“Карітас” в Україні: що це за організація та що вона робить

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 22 Червня 2024
Гуманітарна допомога “Карітас” / фото “Карітас Україна”

Благодійна організація “Карітас” неодноразово допомагала громадянам України пережити проблеми, які спричинила війна. Її представники регулярно надають різні види допомоги, зокрема, харчовими продуктами та грошима. 

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що це за організація та як вона допомагає українцям під час війни.

Допомога від Карітас

“Карітас” — це благодійна організація Української греко-католицької церкви, яка надає допомогу тим, хто її потребує, незалежно від їх віровизнання, національності або соціального статусу. З’явилася вона у німецькому місті Фрайбург у 1897 році, а згодом почала функціонувати у Швейцарії, США, Голландії та інших країнах світу.

“Карітас” під час війни

Представники БО “Карітас” почали допомагати українцям ще з 2014 року. Станом на  2020 рік благодійний фонд “Карітас” допоміг 700 тисячам людей, які постраждали від збройної агресії рф. Зокрема, вони надавали продуктові набори, засоби гігієни та медикаменти.

Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році “Карітас” почав працювати з ВПО, надаючи їм повний спектр допомоги як дорослим, так і дітям.

Карітас в Україні

Наразі в Україні працює понад 30 регіональних організацій у 15 областях України. Робота благодійної організації сфокусована на 6 основних напрямах:

  • допомога дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризі;
  • охорона здоров’я;
  • допомога людям з особливими потребами;
  • соціальні проблеми міграції;
  • допомога в надзвичайних ситуаціях;
  • розбудова громад.

Представники БО “Карітас” також активно надають гуманітарну допомогу, зокрема, продуктові та гігієнічні набори. Вони також проводять реєстрацію на отримання грошової допомоги для вразливих категорій населення. Особливо така допомога цінна для громад, які проживають у прифронтовій зоні.

Варто зазначити, що “Карітас” також реалізує унікальні проєкти. Наприклад, саме вони створили програму домашньої опіки, яка передбачає допомогу для самотніх та людей у складних життєвих обставинах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безпідставно: Україна планує обстріляти школи та мирне населення росії, якщо програватиме війну

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 18 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Російські пропагандистські Telegram-канали поширюють інформацію: мовляв, у випадку програшу на фронті, Україна може розпочати кампанію терору з бомбардуванням російських шкіл та цивільних.

Утім, — такі звинувачення є безпідставними, адже не містять жодної підтвердженої інформації чи факту.

Обстріл російської інфраструктури та населення: початок неправди

8 червня британський щоденний таблоїд Daily Express, посилаючись на коментар британського аналітика Ніколаса Драммонда, на своєму сайті опублікував новину начебто про плани України вести терористичну діяльність у рф, якщо остання буде перемагати на фронті. 

Далі він заявив: Терористична діяльність включатиме бомбардування шкіл, бомбардування інфраструктури… що почнеться серйозно, якщо Зеленському буде нав’язано будь-яку мирну угоду.

У своєму твердженні аналітик Ніколас Драммонд не посилався на жодне джерело та не надав переконливих фактів.

Безпідставна новина про плани України щодо терору шкіл / скриншот

Через кілька днів після публікації, російські медіаресурси стали масово поширювати новину від Daily Express. Як Daily Express, рф не навела жодного аргументу, що свідчив би в правдивості заявленої інформації.

Риторика Ніколаса Драммонда співзвучна із наративами кремлівських дезінформаційних матеріалів. Адже Україна, на відміну від рф, не обстрілює цивільну інфраструктуру та не вбиває населення країни-ворога. Саме росія перша розпочала війну проти України, знищила не один садок та навчальні заклади, вбила сотні дітей та мирне населення, створили руїни з не одного міста, порушила міжнародні угоди, вбивши військовополонених, а зараз намагається створити для України образ “порушниці”.

Британський аналітик Ніколас Драммонд та цитування у ЗМІ

Варто зазначити, що Ніколас Драммонд — аналітик і консультант оборонної промисловості, що спеціалізується на наземних війнах, а також колишній піхотний офіцер британської армії. Так він називає себе у соціальних мережах.
Також його зрідка цитували й українські медіа, як от Суспільне у новині про виробництво Німеччиною САУ для України, портал Мілітарний про бронетранспортери, які отримала Британія тощо. Всі ці інформаційні приводи українські ЗМІ брали зі сторінки у соцмережі X (ред. — колиш. Twitter) Драммонда. Втім, в описі акаунту зазначено, що всі погляди, висловлені автором, є його власними, відтак не відображають думки певної установи тощо.

Таблоїд Daily Express

Російські новинні ресурси звернули увагу на Драммонда саме після виходу цієї новини, що показово грає на руку кремля. Підтверджують “експертність” та нібито правдивість його слів тим, що Драммонд це сказав у своєму коментарі британському таблоїду Daily Express

Хоча насправді експертність “Дейлі Експресс” доволі сумнівна, як і будь-якого таблоїда. Адже це формат щоденної газети, що містить у собі невеликі статті для швидкого читання. Якщо порівнювати таблоїди зі статтями в Інтернеті, то інформацію у виданнях можна назвати “клікбейтною”: привертають увагу яскравими заголовками без глибокого та експертного аналізу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маніпуляція: “поліцейські-гестапівці” затримали ждуна рф

Чорнойван Аліна 15:04, 24 Травня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Поліція затримала харків’янина, котрий ностальгував за союзом, поширював його символіку та ідею величі руского духа” на платформі “Однокласники”, яка заборонена в Україні. Росіяни підняли “виття на болотах” про “мислєпрєступлєніє” та “душєгубов”.

