Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація за оренду житла військовим у 2025 році: розмір і умови

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:15, 23 Квітня 2025
Компенсація для військових / фото ілюстративне, iStock

В Україні затверджено порядок грошової компенсації за оренду житла для військових, який дозволяє суттєво спростити процедуру найму. Проте для її отримання необхідно виконати чітку послідовність дій.

Детальніше про те, як працює механізм компенсації оренди житла для військових та як саме отримувати виплати, розповіли спеціалісти Юридичного порадника для ВПО.

Компенсація за оренду житла для військових 2025

11 березня 2025 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів №252, якою затверджено порядок грошової компенсації за найм (оренду) житла для військових. Вона регламентує процес виплати деяким категоріям громадян та громадянок, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України. Зокрема, це стосується:

  • мобілізованих після 24 лютого 2022 року, які на момент найму (оренди) житла вже звільнені з військової служби, але ще не отримали статус учасника бойових дій (УБД);
  • поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які на момент оренди житла вже звільнені зі служби, але ще не мають статусу УБД;
  • УБД, у посвідченні яких як підставу отримання статусу вказано пункт 19 частини 1 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни, у посвідченні яких як підставу отримання статусу зазначено пункт 11 частини 2 статті 7 зазначеного закону.

Умови отримання компенсації

Щоб отримати державну компенсацію, потрібно відповідати принаймні одній із таких умов:

  • мати у власності житло, пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій, за умови внесення відповідної інформації до Реєстру пошкодженого та знищеного майна або підтвердження цього факту органами місцевого самоврядування;
  • мати житло, розташоване на тимчасово окупованих територіях або територіях бойових дій;
  • проходити амбулаторну реабілітацію на відстані понад 15 км від місця проживання.

Розмір компенсації

Компенсація призначається одноразово з дати звернення на строк дії договору, але не більше ніж на 6 місяців, у щомісячному розмірі, який не перевищує:

  • у Дніпрі, Києві, Львові, Одесі — 2 прожиткові мінімуми (у 2025 році — 6 056 грн);
  • в обласних центрах — 1,5 прожиткового мінімуму (у 2025 році — 4 542 грн);
  • в інших населених пунктах — 1 прожитковий мінімум (у 2025 році — 3 028 грн).

Як отримати компенсацію та які документи потрібні

Для отримання компенсації слід звернутися до будь-якого структурного підрозділу з питань ветеранської політики або до ЦНАП. При собі потрібно мати:

  • заяву за спеціальною формою;
  • документ, що посвідчує особу (наприклад, паспорт громадянина України) або єДокумент із QR-кодом, згенерований у застосунку “Дія”, а також інформацію про місце проживання;
  • ідентифікаційний код;
  • інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • акт обстеження житла, пошкодженого внаслідок бойових дій, або витяг із Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
  • довідку форми № 044−1 або інший документ, що підтверджує проходження амбулаторної реабілітації;
  • військово-обліковий документ для УБД, осіб з інвалідністю внаслідок війни та мобілізованих військовослужбовців, які звільнені зі служби;
  • витяг про несудимість;
  • договір найму (оренди) житла.

Якщо у військово-обліковому документі немає відомостей про участь у заходах із забезпечення оборони України, потрібно подати окрему довідку, яка підтверджує таку участь.

Рішення про виплату ухвалюється протягом 10 робочих днів із моменту подання заявки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи потрібно включати в заяву на допомогу ВПО всіх членів сім’ї: пояснення юристів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 23 Квітня 2025
Грошова допомога для ВПО / фото ілюстративне, iStock

Допомога для ВПО — це спеціалізована державна програма, на яку можуть розраховувати переселенці при виїзді у безпечні регіони України. Утім, нерідко вони ставлять питанням: “А чи потрібно включати в заяву на допомогу ВПО всіх членів сім’ї?”

Детальне пояснення того, чи потрібно включати в заяву на допомогу ВПО всіх членів сім’ї, надали представники Юридичного порадника ВПО.

