Розлучення та запити від військових: про які проблеми в Україні говорить адвокат

Семаковська Тетяна 10:40, 11 Березня 2024
Олег Романенко / фото з особитого архіву героя

Під час війни значно збільшилася кількість людей, які звертаються до адвокатів для розв’язання проблемних питань. Найчастіше це стосується розлучень, причиною яких стає відстань між партнерами. 

Про те, чи варто зберігати шлюб, яка часта причина розлучень та з чим звертаються військовослужбовці, редакції Бахмут IN.UA розповів адвокат з Бахмута Олег Романенко.

Розлучення в Україні

За словами адвоката, зараз він надає правову допомогу військовим, хоча раніше, коли працював в Бахмуті, основна робота стосувалася консультацій щодо розлучення, розподілу спадщини, трудових спорів чи господарських суперечок. Військові звертаються із питаннями законного призову на службу, виплат після поранень на полі бої, не виключення й справи із розірванням шлюбу.

Зараз проблеми пов’язані із призовом складають у мене десь 60% або й 70%, це призов людей, які вважають, що вони не повинні підлягати мобілізації. На жаль, є випадки, коли військові комісії не дуже добросовісно ставляться до своїх обов’язків й у частини потрапляють люди із хронічними захворюваннями,

Олег Романенко // адвокат

Фахівець додає, що запити від військових бувають різними. Інколи до нього можуть звернутися за допомогою в справі про втрату зброї, або її застосування.

Як зберегти сім’ю

sud2 98844
Суд / фото ілюстративне

На жаль, зараз є така тенденція, каже адвокат, що українські жінки, які виїхали за кордон, у багатьох випадках приймають рішення про розрив стосунків.

Це дуже болісно сприймається військовослужбовцями, які знаходяться в Україні, особливо, коли вони на лінії зіткнення у бою. Це важко уявити собі, бо чоловіки думали, що у них був надійний тил, а на жаль, сталося не так. Багато людей сприймають це агресивно, але потрібно віддати належне нашим судам, які приймають виважене рішення й дають до 6 місяців на примирення для сімей, розуміючи, що багато пар є на відстані. Фактично, деякі з них не бачилися близько року фізично,

Олег Романенко // адвокат

У роботі адвоката ще залишилися справи, які розпочалися до повномасштабного вторгнення. Серед них були й розлучення. Ці клієнти, запевняє адвокат, навпаки вирішили не розлучатися й зберегти родину.

Стосовно нових справ про розлучення, Олег Романенко каже, що він є стороною, яка представляє військових, тому не може говорити за мотивацію жінок. Водночас були випадки коли партнерки робили це з меркантильних цілей, щоб отримати соціальні виплати.

Деякі особи, які виїхали за кордон дійсно втрачають почуття, можливо якість їхніх стосунків й раніше не була дуже міцна. Виїхавши за кордон жінка побачила, що вона сама може розв’язувати нагальні проблеми. Деякі жінки знаходять собі інших партнерів й вважають, що це їхній час на нове життя. Бувають випадки, коли жінки хочуть залишитися закордоном й беруть шлюб з іноземцем,

Олег Романенко // адвокат

Чоловік наголошує, що зараз суди вкрай пильно підходять до таких справ. Якщо до війни при умові двох неявок на засідання суду — шлюб міг бути розірваний, то зараз підхід інший:

Суд відкладає засідання, обов’язково перевіряє, щоб обидві сторони були проінформовані. З’ясовують обставини чому так сталося, зараз справді набула чинності та норма, коли суд зобов’язаний сприяти примиренню сторін,

Олег Романенко // адвокат

Парам, які все ж прийняли рішення про розлучення, слід задуматися про збереження шлюбу. Все тому, що у світі немає таких перешкод, які б родина не могла подолати разом. Шлюб у першу чергу — це любов, довіра, діти, правовий порядок майна.

Я б порадив не приймати різких необдуманих рішень, а натомість дати один одному шанс й відступитися від активних процесуальних дій. Будь-яка війна закінчиться, й життя триватиме далі. Буде дуже важко, якщо крім втрат майнових, психологічних ще буде втрата родини,

Олег Романенко // адвокат

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реформа вищої освіти: які зміни чекають студентів у 2024

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 24 Квітня 2024
Студенти / фото ілюстративне

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10177 про індивідуальні освітні траєкторії, який значно розширює можливості українських студентів. Вони зможуть контролювати темп вивчення матеріалу або корегувати тривалість навчання, йдеться про те, коли молодь зможе навчатися 6-8 років, паралельно поєднуючи освіту з роботою.

Відповідна картка законопроєкту розміщена на сайті ВРУ.

Зміни у вищій освіті 2024 року

Відповідно до документа, можливості студентів у вищих навчальних закладах (ВНЗ) значно розширяться. Вони зможуть самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям.

Крім того,  студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб. Вони матимуть змогу закінчити чотирирічну бакалаврську програму за три роки або поєднувати з роботою та отримати спеціальність за 6-8 років.

Вибір спеціальності

Навчання студентів / фото ілюстративне

Згідно з новою системою вищої освіти, студенти зможуть самостійно обирати окрему спеціальність у галузі, на яку вони вступали. Наприклад, студент, який вступив на галузь “Соціальні науки” вивчає соціологію та політологію. Після проходження 50-120 кредитів за 1-2 роки, студент зможе обрати окрему спеціальність, як-от “Політологія”, і продовжити вивчати саме її.

Мінімальний обсяг аудиторних занять

Мінімальна кількість годин аудиторних занять раніше не регулювалося. Проте, зараз  бакалавр матиме 10 з 30 годин на роботу з викладачем у межах одного навчального кредиту, а магістр — 8 з 30 годин.

Зміни вибіркових курсів

Відповідно до документа, в площину вищої освіти вводять поняття “регульованих” та “нерегульованих” спеціальностей. До першої категорії увійдуть, наприклад, наступні спеціальності:

  • право;
  • атомна енергетика;
  • медицина;
  • військова служба.

Вони матимуть менше вибіркових курсів — 10% замість 25%. Окрім того, для них розроблять нові вимоги до компетентностей і результатів навчання, також передбачені державні іспити.

На противагу цьому, в нерегульованих спеціальностях, зокрема “Філологія” або “Фінанси”, збільшать кількість вибіркових дисциплін з 25% до 25-50%.

Зазначимо, що нові правила вищої освіти оновлюватимуть упродовж наступних місяців для того, щоб відповідати стандартам ЄС.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Канцелярія та акумулятори: що придбала Званівська сільська рада у березні 2024

Марія Лященко 13:00, 24 Квітня 2024
Закупівлі з бюджету / фото ілюстративне

Радіоелектронний засіб за 45 тисяч, канцелярські товари за 8 тисяч гривень та акумулятори вартістю 37 тисяч гривень. Що ще придбало керівництво Званівки Бахмутського району в минулому місяці? Аналізуємо закупівлі громади на порталі Прозорро. 

Званівська сільрада. Закупівлі

На початку березня Званівська сільська рада придбала електротехнічне обладнання, а саме 6 одиниць акумуляторів.

Електротехнічне обладнання / скриншот Прозорро
Електротехнічне обладнання / скриншот Прозорро

Йдеться про пуско-зарядний пристрій PULSO BC-40450, що  забезпечує короткочасне подання великої сили струму, яка необхідна  для запуску двигуна, в морози або при глибокому розряді акумулятора. А також 5 акумуляторів BOSH двох видів. Разом це вартує 37 400 тисяч гривень.

Також придбали канцелярське обладнання вартістю 8 тисяч гривень.

 Канцелярські товари / скриншот Прозорро
 Канцелярські товари / скриншот Прозорро

Послуги зберігання підручників та методичної літератури до кінця 2024 року вартували трохи менш як 2 тисячі гривень.

Зберігання підручників / скриншот Прозорро
Зберігання підручників / скриншот Прозорро

На оновлення пакетів програмного забезпечення для фінансового аналізу та бухгалтерського обліку “M.E.DOC” витратили 3 тисячі гривень. 

 Оновлення програмного забезпечення / скриншот Прозорро
 Оновлення програмного забезпечення / скриншот Прозорро

Званівська сільська рада також придбала радіоелектронний засіб  вартістю у 45 тисяч гривень. Це модуль генерації коливної частоти, щит КУПОЛ ЗМ, який перешкоджає радіоканалам управління БПЛА, Mavic та FPV дронів.

Радіоелектронний захист
Радіоелектронний захист / скриншот Прозорро

  Разом за березень витрати Званівської сільської ради становлять 94,5 тисячі гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реформа вищої освіти: які зміни чекають студентів у 2024

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10177 про індивідуальні освітні траєкторії, який значно розширює можливості українських студентів. Вони зможуть контролювати темп вивчення матеріалу або корегувати тривалість навчання, […]

16:00, 24.04.2024 Скопіч Дмитро
Заупівлі 2024

Канцелярія та акумулятори: що придбала Званівська сільська рада у березні 2024

Радіоелектронний засіб за 45 тисяч, канцелярські товари за 8 тисяч гривень та акумулятори вартістю 37 тисяч гривень. Що ще придбало керівництво Званівки Бахмутського району в […]

13:00, 24.04.2024 Марія Лященко
desktop WN6F 0011 subsydiya komunalka gaz groshi gryvni taryfy stanchak 1 4781e

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

13:00, 23.04.2024 Микола Ситник
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія