Дистанційна робота: як в Бахмуті та Костянтинівці налагоджують роботу ОМС та що думають працівники?

Семаковська Тетяна 14:33, 2 Лютого 2023

292701905 447083950759151 4666680233564223111 n 2 6c3edНовий час вимагає нових реалій, через війну сотні працівників органів місцевого самоврядування почали працювати онлайн. Чимало людей зараз працюють з різних куточків України, а деякі продовжують виконувати свої обов’язки навіть за кордоном. Однак, нещодавно в мережі почала з’являтися інформація про те, що неофіційно спеціалістів закликають звільнятися, якщо ті не виходять на роботу офлайн.

Сьогодні в Україні ситуація, на жаль, така, що більшість людей не мають можливості працювати офлайн. З міркувань безпеки мільйони українців працюють вдома, однак як виявилося деякі роботодавці власні офіси ставлять вище за життя людей й вимагають, щоб працівники були на свої робочих місяцях. Це особливо небезпечно в прифронтових містах чи тих, які вже піддавалися російським терактам. Сьогодні саме дистанційна робота дає можливість людям працювати та заробляти гроші незалежно від того, де вони живуть. 

Редакція “Бахмут. IN.UA” дізналась як працює Бахмутська міська рада та працівники Костянтинівської ради в дистанційних умовах та чи зіштовхнулася вона з труднощами через роботу працівників онлайн.

Примітка: Редакція отримала офіційну відповідь на запит про роботу в дистанційно режимі органів ОМС.

Screenshot 418 21854

Screenshot 419 1ffaa

Screenshot 421 0a6d6

Screenshot 420 298e5

Відповідь на запит. Фото: “Бахмут. IN.UA

В Бахмуті звільнили 28 осіб, втім за власним бажанням, – повідомили в міськраді

292762197 447083870759159 4326849159740121196 n f76c3

В Бахмутській міській раді робочі питання вирішують онлайн. Фото: Олексій Рева, Фейсбук

У відповідь на наш запит ми дізнались, що з 28 лютого 2022 року для працівників запровадили можливість дистанційного формату роботи. Співробітників, які мали можливість працювати онлайн забезпечили технічними засобами для роботи.

Труднощів щодо організації роботи в дистанційному режимі не виникало, наголошують в міськраді. Загалом станом на 1 січня 2023 року у Бахмутській міській військовій адміністрації працює 4 особи.  Втім фактично, працює лише 2 особи, кажуть у міськраді.

Стосовно переведень за посадами з Бахмутської міськради до Бахмутської МВА, то їх не було. 

1 січня 2022 у Бахмутській міськраді та її виконавчих органах працювали 128 осіб, а вже станом на 1 січня 2023 працівників дещо поменшало — працює 100 осіб, з них 34 людей виконують роботу онлайн. Протягом року, з 2022 по 2023, було звільнено 28 осіб за особистим бажанням.

Попри те, запевняють в міськраді, випадків звільнення через порушення норм трудового законодавства чи невиконання працівником посадових обов’язків не було. Тож, як бачимо, за офіційними даними, у одній з найгарячіших точок України влада змогла організувати роботу ОМС онлайн.

Чи є нарікання на роботу ОМС в Костянтинівці?

Голова ОМС в Костянтинівці Олексій Рослов на питання про те чи вдається виконувати поставлені задачі відповідає ствердно. Крім того, на думку пана Олексія в дистанційному режимі роботи звісно, що є труднощі:

 “Ми налагоджуємо роботу так, щоб ті особи, які на дистанції виконувати свої обов’язки на 100%. У випадках коли працівникам доводиться виконувати обов’язки під час вимкнень електроенергії — на робочих місцях встановлюємо генератори. Якщо ж дистанційно працюють люди, вони можуть виконувати роботу пізніше, коли матимуть доступ до електроенергії”.

Наразі в Костянтинівці робочою технікою забезпечили вчителів, але органи ОМС працюють з власних пристроїв. 

“Зараз працюють всі більше, йде війна і всі виконують ті обов’язки, які вона ставить перед нами. Це реалії життя”, — каже пан Олексій.

Голова ОМС запевнив, що звільнень працівників через дистанційну роботу не було.

Що кажуть працівники?

f8f2c8b bc0c2

Дистанційна робота. Фото: Pixabay

Редакція “Бахмут. IN.UA” взяла коментар у працівниці одної з місцевих адміністрацій на Донеччині, яка працює дистанційно майже з першого дня війни. Вона не захотіла розголошувати свої дані для матеріалу. Розказала, що на своєму місті не стикалася з тиском, але знає про такі випадки в інших міськрадах. Хоча сама бачить більше переваг у дистанційній роботі. 

“Звісно, що завдання змінилися – актуальними стали зовсім інші. Відповідно розпорядженню у нас встановлений певний робочий час, але керівник може зателефонувати будь-коли.  В умовах війни це абсолютно нормально, а ще у зв’язку з відсутністю світла, я інколи не можу виконувати роботу в обумовлені години. Керівництво ставиться з розумінням, головне – виконати завдання”, — каже представниця ОМС.

Стосовно робочої техніки, каже працівниця, вона користується власною. Жінка переконана, що робота онлайн для працівників ОМС, посадові обов’язки яких не вимагають знаходитися на місці, можлива і потім після нашої перемоги. 

“Це було б зручно для всіх — економія офісних приміщень, комунальних послуг — а це все місцеві бюджети, для працівників — економія часу на дорогу, на гардероб. Якість виконання завдання залежить не від місця знаходження працівника, а його відповідальності і компетентності. Єдине, що нам потрібне — це досконала законодавча база”, — підсумовує представниця ОМС.