Чим загрожує радянське та проросійське мислення нашій державі — пояснює редакція Бахмут.IN.UA.

У Харкові прокуратура затримала прихильника “руського міра”

Затриманого спіймали на розповсюдженні підтримки рф, її політики та воєнних дій проти України, що він публікував у забороненій в Україні соцмережі «Однокласники». Зокрема чоловік поширив допис із радянською символікою. Також ностальгував за радянськими часами і запевняв, що “рускій вєчєн и рускій дух нєистрєбім”. Вдома мав збірку антиукраїнських віршів, яка написана від руки, та дописи з характеристиками різних видів ракет.

Скриншот допису/ Украина.ру

Як відомо, російські ресурси «Однокласники», «ВКонтакте» та інші було заблоковано на території України з 22 травня 2017 року згідно з указом Президента України. Чоловік публікував свої дописи в обхід цій забороні.

Загалом громадяни, що продовжують користуватися забороненими соцмережами, часто виявляються проросійськими. Адже що ще, окрім ворожих ідей, може стимулювати їх відвідувати російські портали, тим більше публікувати там дописи. 

Російські пропагандисти невдоволені тим, що Україна активно позбувається залишків радянщини як у побуті, звичках, традиціях, так і в мисленні, тому й розганяють мережею дописи про “гестапо” та “запрєт інакомислія”.

Рупропаганда: українські поліцейські = гестапівці

Традиційно жителі країни-агресорки прирівнюють українські спецслужби до представників Третього Рейху — гестапо. Таким чином вони наголошують на тому, ніби серед українців прогресує нацизм. Окрім цього, доволі часто в контексті України росіянами також вживаються й такі найменування: “рейх”, “київський режим”, “хунта”, “укронацисти”, “нацики” і так далі. Так окупанти намагаються  виправдати так звану «денацифікацію», що насправді являє собою масові вбивства росіянами українців

Російські пропагандисти застосовують такий наклеп не через те, що українському суспільству нібито притаманні нацистські погляди, а через те, що українці всіма силами відмовляються бути “аднім народом” вже протягом багатьох століть, починаючи ще з 1600-х років, коли почалася і мовна, і територіальна експансія росією України. 

Американський історик та письменник Тімоті Снайдер у статті писав, що росіяни у своїй пропаганді використовують спеціальне визначення слова “нацист”: “нацист — це українець, який відмовляється визнати себе росіянином”. Такий висновок він зробив, прочитавши статтю російського політтехнолога тімофєя сєргєйцева “Что россия должна сделать с Украиной” від 3 квітня 2022 року.

Тож порівняння українських поліцейських з гестапо недоречне та нічим переконливим не підкріплене.

Чим загрожують проросійські настрої громадян Україні?

Переважно радянському поколінню характерна ностальгія за періодом радянського союзу, себто “раніше було краще” в усіх аспектах життя. Це можна пояснити тим, що це були часи юності старшого покоління, тож вони згадують це з теплом. При цьому вони не враховують факти загарбницької політики совєтів, культ влади, репресії української інтелігенції, втрати національної самоідентифікації, асиміляції з російським народом. Ось що насправді являв собою срср. 

І зараз, коли рф наголошує на відродженні радянського устрою, нам, українцям, варто якомога швидше відгородити себе від радянської та російської ментальності, інакше росіяни й надалі зможуть отримувати підтвердження ідеї про “адін народ”.

Тож варто приділяти особливу увагу питанню політичних упереджень громадян та притягненню до адміністративної/кримінальної відповідальності за підтримку ідеології ворога, тому що за ідеями може слідувати і подальша колабораційна діяльність, що загрожує територіальній цілісності та життю  українців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як працюють Офіси Відновлення в регіонах: пояснює “Донеччина в евакуації” (Відео)

Локації Офісів відновлення та розвитку є в різних частинах України. Вони оснащені новою технікою та мали б слугувати важливими майданчиками для відновлення. От тільки кожна […]

Продуктові набори для ВПО у місті Тернопіль: як отримати

Міський центр турботи у місті Тернопіль анонсував надання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО. Про це повідомили представники Міського центру турботи у місті […]

17:00, 13.12.2024 Скопіч Дмитро

9 колядок на Різдво: святкові пісні для всієї родини

Різдво — час святкового настрою, тепла та чудес, і одна з найкращих традицій цьогосвята — це співати колядки. Ми підготували добірку з 9 популярних та […]

Ароматний та корисний: 3 найкращі рецепти безалкогольного глінтвейну

Глінтвейн — ароматний напій, який вважається невіддільною частиною холодної пори року через свої зігріваючі властивості. В основному, для його приготування використовують вишукане червоне вино. Утім, […]

15:00, 13.12.2024 Скопіч Дмитро

Скільки заробляли й що робили: порівнюємо оплату праці й обов’язки старост Бахмутської громади у 2024 та 2021 роках

Раніше Бахмут IN.UA писали про зарплати керівництва Бахмута й старостинських округів територіальної громади за пів року 2024. Детальніше про цьогорічні зарплати посадовців у матеріалі за […]

14:10, 13.12.2024 Носуля Марина