Сорбет або тирамісу: кондитерка з Бахмута розповідає, що можна приготувати з ягід

Семаковська Тетяна 12:00, 27 Квітня 2024

Поки триває сезон полуниці, черешні, малини та інших літніх ягід, й ціни на них ще невисокі хочеться зробити різні ягідні десерти. Смачні десерти із сезонних ягід — це найкращий спосіб отримати вітаміни.

Бахмутська кондитерка Ганна Полосухіна розповіла, що приготувати з ягід літом.

Що можна зробити з ягід

Ягідні десерти — чудова альтернатива звичайним магазинним солодощам, ціни на ягоди влітку тішать, а користі від десертів з полуницею, смородиною чи ожиною буде набагато більша, ніж від шоколадного батончика. Крім того, можна робити десерти без випічки з ягодами.

“Зазвичай, мені завжди шкода випікати, відварювати, желювати цю ягоду. Для мене полуниця, це нова нотка у знайомих десертах, додайте нарізану слайсами полуницю на крем між кормами у наполеон, або щедро прикрасьте медовик. Полуниця у цих тортах дуже смакує, але треба пам’ятати що таки торти мають дуже короткий термін і зберігаються у холодильнику”, — зазначає кондитерка.

Свіжу полуницю також можна додати до крему у меренговий рулет, або до десерту Анна Павлова, солодка меренга чудово поєднується з кислинкою полуниці. 

Що приготувати з полуниці?

sm 00 5b007

Полуничне смузі / фото з відкритих джерел

Ганна Полосухіна розповідає, що її діти дуже люблять смузі, це простий в приготуванні напій допоможе малюкам отримати й задоволення, й порцію вітамінів.

Рецепт смузі з полуниці

Щоб приготувати смузі потрібно змішати у блендері йогурт, полуницю, базилік та мед. Якщо ви любите більш класичні смаки більш, то вам сподобається полуниця з молоком та бананом. Полуничний смузі, це корисний десерт для малюків та дорослих, але не варто боятися експерементувати зі смаками. Додавайте у смузі шоколад, арахісову пасту чи мед.

Щоб легше перенести спеку, кондитерка радить робити коктейлі із полуниці. Для цього потрібно збити у блендері полуницю з м’ятою та льодом, викласти наполовину у стакан і залити холодною газованою водою, або за бажанням тоніком.  

Пюре полуниці у свіжому вигляді також підходить до приготування зефіру, бо кислотності цього фрукту достатньою, щоб почав працювати пектин, або ж додати агар-агар. Але такий зефір також має маленький термін до споживання, пояснює експертка 

Що таке морозиво сорбет

shutterstock 280956011 2 5b605

Ягідний сорбет / фото з відкритих джерел

Якщо, ви вже перепробували безліч рецептів, але питання, що приготувати з ягід, все ще актуальне — спробуйте зробити ягідний сорбет.

Рецепт сорбету

Для цього полуницю промийте, очистьте від хвостиків, просушіть. Потім для зручності її можна нарізати й перемістити в блендер. Полуницю збиваємо, а отриману суміш переливаємо у форму для морозива, якщо такої немає підійде посудина і глибоким дном. Закладаємо суміш у морозильну камеру на 5-8 годин, після цього можна смакувати десерт просто ложкою.

Крім ягідного, можна робити сорбет із шовковиці, на кожні 500 грамів шовковиці додавайте 50-70 грамів цурку. 

“Я додаю сушену перемелену до порошка м’яту. Ягоди вимити, і заморозити. Заморожені ягоди перебити з цукром. Протерти крізь сито й ще раз заморозити. Доречі цей шербет можна залити тоніком і вийде смачний прохолодний напій”, — ділиться кондитерка.

Тирамісу з полуницями

зображення viber 2023 06 22 16 24 23 760 4bdad

Ягідний десерт / надане героїнею

Десерти з полуниці можуть бути й незвичні, наприклад можна зробити смачні десерти із ягід на основі рецепта тирамісу. 

Інгредієнти:

  • 2 упаковки печиво савоярді;
  • полуниця.

Крем варіант 1

  • 250 грамів 33% вершків;
  • 250 грамів крем-сиру;
  • 150 грамів цукру.
зображення viber 2023 06 22 16 24 43 503 9f894

Десерт пані Ганни / фото надане героїнею

Крем варіант 2

  • 250 грамів маскарпоне; 
  • 170 грамів 33% вершків;
  • 2 яєчних жовтки;
  • 50 грамів цукрової пудри.

