Як пройде останній дзвоник в українських містах та що планують Бахмутські школи?

Семаковська Тетяна 17:29, 23 Травня 2023

69 large v1622122645 891f2Кінець травня та середина червня для випускників асоціюються з останнім дзвоником. Втім, через повномасштабну війну останній дзвоник в 2023 буде відрізнятися від попередніх років. 

Редакція «Бахмут IN.UA» дізнавалась, як будуть організовувати останній дзвоник у Бахмуті, а також Харкові, Полтаві та Києві. Ці три міста стали одними із великих осередків, куди евакуювалися бахмутяни. Тут ж відвідують місцеві школи діти, які через війну покинули рідні домівки.

Останній дзвоник в Бахмуті

В бахмутських школах, враховуючи умови, в яких перебувають колективи шкіл, свято Останнього дзвоника буде проходити в онлайн-режимі.

Для дітей проведуть онлайн-заходи в режимі відеоконференцій, у програмі будуть відеопривітання та прямі включення батьків, педагогів, вихованців та учнів закладів освіти.

Попри те, розглядається також можливість проведення офлайн зустрічі учнів, й урочистого вручення документів в містах, де тимчасово перебуває найбільша кількість випускників, в тому числі там де працюють освітні осередки на базі гуманітарних центрів підтримки бахмутян.

Як проходитиме останній дзвоник в Києві?

В Києві останній дзвоник рекомендують проводити 16 червня, про це редакції «Бахмут IN.UA» повідомили у відповідь на запит. Водночас кожен освітній заклад може самостійно обирати день, коли його вихованці святкуватимуть останній дзвоник, з урахуванням того, що будуть безпечні умови для цього заходу.

Наразі в школах Києва навчається 8 872 учні, які є внутрішньопереміщеними особами й зареєстровані в період після  24 лютого 2022 року.

Читайте також: Чи забезпечені юні бахмутяни гаджетами для дистанційного навчання?

Як проходитиме останній дзвоник в Полтаві?

В Полтавських школах свято останнього дзвоника проводиться тільки в межах одного класу, а жодних урочистостей для випускників не планується, повідомляють в місцевому Управлінні освіти.

В деяких закладах свято останнього дзвоника буде проведено онлайн, самі ж святкові заходи триватимуть 15-20 хвилин. Втім не виключають й можливість святкування в дистанційному форматі, якщо заклад проводитиме урочистості онлайн.

Як проходитиме останній дзвоник в Харкові?

Харківським випускникам цього року також рекомендують останній дзвоник святкувати в онлайн-режимі. Вручення атестатів про здобуття загальної середньої освіти рекомендують здійснюватися з урахування максимальних мір безпеки, тобто, в укриттях.

В той же самий час, наголошують, що школи можуть самі вирішувати питання щодо формату та локацїі проведення випускного вечора.

«З огляду на те, що в Харкові зберігається реальна загроза для життя та здоров’я мирних мешканців, а також по кілька разів на день оголошується повітряна тривога для збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу вважаємо за недоречне публікувати оприлюднення інформації щодо часу й локацій проведення заходів», — повідомили у пресслужбі Управління освіти.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]