Допомога ВПО: чи треба вказувати всіх членів сім’ї

Допомога на проживання ВПО призначається на 6 місяців і виплачується одному з членів сім’ї, визначеному як уповноважена особа. Проте чисельний склад сім’ї — це важливий пункт, який впливає не тільки на загальний розмір виплат, що нараховуються уповноваженій особі, а передусім — на те, чиї доходи враховуватимуться при розв’язанні питання про продовження виплат.

Як зазначають представники Юридичного порадника для ВПО, до складу сім’ї уповноваженої особи, зокрема, не включаються особи, які:

  • перебувають на повному державному утриманні;
  • не проживають разом з отримувачами та не пов’язані з ними спільним побутом, що підтверджено документально, або сплачують аліменти;
  • зникли безвісти;
  • перебувають у полоні;
  • перебувають за кордоном / депортовані за межі України;
  • перебувають на тимчасово окупованих територіях, зазначених у переліку за посиланням;
  • особи, призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період, а також працівники правоохоронних органів, військовослужбовці та працівники Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, особи рядового і начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, військових формувань, утворених відповідно до закону, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ, крім осіб та членів їхніх сімей, які відповідно до законодавства отримують компенсацію за піднайом (найом, оренду) житлових приміщень як внутрішньо переміщені особи.

Чи потрібно включати таких осіб у заяву про призначення допомоги

У пункті 20-1 Порядку надання допомоги на проживання ВПО вказано, що в заяві на допомогу ВПО зазначаються відомості про осіб, які входять до складу сім’ї, у тому числі малолітніх / неповнолітніх дітей, які перемістилися (народилися після переміщення) разом з уповноваженою особою. Як вказують спеціалісти Юридичного порадника, якщо тлумачити буквально, то в заяві потрібно зазначати лише тих осіб, які перемістилися разом з уповноваженою особою і на яких, зокрема, уповноважена особа подає заяву на призначення допомоги.

Вони додають, що на практиці ситуація трохи інша. Вони зустрічають випадки, коли органи соціального захисту населення чи спеціалісти ЦНАП вказують на необхідність внесення таких членів сім’ї до заяви та зобов’язують додавати документи, які слугують доказами для не включення окремих осіб до членів сім’ї в розумінні Порядку і, відповідно, дозволяють не враховувати їхній дохід до сукупного доходу сім’ї.

Що рекомендовано робити

Юридичний порадник для ВПО рекомендує буквально слідувати Порядку надання допомоги на проживання ВПО і не зазначати таких людей у заяві. Проте обов’язково варто додавати документи, аби їх не включали до складу сім’ї (наприклад, документ, що підтверджує факт мобілізації).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація за оренду житла військовим у 2025 році: розмір і умови

В Україні затверджено порядок грошової компенсації за оренду житла для військових, який дозволяє суттєво спростити процедуру найму. Проте для її отримання необхідно виконати чітку послідовність […]

16:15, 23.04.2025 Скопіч Дмитро

Чи потрібно включати в заяву на допомогу ВПО всіх членів сім’ї: пояснення юристів

Допомога для ВПО — це спеціалізована державна програма, на яку можуть розраховувати переселенці при виїзді у безпечні регіони України. Утім, нерідко вони ставлять питанням: “А […]

15:00, 23.04.2025 Скопіч Дмитро

Статус УБД під час війни: які документи для цього потрібні

Учасник бойових дій — це особливий статус, який підтверджений документами. Він дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в обороні країни отримати різні соціальні пільги. Редакція Бахмут […]

10:00, 20.04.2025 Скопіч Дмитро

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24: гід

Western Union — один із найпопулярніших сервісів грошових переказів, яким користуються мільйони людей по всьому світу. Українці також активно отримують кошти від рідних і друзів […]

18:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Відрядження за кордон 2025: які документи потрібні для виїзду

У 2025 році все більше українців і українок виїжджають у відрядження не лише в межах країни, а й за кордон. Такі поїздки часто пов’язані з […]

16:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро