

Ініціатор проєкту виробництва безпілотників, Володимир Яценко, розповів, що вони працюють над цим дроном майже з початку війни:  

«Це не тільки розробка, що з’явилася. Ми майже з початку війни працюємо над цим літаком. І зараз це процес, який вже йде “по накатаній”: тобто відбувається навчання, використання наших літаків. Сьогодні головне завдання — це збільшити виробництво цих апаратів, а також забезпечити їх використання у важких погодних умовах, у нас зараз зима та дуже часто непрості погодні умови. Зараз ми націлені на ці речі. А використання вже є, цей процес стабільний. Наші літаки сьогодні працюють по всій лінії фронту»

За його словами, «Довбуші» від закупівлі у китайському супермаркеті перейшли до власного масового виробництва:

«Якщо ми починали з кількох на день, то зараз відкрили нове виробництво Европі. Тобто ми перейшли від закупівлі у китайському супермаркеті до власного виробництва. І сьогодні – це надтехнологічне виробництво. Ми чекали на обладнання 5-6 місяців, щоб його почати. І це нас стримувало від тієї кількості, яку ми можемо виробляти в день», – додав ініціатор проєкту.

«Довбуші» майже не засікаються РЕБами чи ППО. Також, страждають від поганих погодних умов, але така  проблема не нова, вона існує й у «Шахідів»

Screenshot 285 240e0

Дрон Інквізитор. Фото: «Вчасно» 

Читайте також: На Донеччині ЗСУ розробили унікальний дрон «Інквізитор»

«Ми виробляємо універсальний літак, який може використовуватися у всіх місіях, не лише як розвідник, а й коригувальник. Це літак, який може вражати ворога. Мінімум 10 км на лінії фронту має постійно працювати один літак. Під тим самим Бахмутом вони використовують прилади нічного бачення і атакують вночі, тому потрібно постійно працювати – 24/7, якщо раніше це були великі групи, які були добре видно, то тепер це диверсійні групи, які потрібно постійно контролювати», — розповідає Володимир. 

За словами ініціатора проєкту, головне завдання – розробка високоточної зброї. Якщо наші літаки будуть здатні завдавати ударів з похибкою один-два метри, ми автоматично переміщуємося до вищої ліги виробників зброї в усьому світі:

«За кілька місяців ми наближаємось до обладнання, яке можна буде називати високоточною зброєю. Перший шлях — це безпілотники. А потім це можна поширити і на всю іншу зброю.Що стосується морських дронів, то технології — такі ж. Якщо Україна матиме високоточну зброю, це буде на довгий час. Ми будемо на голову вищими, ніж ворог. Найвпливовіші фахівці працюють над цією темою. Основне і головне – мати обладнання для завдання високоточного удару», – додав Володимир Яценко.

Фото: ТСН

Читайте також: Інтелектуальна війна: як в Україні планують розвивати оборонний комплекс

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]