Вчимося й практикуємося: як працює Бахмутський медколедж

Семаковська Тетяна 14:30, 28 Лютого 2023

298935376 495001549296676 4654673859749829373 n 1 2bee5Через повномасштабне російське вторгнення Бахмутський медичний фаховий коледж, як й більшість навчальних закладів на прифронтових територіях був змушений релокуватися. 

Де зараз працюють викладачі та які плани у медколеджу редакції розповіла директорка закладу Наталя Красножон.

Наразі приміщення заклад орендує в Полтавській області в селищі міського типу Нові Санжари. Робочий колектив вдалося зберегти, тож кадрових проблем немає.

Як проходить навчання?

Навчання проводять у змішаному форматі, онлайн проводять теоретичну частину, тобто лекції та семінари. Практичні ж заняття проходять на базі лікарень, уточнює пані Наталя.

“Різниця від того, що було, це те, що Департамент і МОЗ України надав право дітям самостійно находити базу, де вони проходитимуть практику. Ми даємо їм (ред. студентам) повідомлення до якого прикріплено графік проходження практики та звернення до головного лікаря, щоб надали цьому студенту чи студентці право проходити практику”, — зазначає Наталя Красножон

Директорка медколеджу зазанчає, що наразі їхні студенти розсіяні по всій Україні і зібрати їх всіх разом для проходження практики фізично неможливо, тож учні проходять її за місцем проживання. Це унікальна можливість, вважає директорка, адже дистанційне навчання дозволяє студенту навчатися та одночасно здобувати практичні навички на базі лікарні під час практики.

Труднощі переїзду

Через війну деякі діти були змушені евакуюватися за кордон, попри те, великого відтоку учнів не було запевняє директорка. Втім, певні труднощі у студентів, які навчають поза межами країни все ж є.

“Проблеми є для цих студентів. Випускникам у цьому році потрібно скласти Єдиний державний кваліфікаційний іспит в червні. Це той іспит, який здають випускники медичних коледжів офлайн. Раніше ми його називали “КРОК М”, його провадило Міносвіти та МОЗ, й ми не впливаємо ніяким чином на нього”, — пояснює Наталя Красножон.

Плани на нову навчальну кампанію

331302643 749628770061540 299571199920378919 n 3eb36

Анонс навчання. Фото: Фейсбук

Минулого року медколеджу, каже директорка, вдалося набрати необхідну кількість дітей, в 2023 також сподіваються на успішний набір — це 105 учнів. В 2022 році студентами стали 120 осіб.

“25 лютого ми провели онлайн-день відкритих дверей, крім того, й наші викладачі проводять профорієнтаційну роботу в залежності від свого місцезнаходження. Ми співпрацюємо з Центром зайнятості, із приватними лікарськими закладами, салонами краси і т.д. 

Працюємо й звертаємо увагу на тих співробітників, які виконують скажемо так сестринські, фельдшерські маніпуляції, але не мають права цього робити, а ми зараз даємо їм таку можливість, якщо вони склали іспити й вступили до закладу. Вони теоретичну частину занять проходять онлайн, а практичну частину, якщо це лікарня й людина там працювала санітаркою, то вона в цій лікарні проходить й практичне навчання”, — пояснює Наталя Красножон.

Наступний День відкритих дверей планують провести у травні. Також абітурієнтам пропонують заповнити форму, якщо вони цікавляться вступом у медколедж.

Про те, які предмети потрібно складати для вступу, як проходитиме навчання та чи існують вікові обмеження для студентів — читайте тут.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Плануємо набрати 100 учнів: як працює Бахмутський педколедж в Жовтих Водах

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Де можна знайти списки полонених: корисні контакти для родин

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:30, 3 Жовтня 2024
Військовополонені українці / фото з відкритих джерел

Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як знайти списки полонених, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Де подивитись списки військовополонених

Знайти офіційні списки тих, хто знаходиться у російському полоні, у відкритому доступі на наразі неможливо. Компетентні органи влади не публікують їх для безпеки самих військових, а також їх рідних. Закликають й самих родичів не публікувати подібну інформацію. Особливо це стосується тих, хто знаходиться в тимчасовій окупації.

Утім, дізнатися про те, що рідна людина знаходиться в полоні, можливо. 

Куди звертатися за інформацією про полонених

Для того, щоб отримати інформацію про знаходження військовослужбовця в полоні можна звернутися до:

  • Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +380 (67) 650 8332, +380 (98) 087 3601 або на електронну пошту [email protected];
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: (044) 428 6274 або на електронну пошту [email protected]; також є бот за посиланням, де можна знайти дані про рідного.
  • телефону довіри МВС: +380 (89) 420 1866;
  • Національного інформаційного бюро за гарячою лінією 1648 або за номером (044) 287 8165;
  • Національної поліції за телефоном +380 (89) 420 1866;
  • консультаційної лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при Міністерстві оборони України за номером +380 (95) 412 7424.

Якщо ви отримали офіційну відповідь з підтвердженням про полон військового, то можна додатково звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, адже саме її представники мають можливість відвідувати військових у полоні. Його контактні дані:

Зверніть увагу, що МКЧХ довго відповідає й часто може не володіти актуальною інформацією. 

Додатково шукати інформацію про полонених можна в Telegram або Facebook  групах. Тут публікують інформацію про взятих в полон українців, але зверніть увагу, що це не офіційне джерело.

Пошук зниклих безвісти військових

Раніше редакція Бахмут IN.UA випускала матеріал про процедуру пошуку зниклих безвісти військових та про те, з якими труднощами доводиться стикатися їх рідним. Зокрема, вони часто натикаються на фейкову інформацію чи на шахраїв, котрі намагаються збагатитися коштом інших. Детальніше про це за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:30, 3 Жовтня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

9 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 9 жовтня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де можна знайти списки полонених: корисні контакти для родин

Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як […]

17:30, 03.10.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

9 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Авторизація через Дію.Підпис: що це таке та як її пройти

Дія.Підпис — сучасний електронний підпис, який використовують для підписання документів та оформлення послуг застосунку та на порталі Дія. Він також створює можливість для авторизації в […]

16:20, 02.10.2024 Скопіч Дмитро

З російської окупації в Європу: як виїхати до країн ЄС з українським паспортом

Наразі багато українців опинилися в складних умовах життя в російській окупації, де їх змушують відмовлятися від усього українського на користь російського. Зокрема, мова йде про […]

Що варто купити, щоб підготуватися до комфортної зими: список необхідної техніки

Зима в Україні у 2024-2025 році буде складною. В першу чергу, через можливі блекаути. Про це вже неодноразово розповідали представники влади. Саме тому вже варто […]

15:10, 01.10.2024 Скопіч Дмитро