Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки в Україні

Семаковська Тетяна 14:00, 22 Травня 2024
Центри підтримки у Дніпрі / фото Бахмутська міська рада

Сьогодні через війну бахмутяни розкидані по різних областях України, попри те людям намагаються надавати необхідну підтримку. Для цього організували центри та осередки для ВПО, де вони можуть отримати гумдопомогу та консультації від фахівців.

Про те, де та як працюють Центри підтримки та осередки для бахмутян в Україні, читайте в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Допомога переселенцям у Києві

Центр підтримки бахмутян у місті Київ та Київській області “#Яповернусь_Бахмут“. Він працює за адресою: вулиця Левка Лук’яненка, 14б.

Центр працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 15.00 години. У вихідні дні (субота та неділя) для юних бахмутян проводяться дитячі розважальні та спортивні заходи. Зазначимо, що гумдопомога видається на наявності.

Слідкувати за анонсами подій в цьому центрі можна у Telegram-спільноті за посиланням.

Центр співпрацює з багатьма благодійними фондами, громадськими організаціями щодо підтримки жителів громади. Мешканцям надаються як харчові продукти, так і непродовольчі товари (матраци, ковдри, пледи, подушки, постільну білизну, рушники, термоси, ліхтарі, набори посуду, засоби гігієни). Також наявне дитяче харчування та речі,

Наталя Кисиличина // начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради

Центр веде реєстр ВПО з Бахмутської громади. При заповненні гугл-форми громадяни вказують свої потреби.

Допомога ВПО у Дніпрі

Центр підтримки бахмутян у Дніпрі та Дніпропетровській області “З Бахмутом у серці” працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 16.00 години, у суботу з 10.00 до 14.00 години за адресою: вулиця Макарова 1-Б.

Мешканців громади запрошують на видачу допомоги у порядку черговості заповнених заявок за контактним номером телефону, зазначеному у заявці. У разі видачі допомоги за живою чергою — сповіщення відбувається через Telegram,

повідомлення // пресслужба

Слідкувати за анонсами подій в цьому центрі можна у Telegram-спільноті за посиланням.

Зауважимо, що видача допомоги відбувається у середньому 1 раз на місяць та залежить від категорій вразливості до якої належить людина. Також у міськраді додали, що допомога формується безпосередньо донором. Одна, у разі гострої потреби, вона формується також виходячи з наявної продукції, що надходить до Центру та потреб відвідувачів.

Бахмутяни можуть отримати:

  • харчові продукти;
  • засоби гігієни;
  • засоби першої потреби;
  • дитяче харчування;
  • засоби особистої гігієни (пелюшки, підгузки, інвалідні візки, ходунки).

Про потребу відвідувачі можуть повідомити безпосередньо у Центрі або, звернувшись до адміністратора у Telegram.

Допомога переселенцям у Полтаві

Screenshot 591 e2e2fБахмутяни в Полтаві відвідали музей / фото скриншот

Осередок підтримки бахмутян у місті Полтава та Полтавській області “З Бахмутом у серці” — вулиця В.Козака 3а.

Слідкувати за анонсами подій в цьому центрі можна у Telegram-спільноті за посиланням. Крім того, в осередку ведуть реєстр ВПО з Бахмутської громади. При заповненні гугл-форми у Telegram бахмутяни вказують свої потреби.

В осередку також проводять культурні заходи для бахмутян.

Допомога переселенцям у Харкові

Осередок підтримки бахмутян у місті Харків та Харківській області “З Бахмутом у серці” розташований за адресою: вулиця Лермонтовська, 9. Він працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 16.00 години.

Слідкувати за анонсами подій в цьому центрі можна у Telegram-спільноті за посиланням.

Запит на потреби бахмутяни можуть надати особисто в осередок підтримки, або при заповненні гугл-форми у Telegram.

Допомога переселенцям Жовті Води

Осередок підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці” у місті Жовті Води, що в Дніпропетровській області, розташований за адресою: бульвар Свободи, 5б

Осередок підтримки працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 14.00 години.

Слідкувати за анонсами подій у Telegram-спільноті за посиланням.

Гуманітарна допомога надається жителям 2 рази на місяць. Списки на отримання формуються від потреб мешканців, які пройшли реєстрацію в осередку підтримки та від можливостей міжнародних організацій, волонтерів, які надають допомогу. Крім видачі гумдопомоги, представниками осередку здійснюється організація творчих заходів для бахмутян, які тимчасово проживають на території міста.

Допомога переселенцям у Кривому Розі

Осередок підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці” у Кривий Ріг розташований за адресою: вулиця Космонавтів, 3.

Бахмутяни в Кривому Розі

Юні бахмутяни в Кривому Розі / скриншот

Осередок працює з 10:00 до 16:00 години. У вихідні дні, суботу та неділю для юних бахмутян проводяться дитячі розважальні та освітні заходи.

Слідкувати за анонсами можна через Telegram-спільноту.

Видача гумдопомоги здійснюється по мірі надходження гуманітарної допомоги від донорів. До гуманітарної допомоги для бахмутян входять: продуктові набори, гігієнічні набори, непродовольчі товари, речі першої необхідності,

пресслужба // Бахмутської міської ради

Запит на потреби бахмутяни можуть надати особисто в осередок підтримки, за номером телефону або ж під час заповнення реєстраційної гугл-форми у Telegram.

Допомога переселенцям Одеса

Осередок підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області “З Бахмутом у серці” розташований за адресою: вулиця Канатна, 71. Наразі це тимчасове місце для організації роботи осередку, яке використовується для видачі гуманітарної допомоги, пояснюють у міськраді.

339443473 2315883048584801 7914531665997668787 n 3e199
Бахмутяни в Одесі / фото Бахмутська міська рада

Наразі це тимчасове місце для організації роботи осередку, яке використовується для видачі гуманітарної допомоги, пояснюють у міськраді.

Мешканців громади запрошують на видачу допомоги у порядку черговості заповнених заявок за контактним номером телефону, який зазначено під час заповнення реєстраційної гугл-форми у Telegram.

Інформування жителів відбувається через Telegram-спільноту.

У вихідні дні (субота та неділя) представниками осередку здійснюється організація культурних заходів для бахмутян, які тимчасово проживають на території Одеси та Одеській області.

Допомога переселенцям у Костянтинівці

Осередок підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці” у місті Костянтинівка працює за адресою: вулиця О. Невського, 84.

330781710 1333173880584005 2131825940812413682 n 8b6e6
Бахмутяни в Костянтинівці / фото Бахмутська міська рада

Осередок працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 12:00 години.

Слідкувати за анонсами можна через Telegram-спільноту. Видача здійснюється в міру надходження гуманітарної допомоги.  Бахмутяни можуть отримати продуктові набори, гігієнічні набори та непродовольчі товари. Запит на потреби жителі можуть надати особисто в осередок підтримки, або ж під час заповнення реєстраційної гугл-форми у Telegram.

Допомога переселенцям у Чернігові

Осередок підтримки бахмутян у Чернігові розташований за адресою: вулиця Дмитра Самоквасова, 8. Бахмутяни, які проживають у Чернігові та області, але ще не зареєструвалися, можуть зробити це, заповнивши форму.

Контактний телефон: +38 (093) 549 31 29.

За актуальними подіями для бахмутян у Чернігові можна стежити за посиланням.

Допомога переселенцям у Вінниці

Осередок підтримки для бахмутян у Вінниці працює за адресою: проспект Космонавтів, 30, прозорий офіс 412. Прийом громадян відбувається з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:00. Номер телефон: + 38 (099) 137 51 75. Слідкувати за актуальними новинами можна за посиланням.

Допомога переселенцям у Львові

Осередок підтримки для бахмутян у Львові працює за адресою: проспект В. Черновола, 45а, корпус 6. Осередок підтримки працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00.