Приготування:

Для приготування печива беремо каву, або за бажанням можна зробити полуничний сироп (пропорції 1:1 полуничний сік, цукор). Печиво обмакуємо у каву або у сироп, викладаємо все шарами до форми у такій послідовності:

  • печиво;
  • полуниця;
  • і крем. 
зображення viber 2023 06 22 16 24 44 413 31fde

Торт кондитерки / фото надане героїнею

Відправляємо все на 5 годин, можна поставити на ніч до холодильника.

Приготування крему 1 варіант — все змішуємо міксером. 

Приготування крему 2 варіант — жовтки збити міксером з цукром до білої піни на водяній бані. Окремо збити холодні вершки. Додати до збитих вершків маскарпоне та цукрово-яєчну масу і знову збити.

Корисні десерти без цукру

Полуниця добре поєднується із сиром, а крім того, такий частунок не шкодить фігурі. Кондитерка радить робити смачний десерт із сиру та полуниці, який можна їсти на сніданок, або заморозити і буде смачне морозиво. 

Дієтичний рецепт з лохини

Дітям й дорослим на сніданок кондитерка рекомендує зробити корисний та швидкий десерт. Для цього ягоди смородини і малини збити з сиром й сметаною, або вершками. Отриманий мус викласти у креманку, й полити медом.

Інгредієнти:

  • 200 г полуниці
  • 200 г сиру
  • 1 банан
  • 1 ст.л. меду
  • 2 столові ложки сметани, або вершків.

Приготування:

Полуницю разом із домашнім сиром, цукром та сметаною збити до пухнастої однорідної маси. Викласти та покласти згори порізані ягідки. Або перекласти до форми і заморозити. 

Десерти зі смородиною та журавлиною

smorodyna 5dfacСмородина / фото з відкритих джерел

Якщо ви не любите полуницю, або вже наїлися її вдосталь можна приготувати десерт з журавлиною або десерт зі смородиною.

“Смородина і малина — це дуже насичена на смак ягода. З них виходять дуже цікаві лимонади. Вони прекрасно поєднуються з м’ятою, лимоном і базиліком. Малина дуже смачно поєднується у смузі зі шпинатом та авокадо”, — пояснює кондитерка.

Рецепт крем-чізу

Щоб зробити свою звичну їжу яскравішою можна додати до тіста у млинці сік шпинату, тоді вони вийдуть насичено салатового кольору, подавати їх можна з малиною і крем-чизом

Щоб зробити крем-чиз потрібен вершковий сир 200 грамів, 100 грамів вершків і 50 грамів цукру. Все це змішати і збити. 

Журавлина окрім традиційно знайомого морсу, дуже гарно запікається у бісквіті чи мафіні, але перед додаванням  її до тіста, кондитерка рекомендує її присипати крохмалем. Крім того, журавлина ідеальна поєднується з м’ясом або сиром чи сирними палочками.

Рецепт морсу з журавлини

shutterstock 3696086751 16493

Морс / фото з відкритих джерел

Інгредієнти:

  • 500 грамів журавлини;
  • 200 грамів цукру;
  • 1 апельсин (сік і цедра);
  • ¼ ч.л. меленого мускатного горіха;
  • 50 мл води.

Приготування:

У сотейник помістити журавлину, цукор, спеції і 50 мл. води. Апельсин ошпарити, просушити, зняти тонкими смужками цедру і видавити сік. Цедру додатково подрібнити і відправити до соусу. На середньому вогні, постійно помішуючи, довести до кипіння. Зменшити вогонь і варити 8-9 хвилин, час від часу помішуючи.

Цікаві рецепти на святковий стіл з ягід

Vichnevuy sous myaso 15 500x350 min 1200x800 4b2ae

Смородина / фото з відкритих джерел

З ягід можна зробити не тільки солодкі десерти, але й доповнити смак м’яса, приготувавши вишневий соус.

Інгредієнти:

  • 500-600 грам вишні (без кісточки);
  • 3 бутони гвоздики;
  • 1 палочка кориці;
  • Цедра одного апельсина і сік;
  • 100 грамів цукру;
  • 0,5 ч. л. солі.

Все інгредієнти проварити, збити блендером й трохи уварити.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:50, 8 Травня 2025
ЖК Світлопарк на Видубичах / фото ЛУН

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі попит на житло в столиці зростає, що впливає як на вартість оренди, так і на ціни купівлі квартир. Для багатьох переселенців знайти доступне житло в Києві стає справжнім викликом, особливо в центральних районах і поблизу станцій метро.

Редакція Бахмут IN.UA дослідила це питання й розповідає про актуальні ціни на житло в різних районах Києва.

