Вже понад рік триває повномасштабна війна, за цей час родини українців втратили найдорожче — людей. Редакція хоче вшанувати кожного: цивільного, який помер у рідному місті від російських куль, волонтера, що допомагав, та військового, який обороняв країну.
«Бахмут. IN.UA» пропонує поділитися історією загиблого та вшанувати пам’ять мирних й військових людей у спецпроєкті “Бахмутський меморіал”.
Нагадаємо, що загалом від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року по 10 березня 2023 року вже 765 бахмутян було поранено, а 164 особи померло внаслідок російської агресії. Ці люди не повинні стати сухою цифрою у статистиці, вони мали свою історію, свої хобі, життя й родини.
Щоб вшанувати пам’ять загиблих — ви можете розповісти їхню історію, для цього заповніть анкету, вона створена для тих бахмутян, які втратили на війні рідних, що захищали Україну від російських загарбників або були цивільними жертвами.
Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок стає все більш успішним.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає про поштомати, а також й про те, як отримати посилку в ньому.
Як отримати посилку в поштоматі
Поштомати — це новітні термінали для отримання та відправлення посилок, головна особливість яких — це відсутність контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Він складається з комірок різного розміру, які відкриваються після введення коду або сканування QR-коду, отриманого від служби доставлення в застосунку. Така система спрощуючи процес логістики та мінімізуючи час очікування.
Зазвичай поштомати працюють цілодобово та в доступних локаціях для усіх громадян та громадянок — біля супермаркетів чи в інших публічних місцях.
Наразі програму встановлення поштоматів реалізовує “Нова Пошта”.
Як відправити посилку через поштомат “Нова пошта”
“Нова Пошта” реалізовує програму встановлення та доставку через поштомати / фото Нова Пошта
Для того, щоб відправити посилку через поштомат “Нова пошта”, потрібно:
зайти в застосунок “Нова пошта”;
натиснути “Створити посилку”;
обрати “поштомат” як місце відправки та отримання, а також заповнити всю необхідну інформацію про вас та отримувача;
обрати вид (посилка/документи), вагу, розмір, кількість місць (коробок), оціночну вартість та, за потреби, додаткові послуги (пакування/зворотна доставка);
обрати те, хто оплачуватиме послуги, після чого треба та натиснути “розрахувати вартість”;
створити експрес-накладну;
підійти до найближчого поштомату (потрібно впритул підійти до комірки поштомата, інакше вона не відкриється), після чого у застосунку відкрийте “Мої відправлення” та натиснути “Відкрити комірку” (якщо комірка не відкрилась, то увімкніть передачу Bluetooth на телефоні);
покласти посилку та підтвердити у додатку, що посилка відправлена.
Варто зазначити, що користувачі можуть відправити посилку не тільки на інший поштомат, але й до будь-якого відділення. Для цього під час оформлення замовлення потрібно буде обрати інше місце отримання.
Як отримати посилку через поштомат “Нова пошта”
Як виглядає поштомат / фото Нова Пошта
Отримати посилку через поштомат можна навіть за відсутності інтернету. Для цього потрібно у місці, де є інтернет-зв’язок, виконати наступний алгоритм дій:
зайти в мобільний застосунок компанії;
вибрати необхідну електронну накладну чи створити нову;
переконатися, що відправлення оплачене або ж оплатити посилку;
залишити додаток відкритим.
Далі потрібно дістатися до поштомата та, маючи увімкнений Bluetooth, виконати наступні дії:
дочекатися з’єднання з поштоматом;
далі відкрити комірку, забрати або покласти посилку та підтвердити це у застосунку.
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua
2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.
Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.
Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі
Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:
актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
отримати витяг із реєстру територіальної громади;
подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.
Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.
Як потрапити на прийом
Прийом громадян відбудеться 2 квітня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.
Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:
+38 (099) 667 9206;
+38 (098) 850 0561;
+38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).
Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:
Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок […]
2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]
Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]
Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]