Реєстрація здійснюється за номером: +380 (99) 195 2156 по буднях з 10.00 до 17.00, окрім вихідних.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити декретні виплати онлайн: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 25 Грудня 2024
Вагінтість / фото ілюстративне, iStock

Кожна жінка має право на декретні виплати державні виплати у зв’язку з вагітністю та пологами. Зазвичай, підставою для такого є листок непрацездатності, який можна отримати медичному закладові. Утім, чи можна зробити все в онлайн?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як отримати декретні виплати та чи можна їх оформити через “Дію”.

Декретні виплати в Україні

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, або її ще називають декретні виплати — це обов’язкова державна виплата, яку отримує кожна жінка після отримання спеціального лікарняного статусу. Він гарантується довідкою.

Отримати виплати можуть як жінки, що працюють, так і безробітні. Перша категорія отримає допомогу у розмірі 100% середньої заробітної плати коштом ПФУ за весь період декретної відпустки, а друга — лише 25% від прожиткового мінімуму або 730 гривень на місяць.

Чи можна оформити виплати в онлайн

На жаль, в Україні немає можливості оформити декретну відпустку та виплати повністю у форматі онлайн. Для цього потрібно звертатися до органу соціального захисту населення за місцем проживання та надати туди документи.

Як оформити декретні виплати жінкам, які офіційно працевлаштовані

Для жінок, які офіційно працевлаштовані, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення із наступними документами:

  • заява із зазначенням дати початку відпустки;
  • листок непрацездатності.

Для жінок, які працюють за сумісництвом, також мають право отримати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами від обох роботодавців. Для цього потрібні:

  • заява із зазначенням дати початку відпустки;
  • копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи;
  • довідка про доходи за основним місцем роботи.

Як оформити декретні виплати жінкам, які є ФОП

Для жінок, які зареєстровані як ФОП, процедура трошки інша, адже їх сума виплат залежить від кількості днів відпустки та розміру ЄСВ, який сплачувався вагітною.

Виплати оформлюються у Пенсійному фонді України з тимчасової непрацездатності, за місцем реєстрації ФОП. При цьому необхідно подати:

  • заява-розрахунок, у якій обчислена сума декретних;
  • листок непрацездатності;
  • довідка про сплату ЄСВ за останні 12 місяців (включно з місяцем виходу в декретну відпустку);
  • номер банківського рахунку для отримання соціальної допомоги (2604 для підприємців).

Також такій категорії знадобляться паспорт, код РНОКПП, трудова книжка (за наявності) та виписка з Єдиного державного реєстру. 

Як оформити декретні виплати жінкам, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітна

Для отримання виплат слід звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання.

Необхідні документи:

  • заява за встановленою формою (про призначення усіх видів соціальної допомоги) ;
  • листок непрацездатності;
  • довідка з Центру зайнятості про перебування на обліку;
  • номер банківського рахунку для отримання соціальної допомоги.

Як оформити декретні виплати жінкам, які не працюють

Для отримання виплат жінкам, які не працюють, слід звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання.

Необхідні документи:

  • заява за встановленою формою (про призначення усіх видів соціальної допомоги);
  • листок непрацездатності;
  • довідка з Центру зайнятості про те, що жінка не перебуває на обліку;
  • номер банківського рахунку для отримання соціальної допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити опікунство в Україні під час війни: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 23 Грудня 2024
Опікунство в Україні / фото ілюстративне, iStock

Оформлення опікунства в Україні було складним процесом. Війна зробила це питання більш актуальним, адже багато людей втратили власних родичів. Через це українцям доводиться оформлювати документи опіки.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про процедуру оформлення опікунства в Україні та про те, як саме стати опікуном дитини чи літньої людини.

Як оформити опікунство в Україні

З питань оформлення опікунства краще звернутися до фахівця, який знає всі нюанси цього процесу. Утім, бувають ситуації, коли фінансове становище сім’ї не дозволяє зробити цього. У такому випадку потрібно діяти самостійно, звертаючись до необхідних органів зі спеціальними заявками.

Як оформити опікунство над дитиною

Стати опікуном для дитини може будь-яка повнолітня дієздатна особа. Якщо у списку є родичі, то перевагу віддаватимуть саме таким особам, при умові відповідності необхідним критеріям. 

Для того, щоб стати опікуном для дитини, потрібно звернутися до органів опіки за місцем перебування з відповідною заявою та пакетом документів, у які входять:

Перелік документів:

  • копія паспорта;
  • копія РНОКПП;
  • копія свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану;
  • копія документа з унікальним номером запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, якщо є;
  • довідка про зарплату за останні 6 місяців або декларація про доходи ФОП за попередній календарний рік;
  • документ з підтвердженням права власності або користування житлом;
  • висновок про стан здоров’я кандидата і чоловіка/дружини;
  • довідки нарколога і психіатра для всіх, хто мешкає з кандидатом;
  • витяг про наявність або відсутність судимості кандидата і чоловіка/дружини;
  • письмова згода чоловіка/дружини, засвідчена нотаріусом;
  • письмова згода всіх повнолітніх осіб, які мешкають з кандидатом (нотаріально завірена або написана в присутності ССД).

Під час воєнного стану, родичі або хрещений батько/мати, які хрестили дитину до того, як вона залишилась без батьків, разом з заявою подають:

  • копію паспорта;
  • документи з підтвердженням родинних зв’язків з дитиною;
  • довідку від нарколога і психіатра;
  • довідку про наявність/відсутність судимості.

Зазначимо, що опікунство можна оформити тільки над дітьми, позбавленими батьківського піклування або сиротами. А що робити, якщо потрібно оформити опікунство без позбавлення батьківських прав? Наприклад, коли дитина втратила рідних, але підтвердити цей факт неможливо. У такому випадку потрібно звернутися до поліції, щоб її представники провели розслідування та признали їх зниклими безвісти за особливих обставин. Вже після отримання довідки про встановлення відповідного статусу можна звертатися до органів опіки.

Як опікунство над літньою людиною

Опікунство над літньою людиною — це складніший процес, адже його можна оформити при умовах, якщо людина не є дієздатною. Відповідний статус має визнати суд.

Стати опікуном для літньої людини може будь-який родич, який має забезпечити захист прав та інтересів літньої людини, зокрема, належний догляд і гідні умови життя.

Для оформлення необхідно звернутися до органів опіки з наступними документами:

  • заява;
  • копія та оригінал паспорта;
  • медична довідка;
  • автобіографія;
  • свідоцтво про шлюб (за наявності);
  • довідка про доходи;
  • довідка про відсутність судимості;
  • документи про наявність житлоплощі;
  • згода сім’ї на спільне проживання.
  • Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.

Як оформити пільги при опікунстві 

Якщо сім’ї, на опіці яких знаходиться недієздатна літня людина, мають потребу в отриманні пільги, то їм потрібно додатково звертатися до ЦНАПу чи в районну держадміністрацію зі спеціальною заявою та наступними документами:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг;
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб;
  • довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (за наявності інвалідності);
  • копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, яка потребує надання соціальних послуг (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
  • копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна або піклувальника);
  • документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування;
  • копія паспорта опікуна або піклувальника особи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити декретні виплати онлайн: покроковий гід

Кожна жінка має право на декретні виплати державні виплати у зв’язку з вагітністю та пологами. Зазвичай, підставою для такого є листок непрацездатності, який можна отримати […]

13:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

Як оформити опікунство в Україні під час війни: гід по процедурі

Оформлення опікунства в Україні було складним процесом. Війна зробила це питання більш актуальним, адже багато людей втратили власних родичів. Через це українцям доводиться оформлювати документи […]

12:00, 23.12.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати витяг з реєстру платників єдиного податку

Кожен зареєстрований платник єдиного податку в державному реєстрі може надіслати запит на отримання спеціального витягу. Він дозволяє підтвердити факт того, що фізична особа-підприємець (ФОП) веде […]

14:00, 22.12.2024 Скопіч Дмитро

“Невідповідність майновим критеріям”: чи можуть ВПО отримати виплати після відмови

Станом на грудень 2024 року для призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщена особа повинна відповідати майновим критеріям, інакше у виплаті їй відмовляти. Проте, навіть, якщо […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 грудня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]