Чи забезпечені юні бахмутяни гаджетами для дистанційного навчання?

Семаковська Тетяна 17:22, 19 Травня 2023

YAk organizovano dystantsijne navchannya v kyyivskij shkoli. 16 punktiv e1618319765276 f6496Через повномасштабну війну школярі Бахмутських шкіл навчаються дистанційно. Для такого формату батьком доводиться закупляти ноутбуки, комп’ютери чи планшети, щоб дитина могла доєднуватися до онлайн-уроків.

Редакція «Бахмут IN.UA» дізналася в Управління освіти Бахмутської міської ради управління освіти про те, як долають проблему із нестачею гаджетів?

Дистанційне навчання в Бахмутських школах

Як повідомили нам в Управлінні освіти,  учителі за час воєнного стану продовжують опановувати технології дистанційного навчання, щоб вдосконалити онлайн-навчання. 

«На жаль, на сьогодні існує певна проблема стовідсоткового забезпечення учнів технічним обладнанням для занять. Управління освіти та школи не в змозі забезпечити всіх потреб учнів. Робота в даному напрямку тривала протягом навчального року. Двічі ми отримували (ред. гаджети) від представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки Донецької ОДА», — пояснює начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець.

За словами начальниці управління освіти, діти з вразливих, зокрема пільгових, категорій отримали планшети і хромбуки. Усього надали 66 одиниць. Оксана Карпець зазначає, що фіксували звернення батьків по двох школах, особливо після першої видачі планшетів учням громади. 

Однак, після проведення закладами роз’яснювальної роботи щодо забезпечення учнів гаджетами, під час наступного отримання техніки скарги від батьків вже не надходили. 

На яких умовах надають техніку для дітей?

Процедура видачі гаджетів учням відбувається за наступною схемою: по кожній кандидатурі в закладах загальної середньої освіти проводять обговорення, а вже саме рішення про виділення техніки приймають колегіально. 

«Ця техніка надається учням у тимчасове використання (до завершення навчального року) і є на балансі шкіл. Були поодинокі випадки, коли заклади самостійно вирішували ці питання, знаходили можливість забезпечити дітей гаджетами», — пояснює Оксана Карпець.

Вона додає, що окремі заклади брали участь в освітніх проєктах, як, наприклад, Бахмутська школа номер 7. Цей навчальний заклад отримав 15 планшетів Samsung.

Нагадаємо, що раніше ми писали, чи можуть батьки бахмутських випускників отримувати документи поштою.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро