Що буде з Бахмутом після війни: опитування громади

Семаковська Тетяна 15:07, 2 Березня 2023

FkaW4 MXwAYG7SD bf83aБахмут щодня руйнують російську окупанти, в місті зруйнована більша частина інфраструктури. Раніше, мирний Бахмут тепер нагадує живу рану на карті України. Мешканці Бахмута, які були вимушені залишити все своє майно, а дехто й життя рідних — ставлять собі питання, чи будуть Бахмут відбудовувати, чи буде куди повертатися після війни?

Редакція часто питає у героїв, чи готові вони повертатися в Бахмут після війни, чималій кількості людей складно відповісти на це питання, адже щодня масштаби руйнувань міста ростуть. Росіяни гатять по з усіх видів артилерії, руйнують школи, садочки, житлові будинку, дороги, парки — все це перетворилися на одну суцільну руїну.

«Щодо прифронтових територій, там руйнації просто неймовірні. Якщо брати Авдіївку, там місто фактично повністю зруйноване. Наше місто-фортеця Бахмут, так само, руйнування перевищує 80%», — повідомляв раніше Кириленко.

Бахмутяни, які все життя прожили в Бахмуті, тут виростили своїх дітей, почали свою справу, зараз розкидані по всій території України й навіть поза її межами. Люди, не впевнені в майбутньому, дехто втратив дім вже двічі й не знає що буде далі.

“Новий день і кожен все страшніший і сумніший для Бахмута. Стільки хочеться сказати, але ти це говориш сам собі і лише тим, хто це все переживає. Дивитися правді у вічі – Міста немає… будинків немає… нічого немає. Була надія і кожен за 

неї хапався. Все в підвішеному стані, де?, як?, за що? Звичайно головна мета Переможна точка! І тоді все проясниться. Але хтось уже не витягує, не доживає. Живемо тут і зараз, поки що тільки так! Але чомусь хочеться ясності, чи буде своє ліжко та свої стіни!”, — пише бахмутянка Іннеса Мішеніна.

Редакція запускає опитування, щоб дізнатися потреби громади Бахмута після війни та розібратися разом з фахівцями чи можливо відбудувати Бахмут після всього, що скоїли там росіяни.

Опитування є анонімним, форма за посиланням нижче

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQLeUqZvpsOhti_pXvCq7dpiHTHNuNLNgw6Pjr39AvE36wiA/viewform?fbclid=IwAR3j23L4M2cslSVw-JTK9u8rEVyf8W96X-fqwR8xf1uvVpDjM7Z1FWmvW1Q

Фото: Фейсбук

Читайте також: На відновлення землі підуть сотні років: як війна вплинула на ґрунти Бахмута

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]