Як вступникам із Бахмута підтвердити вибір місця навчання: інструкція

Семаковська Тетяна 14:39, 26 Липня 2023

Абітурієнти ae10f

Абітурієнти, які отримали рекомендацію до зарахування в омріяний заклад освіти, мають підтвердити місце навчання. Міністерство освіти і науки України спільно з державним підприємством «Інфоресурс» розробили зручну інструкцію та зібрали важливу інформацію, щоб майбутні студенти розібралися з цим швидко і легко.

Як підтвердити місце навчання?

У закладі освіти під час виконання вимог до зарахування: 

  • підпишіть заяву онлайн за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або «Дія.Підпис»;
  • або власноруч підпишіть роздруковану заяву і завантажте її сканкопію в електронний кабінет.

В електронному кабінеті

  • для всіх вступників — підпишіть заяву за допомогою КЕП або «Дія.Підпис»;
  • лише для вступників, які перебувають на території, деокупованій після 1 вересня 2022 року або за кордоном, і не можуть отримати КЕП на ID-картку — завантажте сканкопію власноруч підписаної заяви.

Накласти КЕП

  1. У модулі «Подані заяви на вступ» виділіть позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)» та натисніть «Підтвердити вибір місця здобуття освіти».  
  2. Підтвердіть, що ви попереджені про обов’язковість подання військовозобов’язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі). 
  3. Оберіть пункт «Накласти кваліфікований електронний підпис» та натисніть кнопку «Накласти КЕП». 
  4. Виберіть центр сертифікації, який видав вам ключ, завантажте файл ключа, зазначте пароль до нього та натисніть кнопку «Підписати». 
  5. Оновіть сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з’явитися дата і час підписання. 

Важливо: накласти КЕП в електронному кабінеті можуть ті вступники, у даних яких зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). 

Для вступників, які реєструвалися на НМТ 2023 року, ці дані будуть внесені автоматично. Іншим вступникам треба звернутися до приймальної комісії закладу вищої освіти (ЗВО) для внесення інформації до бази.

Завантажити сканкопії заяви 

  1. У модулі «Подані заяви на вступ» виділіть позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)», натисніть «Друк електронної заяви», заповніть додаткові дані й натисніть «Так».
  2. Роздрукуйте заяву та власноруч підпишіть. Якщо немає можливості роздрукувати, напишіть таку ж заяву власноруч і підпишіть.  
  3. Повторно виділіть позначкою потрібну заяву і натисніть «Підтвердити вибір місця здобуття освіти». 
  4. Підтвердіть, що ви попереджені про обов’язковість подання військовозобов’язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі). 
  5. Оберіть пункт «Завантажити сканкопію власноруч підписаної заяви» та завантажте файл у форматі .JPG, .JPEG чи .PDF розміром не більш як 2 МБ.
  6. Оновіть сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з’явитися дата і час підписання. 

Скасувати вибір 

  1. Виділіть позначкою потрібну заяву та натисніть «Скасувати підтвердження вибору місця здобуття освіти (анулювати КЕП/видалити файл)». 
  2. Ознайомтеся з текстом попередження та натисніть «Підтвердити». 

Важливо: скасувати вибір місця навчання вступник може тільки до моменту підтвердження закладом освіти виконання вимог до зарахування.

Ознайомитися з детальною відеоінструкцією можна за посиланням.

Дедлайни підтвердження місця навчання на бюджет

  • 29 липня (12:00) — фаховий молодший бакалавр на основі базової середньої освіти (БСО) (9-ти класів);
  • 18 серпня (12:00) — фаховий молодший бакалавр на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) (11-ти класів), кваліфікаційного рівня (КР);
  • 8 серпня (18:00) — молодший бакалавр, бакалавр, магістр на основі ПЗСО або НРК5 (з дипломом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра);
  • 29 серпня (18:00) — магістр на основі бакалавра (спеціаліста, магістра).

Читайте також: Як абітурієнтам правильно подати заяву на вступ до коледжу?  

Як писати і куди надсилати мотиваційний лист вступника — читайте тут.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні розпочався ключовий етап вступної кампанії — реєстрація електронних кабінетів для більшості вступників. Міністерство освіти і науки з державним підприємством «Інфоресурс» розробили алгоритм онлайн-вступу до закладів вищої освіти (ЗВО).

Раніше ми писали, як вступникам із ТОТ подати документи до закладів вищої освіти.

Фото: zn.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]