Житло в Києві у 2025 році: скільки коштує купівля та оренда

У зв’язку з частішими евакуаціями з прифронтових областей дедалі більше українців змушені шукати нове житло, і Київ часто стає першим вибором. Столиця приваблює відносною безпекою, розвиненою інфраструктурою та можливістю знайти роботу, але ціни на оренду й купівлю нерухомості тут стрімко зростають. Попит перевищує пропозицію, особливо на недороге житло, що створює додатковий тиск на ринок.

Що таке “первинне” та “вторинне” житло

Одна з квартир у Києві, яку здають на платформі ЛУН у ЖК Володимирський / фото Перченко Тетяна

У сфері нерухомості терміни “первинка” та “вторинка” позначають тип житла залежно від його стану та історії власності.

“Первинка” (первинний ринок) — це новозбудоване житло, яке ще не було у приватній власності. Його продає забудовник або держава безпосередньо першому покупцю. Часто квартири на первинному ринку ще будуються або нещодавно здані в експлуатацію.

“Вторинка” (вторинний ринок) — це житло, яке вже має одного або кількох попередніх власників. Його продають фізичні особи через агентства або напряму, і такі квартири зазвичай уже придатні для проживання.

Скільки коштує “первинне” житло в Києві у 2025 році

Середня вартість житла залежить від його класифікації / скриншот

У 2025 році вартість первинного житла в Києві продовжує зростати через підвищений попит, особливо з боку внутрішньо переміщених осіб. За даними платформи ЛУН, середня ціна квадратного метра в новобудовах становить близько 53 500 гривень. Цей показник залежить від типу житла:

  • преміум — 132 900 гривні/м²;
  • бізнес — 72 600 гривні/м²;
  • комфорт — 45 000 гривні/м;
  • економ — 40 000 грн/м².

Ціни також залежать від району:

  • Печерський — 101 700 гривні/м²;
  • Шевченківський — 72 200 гривні/м²;
  • Подільський — 62 400 гривні/м²;
  • Голосіївський — 55 300 гривні/м²;
  • Оболонський — 51 900 гривні/м²;
  • Солом’янський — 51 900 гривні/м²;
  • Святошинський — 48 100 гривні/м²;
  • Дніпровський — 45 600 гривні/м²;
  • Дарницький — 45 000 гривні/м²;
  • Деснянський — 39 600 гривні/м².

Варто зазначити, що близькість до метро або основних транспортних вузлів також суттєво впливає на ціну.

Скільки коштує “вторинне” житло в Києві у 2025 році: однокімнатні квартири

Вторинне житло в Києві має більший попит через більшу пропозицію та нижчі ціни. На формування вартості впливають район, стан будинку, поверховість, наявність ремонту, технічний стан комунікацій і близькість до інфраструктури.

Вартість однокімнатної квартири на вторинному ринку / скриншот

Середня ціна однокімнатної квартири — 64 000 доларів або 2 656 700 гривні Розподілення по районах наразі наступне:

  • Печерський — 124 000 доларів США (5 138 000 гривні);
  • Шевченківський — 79 900 доларів США (3 310 800 гривні);
  • Голосіївський — 67 500 доларів США (2 797 000 гривні);
  • Подільський — 62 000 доларів США (2 569 100 гривні);
  • Дарницький — 61 500 доларів США (2 548 300 гривні);
  • Дніпровський — 59 000 доларів США (2 444 000 гривні);
  • Солом’янський — 55 500 доларів США (2 299 700 гривні);
  • Оболонський — 54 500 доларів США (2 258 000 гривні);
  • Петропавлівська Борщагівка — 52 500 доларів США (2 175 400 гривні);
  • Святошинський — 50 000 доларів США (2 071 000 гривні);
  • Софіївська Борщагівка — 48 000 доларів США (1 988 900 гривні);
  • Вишгород — 44 800 доларів США (1 856 000 гривні);
  • Деснянський — 41 800 доларів США (1 732 000 гривні);
  • Вишневе — 41 500 доларів США (1 719 000 гривні);
  • Ірпінь — 36 000 доларів США (1 491 000 гривні);
  • Буча — 34 000 доларів США (1 408 800 гривні);
  • Гостомель — 26 000 доларів США (1 077 366 гривні).