Фото: ілюстративне, Олексій Рева, Фейсбук

Читайте також: Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хто з українців може отримати кредит на доступне житло

Семаковська Тетяна 16:20, 25 Квітня 2024
Новобудова 9bc56
Новобудова / фото dom.ria.com

В Україні працює програма іпотечного кредитування єОселя, яка дозволяє громадянам отримати житло. Скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не мають власного житла.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Хто може придбати житло за програмою єОселя

Подати заявку на участь зможуть:

  • ветерани війни та члени їх сімей; 
  • учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
  • військовослужбовці за контрактом;
  • медичні працівники;
  • педагогічні працівники;
  • наукові та науково-педагогічні працівники;
  • інші громадяни України, які не мають власної житлової нерухомості, або у власності яких менше ніж 52,5 м² для сім’ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 м² — на кожного наступного члена сім’ї, за виключенням житла на тимчасово окупованих територіях.

Які умови кредитування

Зазначені категорії громадян зможуть взяти участь у програмі єОселя на таких умовах:

  • фіксована річна ставка у гривні — 7%;
  • перший внесок — від 20%;
  • термін кредитування — до 20 років;
  • придбати можна квартиру у будинку, що будується, або не старшому за три роки на момент укладення договору. 

Своєю чергою, банками-партнерами єОселі є:

  • Ощадбан;
  • Приватбанк;
  • Укргазбанк;
  • Глобус банк;
  • Sky Bank.

Як зазначають в Мінекономіки, якщо людина захоче придбати житло, що будується, вона зможе це зробити лише у забудовників, які акредитовані банками-учасниками програми. У рамках єОселі допускається кредитування виключно за такими моделями фінансування, коли покупець стає власником майнових прав на житло, що будується, під час оформлення кредиту. Така модель роботи забезпечує захист прав позичальників єОселі при купівлі квартири на первинному ринку в об’єктах, що будуються. Акредитація забудовників банками у програмі буде доступна лише для тих забудовників, які обрали прозорі механізми фінансування будівництва.

Розрахунок кредиту / інфографіка Дії

Подання заявки

Подати заявку на доступне житло можна за посиланням. Це займає 5 хвилин, послуга безоплатна. Чекати відповідь потрібно до трьох робочих днів.

Зміни у програмі

В ухваленому в серпні 2023 року рішенні Уряду також передбачаються наступні зміни до програми доступного іпотечного кредитування єОселя:

  • збільшено перелік територій, на які розповсюджується програма. Відтепер вона буде доступна на тих територіях Харківської, Запорізької та Херсонської областей, які не перебувають в окупації та на яких не відбуваються активні бойові дії;
  • до категорії військовослужбовців та силовиків, які можуть взяти іпотеку під 3% річних, додали детективів і старших детективів Національного антикорупційного бюро, осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, детективів та осіб начальницького складу Бюро економічної безпеки;
  • для тих військових та силовиків, які внаслідок поранення під час бойових завдань, отримали І-II групу інвалідності та втратили свою посаду, зберігається право на компенсацію % ставки коштом держави до рівня 3% річних;
  • по моделях фінансування будівництва житла виключено «попередні» договори та договори, по яких не відбувається “реальний” перехід майнових прав до покупців.

Хто може взяти участь у програмі

Громадяни України, які:

  • старші за 18 років на дату оформлення кредиту;
  • не старші 70 років на дату погашення;
  • платоспроможні;
  • не мають власного житла зовсім (або воно менше ніж 52,5 м² + 21 м² на кожного наступного члена сім’ї додатково; розташоване в районі бойових дій або на тимчасово окупованій території);
  • не фігурують у санкційних списках;
  • не беруть участь в інших чинних державних програмах із забезпечення житлом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Микола Ситник 14:10, 25 Квітня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

У середу, 1 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу у прийомі заяв до КП “Бахмутське БТІ” щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом?

Прийом громадян відбудеться в середу, 1 травня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть на прийом з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Також у понеділок, 15 квітня, з 09:00 до 16:00 адміністратор ЦНАПу надасть консультації за всіма видами послуг (без прийому документів).

Нагадаємо, громадяни можуть подавати заяви на отримання грошової компенсації за програмою єВідновлення через будь-який ЦНАП в Україні та нотаріусів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Новобудова 9bc56

Хто з українців може отримати кредит на доступне житло

В Україні працює програма іпотечного кредитування єОселя, яка дозволяє громадянам отримати житло. Скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 1 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

14:10, 25.04.2024 Микола Ситник
Виплати впо з 2014 року

ВПО “першої хвилі”: хто з переселенців 2014 року має право на виплати

Переселенці, які мають такий статус з 2014 року, так само як й переселенці 2022 року, мають право на автоматичне продовження виплат, або продовження виплат за […]

Реформа вищої освіти: які зміни чекають студентів у 2024

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10177 про індивідуальні освітні траєкторії, який значно розширює можливості українських студентів. Вони зможуть контролювати темп вивчення матеріалу або корегувати тривалість навчання, […]

16:00, 24.04.2024 Скопіч Дмитро
Заупівлі 2024

Канцелярія та акумулятори: що придбала Званівська сільська рада у березні 2024

Радіоелектронний засіб за 45 тисяч, канцелярські товари за 8 тисяч гривень та акумулятори вартістю 37 тисяч гривень. Що ще придбало керівництво Званівки Бахмутського району в […]

13:00, 24.04.2024 Марія Лященко