Скільки коштує “вторинне” житло в Києві у 2025 році: двокімнатні квартири

Вартість двокімнатної квартири на вторинному ринку / скриншот

Середня ціна двокімнатної квартири — 100 000 доларів. Розподілення по районах наразі наступне:

  • Печерський — 190 000 доларів США (7 873 000 гривні);
  • Шевченківський — 125 000 доларів США (5 179 600 гривні);
  • Голосіївський — 112 000 доларів США (4 640 900 гривні);
  • Подільський — 90 000 доларів США (3 729 347 гривні);
  • Дарницький — 90 000 доларів США (3 729 347 гривні);
  • Солом’янський — 89 500 доларів США (3 708 000 гривні);
  • Оболонський — 78 900 доларів США (3 269 300 гривні);
  • Дніпровський — 75 000 доларів США (3 107 700 гривні);
  • Петропавлівська Борщагівка — 71 600 доларів США (2 966 900 гривні);
  • Софіївська Борщагівка — 70 000 доларів США (2 900 600 гривні);
  • Святошинський — 66 000 доларів США (2 734 800 гривні);
  • Вишгород — 60 800 доларів США (2 519 300 гривні);
  • Вишневе — 59 500 доларів США (2 465 500 гривні);
  • Деснянський — 55 100 доларів США (2 283 100 гривні);
  • Ірпінь — 55 000 доларів США (2 279 000 гривні);
  • Буча — 50 500 доларів США (2 092 500 гривні);
  • Гостомель — 45 000 доларів США (1 864 600 гривні);

Скільки коштує оренда житла в Києві у 2025 році

Оренда житла у Києві залишається популярною з кількох ключових причин. По-перше, багато людей переїжджають до столиці тимчасово — на навчання, роботу або через вимушену евакуацію, і купівля житла для них є недосяжною або недоцільною. По-друге, оренда дає гнучкість — можна швидко змінити район або житлові умови без довготривалих зобов’язань. Крім того, високі ціни на первинне та вторинне житло змушують багатьох обирати саме оренду як фінансово доступніший варіант. Для переселенців та молоді оренда часто — єдиний реальний спосіб жити в Києві.

Розподілення цін по районах на оренду однокімнатної квартири у Києві / скриншот

Середня ціна оренди однокімнатної квартири — 17 500 грн. Розподілення по районах наразі наступне:

  • Печерський — 33 500 гривні;
  • Шевченківський — 24 000 гривні;
  • Голосіївський — 20 000 гривні;
  • Подільський — 18 000 гривні;
  • Солом’янський — 16 000 гривні;
  • Дарницький — 15 000 гривні;
  • Оболонський — 15 000 гривні;
  • Святошинський — 15 000 гривні;
  • Дніпровський — 14 000 гривні;
  • Петропавлівська Борщагівка — 14 000 гривні;
  • Софіївська Борщагівка — 14 000 гривні;
  • Вишневе — 12 000 гривні;
  • Ірпінь — 12 000 гривні;
  • Буча — 11 000 гривні;
  • Гостомель — 11 000 гривні;
  • Деснянський — 9 000 гривні.
Житло в різних районах Києва / скриншот

Середня ціна оренди двокімнатної квартири — 27 700 гривні. Розподілення по районах наразі наступне:

  • Печерський — 46 000 гривні;
  • Шевченківський — 31 000 гривні;
  • Голосіївський — 30 000 гривні;
  • Подільський — 22 000 гривні;
  • Солом’янський — 22 000 гривні;
  • Петропавлівська Борщагівка — 21 000 гривні;
  • Софіївська Борщагівка — 21 000 гривні;
  • Вишневе — 21 000 гривні;
  • Оболонський — 20 000 гривні;
  • Дарницький — 19 000 гривні;
  • Ірпінь — 17 000 гривні;
  • Буча — 17 000 гривні;
  • Гостомель — 17 000 гривні;
  • Святошинський — 16 000 гривні;
  • Дніпровський — 16 000 гривні;
  • Деснянський — 11 000 гривні.

У 2025 році купівля та оренда житла в Києві залишаються актуальними, але фінансово непростими рішеннями для багатьох українців. Тому варто орієнтуватися на пропозиції в різних районах міста, у тому числі й у передмісті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:57, 8 Травня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 15 травня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Одноразова грошова допомога у Львові: як ВПО можуть отримати підтримку від міста

Громадяни та громадянки, які проживають на території Львівської міської територіальної громади, можуть отримати одноразову грошову допомогу від міста. Ця норма стосується не лише місцевих мешканців, […]

14:25, 06.05.2025 Скопіч Дмитро

Базова соціальна допомога в Україні у 2025: хто і скільки отримуватиме від держави

Соціальна допомога — це форма державної підтримки, яка надається вразливим верствам населення для забезпечення базових життєвих потреб. Вона включає грошові виплати, субсидії, пільги та інші […]

12:33, 04.05.2025 Скопіч Дмитро

Міядзакі, та не “дякуйте”: як користуватися чатом GPT в 2025 році

Усе частіше користувачі, замість традиційних пошукових систем, вводять запити безпосередньо в ChatGPT. Ви можете просто ввести в гугл “чат гпт” або “чат gpt україна” та […]

11:01, 03.05.2025 Скопіч Дмитро